Маттео Берреттини - пхото, Биографија, Лични живот, Новости, Тенисер 2021

Биографија

Маттео Берреттини почео је да игра тенис од 4 године. Одобрење и упорност помогли су му да постане звезда спорта и уђе у топ 20 АТП-а.

Детињство и омладина

Маттео Берреттини је рођен 12. априла 1996. у Риму у Риму у Италији. Расте заједно са братом Иакопом, који је такође постао професионални спортиста. Мало је о раној биографији шампиона. Почео је да студира тенис када је имао 4 године и брзо је постигао високе резултате.

Лични живот

Дуго времена лични живот Тенисести остао је тајна за навијаче. Али 2019. године појавила су се вести о тенисијском тонику вести да се Берреттини налази код Аила Томлиановича - бивша девојка Ницк Кирозх. Пар је држао заједничку вечеру у ресторану у Њујорку, али спортиста није коментарисао односе.

У слободно време младић посетио фудбалске и кошаркашке утакмице. Болесан је за Леброн Јамеса и Фиорентина тима.

Тенис

Берреттини је дебитовао 2013. године у будућности Итали Ф21, где је поражен. Већ годину дана касније, спортиста је одлучила да испроба напајање на турниру Цхалленчара у фокусима, али изгубила је од Дустин Бровн-а. Следеће године младић је провео на обуку и побољшање вештине.

У марту 2015. године тенисери се појавио на Футуресу Турској Ф11, где је победио Мики Ианковицх. Стигао је до четвртфинала, али је у два сета ушао у ред Едварду Емереину. У истом месецу, Маттео је учествовао на двоструком турниру са Филипто Балдијем, са којом је освојила шампионат. Довело је спортисту да погоди АТП оцену, где је узео 1674. место.

Током године младић је учествовао у зависној турнирима за успех, али морао је да се одмори због повреде колена. Тек у септембру 2016. године, Берреттини се вратио на такмичење и одмах је освојио Футуресу Итали Ф27 турнир у пар са Јацопо Степханинијем. Тада је тенисер наступио на изазивнику у Бресцији, где је победио Томмија Робреада, али је уступио на купатило Луке. Већ на крају сезоне, обећавајући играч је порастао на 435. место у АТП-у.

Након што је Маттео достигао 264. линију рејтинга и ушао у топ 300, он је дебитовао у АТП-у АТП-а, али на првој фази је Фабио Фамини изгубио. Затим је учествовао у изазивином у Сан Бенедеттоу, где је освојио главну награду. Резултат је омогућио да скочи на једном неколико положаја, а након турнира у Истанбулу, затворите сезону на 135. месту.

Током аустралијског отвора за отварање, тенисер је изгубио у одлучујућој турнеји, али успео је да уђе у главну мрежу већег хелметног турнира. Већ у 1. колу, Адриан Маннарино га је нокаутирао. Након тога, спортиста се појавио на швајцарском првенству, где је побијеђен први назив АТП-а након победе над Роберто Бауттои Агутом.

Исте године БЕРРЕТТИНИ је дебитовао на Вимбледоновском турниру, где је победио Јацка Нау, али током америчког отворена првенство је поражено. Упркос губитку, спортиста је успео да доврши сезону на 54. месту.

2019 довео је тенис у другом наслову АТП у једном пражњи након победе над Филипом Краминовичем на отвореном првенству у Мађарској. Током међународног баварског првенства уступио је кућицу Цхристиан Гарину.

Следећа победа одвијала се на Александру Звереву на отвореном првенству у Италији. Трофејни ланац настављен је на турниру у Вимбледону, где је Маттео дошао до 1/8 Гранд Хелмет и дао победу Рогера Федерера. Затим, захваљујући победи ГАЕЛ Монтфиса, италијански је дошао до полуфинала великог шешира, али је разноботирао Рафаел.

Маттео Берреттини сада

У септембру 2019. тенисер је посетио Русију да учествује у отвореном првенству у Санкт Петербургу. Успешно тукао такмичаре, али на крају је уступио кући у Херру Герасимов. 14. октобра исте године БЕРЕРТТИНИ је порастао на 11. место оцене АТП-а.

Сада Маттео и даље тренира. Навијачи гледају његове успехе на страници у "Инстаграму", где се објављују вести и фотографије. Младић покушава да одржи спортски облик - са повећањем 196 цм тежине 90 кг.