біографія
Російський державний діяч, губернатор Калузької області, доктор економічних наук і член вищої ради політичної партії «Єдина Росія». Анатолій Артамонов відомий тим, що видалив з лексикону регіональних чиновників слово «криза». А ще він автор книги «Виклики та відповіді».Дитинство і юність
Народився майбутній державний діяч навесні 1952 року в Калузькій області. Дитинство і юність провів у селі Червоному. Анатолій Дмитрович - первісток у великій селянській родині. Після нього на світ з'явилися ще п'ятеро братів і сестер. За всіма доглядала мама, берегиня домашнього вогнища. Глава сімейства заробив авторитет серед селян як відмінний тесляр і ветеринар.
З дитинства хлопець звик працювати. У 7 років вже водив машину, разом з братами і сестрами пас худобу і працював в городі. У 11 років підліток заробив перші гроші і зробив мамі подарунок - купив плаття.
![Анатолій Дмитрович Артамонов Анатолій Дмитрович Артамонов](/userfiles/126/11343_1.webp)
Допомагаючи батькам по господарству, старший син встигав вчитися. Успішно закінчивши середню школу, вступив до Московського інституту інженерів сільськогосподарського виробництва. У 1974 році отримав диплом про вищу освіту і ступінь спеціаліста по механізації сільського господарства.
Пізніше, в 1989-му, закінчив Вищу партійну школу, а в 2008-му Артамонов захистив докторську дисертацію в університеті економіки і фінансів в Санкт-Петербурзі.
Кар'єра
Закінчив столичний вуз молодому фахівцеві дали направлення в радгосп рідний Калузької області, де довірили керувати ремонтними майстернями. Успішно розпочата трудова біографія продовжилася в 1975-му: Анатолія Артамонова призначили головним інженером радгоспу в сусідньому районі, де він працював 3 роки.
У 1978-му 26-річний Артамонов очолив радгосп «Груздовскій», зайнявши директорське крісло. Керував господарством протягом 7 років, вивівши його в передові.
![Політичний діяч Анатолій Дмитрович Артамонов Політичний діяч Анатолій Дмитрович Артамонов](/userfiles/126/11343_2.webp)
В середині 1980-х Анатолій Дмитрович пересів у крісло голови управління сільського господарства в Мосальские районі, але не минуло й півроку, як його обрали першим секретарем райкому КПРС, де пропрацював 6 років.
У 1991 році Артамонова направили на північ Калузької області, в Обнінськ. Йому довірили відповідальну роботу в будівельному управлінні, доручивши обов'язки заступника начальника. Незабаром він очолив Товариство з обмеженою відповідальністю, яке займалося промисловим будівництвом.
Губернатор Калузької області
В кінці 1996-го Артамонов був призначений віце-губернатором. У листопаді 2000-го в Калузькій області відбулися вибори губернатора. 56,72% мешканців краю віддали голоси за Анатолія Артамонова. Головним конкурентом став глава калузького філії Ощадбанку Олексій Демічев, але йому вдалося набрати лише 15,85%.
На губернаторських виборах навесні 2004-го Артамонов повторно зайняв крісло, збільшивши число прихильників і набравши 66,86% голосів виборців. Чиновник відкрито заявив про підтримку президентського курсу.
![Губернатор Калузької області Анатолій Артамонов Губернатор Калузької області Анатолій Артамонов](/userfiles/126/11343_3.webp)
Внесені у 2005 році Володимиром Путіним зміни в законодавство дозволили Артамонову переобратися на пост губернатора в 2010-му. Через 5 років Анатолій Дмитрович достроково пішов у відставку і, висунувши свою кандидатуру, знову отримав переконливу перемогу, набравши 71,43% голосів.
У грудні 2018 го на XVIII з'їзді партії «Єдина Росія» Артамонова ввели у Вищу раду партії.
Особисте життя
У Анатолія Артамонова міцна сім'я. Разом з дружиною Зоєю Йосипівною він виховав сина Євгена та доньку Олену. Дружина чиновника очолює управління соціального захисту. Син отримав диплом Московського технологічного вузу і працює менеджером компаній газової галузі. Дочка - юрист, працює в Зовнішекономбанку. Діти порадували батьків чотирма онуками.
Восени 2016 року Анатолій Дмитрович і його сім'я зазнали тяжкої втрати: загинув рідний брат Артамонова Сергій.
![Анатолій Артамонов і його дружина Зоя Анатолій Артамонов і його дружина Зоя](/userfiles/126/11343_4.webp)
Сестра чиновника Лідія Дмитрівна займається фармацевтичним бізнесом, керує мережею аптек.
Губернатор Калузького краю віддає перевагу активному відпочинку на природі і з задоволенням працює на дачі. У вільний час любить посидіти на березі з вудкою, сходити з друзями на полювання, поплавати, взимку катається на гірських лижах. Анатолія Дмитровича називають душею компанії.
Анатолій Артамонов зараз
За перше півріччя 2019 року товарообіг між Калузької областю і Чехією зріс на 22% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 го. Такі дані Артамонов озвучив на зустрічі з чеським послом, який відвідав край з робочим візитом. Чиновники обговорили можливість організації прямого авіасполучення між Калугою і Пардубіце і інші способи розширення співпраці.
![Губернатор Анатолій Артамонов Губернатор Анатолій Артамонов](/userfiles/126/11343_5.webp)
В області, якою керує Артамонов, успішно працює чеська компанія, що виробляє сантехніку. У серпні 2019 го губернатор і посол обговорили взаємовигідне розширення виробництва.
нагороди
- 2002 - Орден Пошани за досягнуті трудові успіхи і великий внесок у зміцнення дружби і співпраці між народами
- 2006 - Орден «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня за великий внесок в соціально-економічний розвиток області та багаторічну сумлінну працю
- 2012 - Орден «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня
- 2018 - Орден Олександра Невського