біографія
Російська письменниця Надія Кузьміна складає розповіді в жанрі фентезі, а також жіночі романи. Читачів приваблює те, що її книги наповнені гумором і позитивом. Як каже автор, «в світі і без мене вистачає негативу. А позитивних емоцій багато не буває ». У творах її героїв не зачіпають розчарування і небезпека, хоча непрості рішення їм періодично все ж доводиться приймати.Дитинство і юність
Де і коли народилася майбутня письменниця, невідомо. Надія не любить про себе розповідати і бувати на публіці, оскільки вважає, що найкраще про неї скажуть книги. Зараз живе в Москві, багато років присвятила освіті.
У дитинстві відвідувала мовну спецшколу, яку закінчила із золотою медаллю. Одночасно з тим ходила і в вечірню фізико-математичну школу при московському авіаційному інституті, її теж закінчила з відзнакою. А потім в біографії дівчини з'явився Московський державний університет ім. М. В. Ломоносова.
книги
Здобувши вищу освіту, деякий час Кузьміна працювала за фахом (за якою, не уточнює). Приблизно в той же період для розваги і додаткового заробітку вона почала писати статті. Їх розміщували в ігрових комп'ютерних журналах «Кращі комп'ютерні ігри», «Ігроманія» та інших.Як це іноді буває, з часом хобі переросло в щось більше. Коли в 2010 році вона зареєструвалася на сайті журналу непрофесійної літератури «Самвидав», навіть не підозрювала, що написане ось так легко, для забави, сподобається читачам і перетворить письменство в її професію.
Першою книгою, яку Надежда опублікувала в Інтернеті, став роман «Спадкоємиця драконів: Таємниця». У ньому розповідається про дівчинку Бель, якій всього 15 років, і її магія поки не прокинулася. Вона раптово стала сиротою, в опікунів значиться дядечко - регент Гвідо Фірданн, а дівчинці тепер належить стати правлячою імператрицею.
Родич хоче перешкодити цьому, тому планує швидше видати завидну наречену з приданим заміж за сина. Але через раннього шлюбу вона ризикує втратити магію. Юна принцеса уникає спілкування з двоюрідним братом, прикидаючись перед дядьком наївною дурепою.
Всього за 1 рік письменниця зібрала власну армію шанувальників, це помітили видавництва, і в 2011-му з нею зв'язалися представники «Ексмо», які запропонували співпрацю. Так перша її книга в жанрі фентезі «Потрапила!» з'явилася в паперовому вигляді. А слідом за цим, різницею в місяць, на полицях літературних магазинів стали з'являтися любовні романи першої серії Кузьміної «Спадкоємиця драконів».
Наступний цикл книг, що складається з 4 томів, випускався тим же видавництвом з 2012 по 2015 роки. Це були видання «Летюча проти вітру», «Герцогство на краю», «Впасти в небо» і «Захід і схід». Між виходом всіх частин письменниця встигла опублікувати розповідь «магіня для емісара». У 2015-му представила книгу «Дракон частка», а ще через рік - «Пара не пара - хлопець не хлопець».
В цілому до 2016 року видавництво «Ексмо» розтиражували більше 180 тис. Копій книг Кузьміної, а до 2019-го це число перевищило 200 тис. У 2017-му письменниця взяла відпустку, набиралася натхнення і в 2018-му представила читачам новий твір під назвою «Відьма вогняного вітру».
У ньому розповідається про відьму, яка знайшла дар і тепер збирається пізнати ази чарівництва в цій Академії магії. Єдине, про що вона переживає - як там приймуть безрідну і горду дівчину нащадки шляхетних родин.
Всі твори Надія пише на позитивній ноті, використовуючи якомога менше сюжетів зі зрадою, неприємними ситуаціями і небезпекою. Також вона застосовує в оповіданнях отримані знання з математики, хімії, фізики та юриспруденції. Жінка любить вплітати шматочки реальному житті в фантастичне оповідання і називає це особливим задоволенням.
Особисте життя
Про особисте життя письменниці нічого не відомо, замість власних фото або знімків з сім'єю в соціальних мережах жінка воліє викладати фотографії природи і ілюстрації книг.
Одного разу в інтерв'ю вона розповіла, що зможемо, причому її чоловік повністю підтримує літературну діяльність, а іноді навіть допомагає.
При цьому автор вільно спілкується з передплатниками, відповідає на повідомлення шанувальників, завжди відкрита для любителів літератури.
Надія Кузьміна зараз
Автор романів і фентезі Надія Кузьміна і зараз продовжує складати розповіді. У 2019 жінка представила читачам чергову книгу «Відьма вогняного вітру: візит у відповідь», яка стала продовженням попередньої. Тут розповідається про колишню волоцюгою, яка стала адептом Королівської академії магії. Вона єдина володіє двома дарами - вітром і вогнем.У головної героїні все складається: з'явилися вірні друзі, знайшлася сім'я. Тепер нудьгувати їй колись, дівчина постійно їздить по країні, полює на нечисть. Єдине - тепер перед нею складний вибір: вийти заміж за коханого і опинитися замкненою в золотій клітці або пожертвувати любов'ю заради свободи.
Повний список робіт автора представлений на її офіційному сайті, також там є інформація про саму Надії, інтерв'ю з нею для інтернет-видань, блог і форум.
Бібліографія
- 2011 - «Потрапила!»
- 2011 - «Спадкоємиця драконів: Таємниця»
- 2011 - «Спадкоємиця драконів: Полювання»
- 2012 - «Спадкоємиця драконів: Видобуток»
- 2012 - «магіня для емісара»
- 2013 - «Тіміредіс: впасти в небо»
- 2015 - «Дракон частка»
- 2016 - «Пара не пара - хлопець не хлопець»
- 2018 - «Відьма вогняного вітру»
- 2019 - «Відьма вогняного вітру: візит у відповідь»