біографія
У грудні 2017 року цілий країну сколихнула жахлива історія, що трапилася в Серпухові. Чоловік вивіз свою дружину в ліс, довго катував її і відрубав кисті рук. Причиною такого жорстокого поводження стало бажання дружини розлучитися з ревнивим чоловіком. Зараз Маргарита Грачова вже знайшла в собі сили не тільки бути щасливою, але і ділитися досвідом з іншими людьми - тими, для кого тема домашнього насильства близька і актуальна.Дитинство і юність
Маргарита Грачова народилася в Серпухові, Підмосков'ї, 12 листопада 1992 року. Мати дівчини звуть Ірина Шейкина. Маргарита закінчила МАБіУ, факультет економіки і управління, в 2014-му отримала диплом.
До трагедії Грачова працювала маркетологом в газеті рідного міста. Кар'єра йшла вгору, і незабаром її призначили начальником свого відділу.
напад чоловіка
У 2012 році Рита вийшла заміж за Дмитра Грачова. Спочатку ця сім'я здавалася ідеальною, гарною парою захоплювалися близькі і знайомі. У 2013-му подружжя вперше стали батьками, на світ з'явився син Дмитро, а в 2014-му - молодший син Данила.
![Маргарита Грачова з дітьми Маргарита Грачова з дітьми](/userfiles/126/10803_1.webp)
Проблеми в сім'ї почався після виходу Маргарити на роботу після декретної відпустки. Дмитро став влаштовувати сцени ревнощів. За словами жінки, він не бив її, але принижував морально, зіпсував її паспорт, косметику, підозрював у зраді, навіть якщо дружина просто зробила манікюр або зачіску. Подружжя стали віддалятися один від одного, і Рита вирішила подати на розлучення.
Восени 2017 року чоловік покинув спільне житло, але відвідував дітей і допомагав дружині. 10 листопада він вивіз її на машині в ліс і погрожував ножем. Маргарита звернулася до дільничного, але той ніяк не відреагував, сказавши, що це побутова сварка і розбиратися потрібно самостійно.
11 грудня Маргарита збиралася поїхати в Кострому. Дмитро запропонував відвезти її на своєму авто. Нічого не підозрюючи, жінка погодилася і села в машину. Грачов відвіз її в ліс. Там ревнивець прив'язав жертву до дерева і знущався над нею більше години, намагаючись вибити зізнання в зраді.
![Маргарита Грачова і її чоловік Дмитро Грачов Маргарита Грачова і її чоловік Дмитро Грачов](/userfiles/126/10803_2.webp)
Напад було ретельно сплановано. У багажнику автомобіля лежали заздалегідь куплені знаряддя злочину. Перетягнувши туго джгути, Грачов пустив в хід сокиру і відрубав руки Риті. Постраждала пригадує, що Дмитро точно знав, скільки можна тримати джгути. Також вона зрозуміла, що він відвіз її до лікарні не з жалю, а тому що явка з повинною може зменшити термін.
Московські хірурги створили диво під час операції. Ліву кисть вдалося знайти на місці злочину, і лікарі змогли пришити її на місце. Частково відновилася і рухова функція. А на правій руці у Маргарити бионический протез.
Ірина Шейкина надала справі розголосу, щоб злочинець не пішов від покарання. Можливо, завдяки галасу в ЗМІ федерального рівня вдалося позбавити садиста батьківських прав на обох дітей. Суд відправив Грачова на 14 років в колонію суворого режиму. Незважаючи на апеляційні скарги засудженого, вирок залишився без змін. Також порушено кримінальну справу на дільничного, який відмовив у допомозі.
після трагедії
У жовтні 2019 року Маргарита Шейкина спільно з видавництвом «Комсомольська правда» презентувала книгу під назвою «Щаслива без рук». У ній автор розповіла про свою біографію, описала трагедію і те, як вона навчилася жити в нових умовах.В інтерв'ю жінка ділилася, що їй складно звикнути до відсутності рук і прийняти себе до кінця. Але вона розуміла, що її краса не згасла, тому активно брала участь у фотосесіях, публікувала фото і вела блог в «Інстаграме» і у «ВКонтакте».
Багато жінок, які зіткнулися з подібними ситуаціями, звернулися до неї за допомогою і порадою. Однак Маргарита нарікала, що в країні слабо розвинена правовий захист від домашнього насильства і жертви бояться своїх мучителів.
А в травні 2020 го Регіна Тодоренко передала Маргариті статуетку "Жінка року". Це звання сама Регіна отримала в 2019-м, проте позбулася його через скандал: в одному з інтерв'ю вона некоректно висловилася про жертви домашнього насильства, фактично звинувативши жертв в події. Піднявся ажіотаж і хвиля негативу змусили Регіну переглянути своє ставлення.
Особисте життя
У 2020 році стало відомо, що Маргарита повторно вийшла заміж, проте не розповідала про весілля навіть родичам. Одруження відбулося в Санкт-Петербурзі, 6 вересня 2019 року. Правда, про знаменну подію дізналися багато пізніше - коли закохані відзначали першу річницю. Тоді ж близькі подружжя, нарешті, привітали нову сім'ю в урочистій обстановці.
Максим Андрющенко поділився з пресою, що пасинки вже називають його татом. Для музиканта і будівельника цей шлюб став також другим, проте своїх дітей у нього не було до зустрічі з Маргаритою. Навесні 2021 року стало відомо: героїня трагічної історії вагітна.
Маргарита Грачова зараз
А на початку 2021-го Маргарита спробувала себе в новому амплуа: Грачова стала ведучою ток-шоу «Близькі люди» разом з Леонідом Закошанський. В ефірі програми - неймовірні історії людей, які пережили біль і зраду.Жах, що трапився з телеведучою, змусив її переосмислити своє призначення. Знайшовши щастя і зумівши перегорнути чорну сторінку в біографії, вона вирішила допомагати тим, хто відчув на собі тяготи домашнього насильства. А гості передачі змогли не тільки висловитися про наболіле, а й знайти відповідь на головне питання - як жити далі.
Постійними експертами ток-шоу стали адвокат Олександр Добровінський, психолог Олександра Копецька і фахівець з «формулами долі« Євген Зміїв. Робота фахівців на чолі з телеведучими була сприйнята глядачами з вдячністю, які порахували, що піднімається в ефірі тема важлива і актуальна.
Бібліографія
- 2019 - «Щаслива без рук»
проекти
- +2021 - «Близькі люди»