Денис Схаповалов - пхото, Биографија, Новости, Лични живот, Тенис 2021

Биографија

Денис Схаповалов - Канадски тенисер који је успео да привуче пажњу стручњака и аналитичара. Млади спортиста освојио је престижни напредак "напретка у години" и "Сутра је звезде", а такође је постао победник Јуниор Вимбледон.

Детињство и омладина

Чињеница да је биографија Дениса на овај или онај начин бит ће у вези са спортом, било је јасно од тренутка његовог изгледа. Син Тесса Схаповала, пробаница СССР-а у тенису, требало је да оде у кораке родитеља. Дечаков отац се професионално бавио одбојком. Руси по националности преселили су се у Израел. Дечак је рођен у Тел Авиву 15. априла 1999. године.

Породица се преселила у Канаду, када није било дете и година. Схаповалов има старијег брата Иевгенија, а у почетку су родитељи више ангажовани у његовом спортском развоју. Али када се Денис придружио обуци, постало је јасно да је потенцијал млађег сина више.

Први пут на стручни суд нашао се за 5 година. Његов тренер је био мајка. Тесса је пренела своје вештине и знање. 8 година је дјеловала као ментор, наставио младе људе разне технике и технике. Захваљујући мајци, момак савршено је власник једнорешке Бецкхеад-а, који стручњаци то називају визиткаром.

Лични живот

Спортиста није ожењен и преферира се да се не шири о присуству Пасиа и нијансима личног живота уопште. Денис је срећан што дели са љубитељима фотографија и видео записа, који објављују на друштвеним мрежама. Лични рачун момак у "Инстаграму" је препун снимака са суда, опуштајући се са познатим и професионалним фотографијама тенисера.

Денис воли да путује и проводи време у пријатељима. Периодично сарађује са агенцијама за моделирање и разним брендовима као амбасадора.

Раст Схапаловав је 185 цм, а тежина је 75 кг.

Тенис

Професионална каријера Схаповалова започела је на јуниорском отвору на отвореном. Говорећи у дуету са Фелик Аугер Алласимом, младић је постао победник. Ушао је у Омладину репрезентацију Канаде и освојио Дејвис куп. Срећно није напустило момка. Следеће сезоне је стигао до полуфинала јуниорске конкуренције Роланд Гаррос, а потом је постао победник Куп у Рохамптону. Схаповалов је такође успео да освоји главну награду Јуниор Вимбледона и стигао је до финала такмичења у компанији са партнером Феликом Азхез-Алласимом.

Денис је 2016. године почео да делује заједно са одраслим спортистима и није прихватио позив да учествује у аустралијским отвореним млађим такмичењима. Тип је одабрао способност да наступа на ИТФ-у. Од 4 турнира, Схаповалов је изашао са 3 победе, а исте године је почела да игра на АПР турнирима.

У Васхингтону је изгубио против противника, а у Торонту је успео да победи тријумф због Ницка Киросом, који је био укључен у топ 20 у свету тениса. Осветљавајући се у 2. кругу Григор Димитров, канадски је фокусиран на изазов. Показао се да је 2 пута у четвртфиналу и чак је успео да се провали у полуфинале. Тада је дебитовао на такмичењу за Дејвис куп. Говорећи против противника тима Чиле, Денис је претрпео Фиаско.

2017. за Схаповалов је почео безуспешно. Година је почела са новчаним и техничким поразом у мечу за репрезентацију. Затим је тенисер освојио спортску каријеру у првом изазивању. На следећем такмичењу у Мексику је стигао до финала, али се није носио са непријатељем. У само 3 месеца учествовао је на 7 турнира и никада се није испоставило да је победник у 1. колу. Бенд бенд је завршио у Лондону, где је 2 утакмице победио у оквиру АТР Схаповалова и 1. коло, пораза од Томасх Берда.

Од 3 изазивака у Канади, момак је освојио само први. У 3. месту је изгубио од Александра Зверева. Денис је такође уступио место у Арт Рођена Цхорицх. Као део САД-а отворен је на 6 састанака и први пут је отишао у четврти круг већег турнира кацига. И иако су даље утакмице нису биле за Схаповалов посебно успешне, затворила је сезону улазила у 1. стотине тенисера на свету. Младић је узео 51. место оцене.

Следеће године није било могуће напунити свињац са трофејима. Денис је одбио да учествује у будућности и изазовима у корист наступи на турнирима АПР. Почевши од Фијаска у Брисбанеу, Окланду, Ацапулцо и Индиан Веллс, Схаповалов је рехабилитао, улазило у 2. коло. Затим је освојио 6 утакмица у Мајамију и Деље-плажи. Прелазак на земљу на терену донио је 2 пораза, али следеће и 4 победе на шпанској територији. Изгубљени спортиста са дугом противником, Александра Зверев. Упаљено и у мечу са Рафаел Надалом.

2018. завршио је постизање 27. позиције о рејтингу. Тенисер је задржао показатеље, иако их није могао побољшати. Успео је да оде у 3. коло на Аустралиан Опен и савршено се показује у Ротердаму, а потом у индијским бунарима. Касније у 13 мечева, спортиста је на најбољи начин наступио, изгубивши од њих 10. и у јесен је освојио прву АПР трофеј на турниру у Стокхолму.

Денис је 2019. године освојио АТР меч, борећи се на суду са Даниелом Евансом. Упарени испуштају, најчешће је проводио у дуету са Рохан Бопаннаиа. Момци су постали финалисти у Штутгарту и стигли су до полуфинала отвореног првенства Канада. У отвореном првенству у САД-у, спортисти су се нашли у 3. колу, али су летели ван конкуренције. Представљајући интересе националног тима Канаде, који је први пут достигао финале Светске групе у Дејвис Цуп-у, Схаповалов и Авасимсим, уступио је место шпанском репрезентату.

Денис Схаповалов сада

У двоструком мечу у дуету са Рокханом, Бопан Канађанин је извукао победу од Цонтинен Хенри и Строффа Иана Леннард. Одане у фебруару 2020. године у 2. колу Хрватског хрватског такмичења Марина Цхилић, касније Денис Схаповалов изгубио је од Александра Багелика у финалу.

Сада момак наставља обуку према почетку Михаила Југа и мајке, који и даље делује као његов ментор. Спортиста се припрема за нове такмичења.