Мартин Јонсуд Сундбу - Биографија, Новости, фотографија, лични живот, скијаш, "Инстаграм", Допинг, Супруга 2021

Биографија

Мартин Јонсуд Сундбу Од детињства је патио од здравствених проблема, али га није спречило да постигне успех у спорту. Норвешки скијаш је постао познат по целом свету, захваљујући светлим и самоуверено победама на међународним такмичењима.

Детињство и омладина

Мартин Јонсуд Сундбу рођен је 26. септембра 1984. у породици Јохна Ерића Сундбу и Гру Јонсуд Лангслет-а. Одрастао је у норвешком граду Ослу, где је открио скијање. Чак и у раним годинама, биографије будуће звезде дијагностицирана су астма, али и даље је добио прилику да настави спортску каријеру.

Скијашка раса

Међутим, међународни деби скијалишта се одвијао у 2005. години да привуче фанове фанова, он је могао само 2 године касније. Мартин је освојио златну медаљу током релеја на позорници Светског купа у БИТЕслену. Следеће сезоне је обележена за спортисту прве личне побједе, освојио је у тркачком класичном стилу на Светском купу у Куусаму. Касније је Мартин означио сребро у истој дисциплини у позорници на новом месту.

У 2010. години Сундбу први пут је наступио на олимпијским играма. Иако није могао да напуни пигги банку личних достигнућа, скијаш је помогао тиму да преузме 2. место током релеја. Годину дана касније, показао се у истој дисциплини на Светском првенству у Ослу, где су Норвежани освојили златну медаљу.

У будућности је спортиста наставио да је самоуверени вођа Светског купа, али сезона 2013/14 била је посебно светла у каријери. Те у тој години не само редовно држи награде у шољи, већ је и освојио и у сва три округла такмичења: Нордијско отварање, Тоур де Ски и финал. Поред тога, Мартин је у Скијатхлону наградио бронзану медаљу у Скиатпији у Сочију.

Следећа појава познатих личности на Светском првенству, овај пут проведено у Фалуну, поново је било неуспешно. Недостаје се мало пре турнира и успео је да учествује само у трци за 50 км, где је завршила 11. место. Али Сундбу је освојио "Тоур де Ски Скинг" и постао лидер укупног поретка Светског купа. Али касније је изгубио ове награде због скандала, у чему је био.

У 2015. години се појављују информације о скандалу повезаном са допингом. Рекли су да је спортиста премашио дозвољену дозу Салбутамоле, који је садржан у припреми дозвољеном астматицима спортисти. ФИС је игнорисао поруку и омогућила славном личности да учествује у такмичењима, али касније су учествовали представници ВАДА. Апелирали су се на спортски арбитражни суд, а на резултате истраге Мартина дисквалификован је 2 месеца, ускраћујући неколико награда.

Али, упркос овом негативном искуству, у новој сезони, Сундбу се вратио на такмичење и успео да понови своје досадашње достигнуће, победивши на три "вишедневни": Нордијско отварање, "Тоур де Ски Скинг" и "Канадска турнеја", био је држен први пут. Познато је да је у тркачком стилу у тобалу у Тобаху, преузео 2. место помоћу ДУББОЛЛИНГ-а - Скијањем, где се промоција догоди због одбојне одбојном палицама. Дужина Стар Стицк је износила 87,5% раста.

Са годинама скијаш је успело да сачува вештину и није закључила млађе спортисте. Остао је звезда светских купа, а на олимпијским играма у Пхенцххану означена златним медаљама у тиму Спринт и Релеја, као и сребро у Скиатлону. То није било довољно у Скиеровој свињској банци само златно првенство, али све се променило 2019. године, када је победио у трци 15 км у Аустријском Сефелду.

Након тога, Сундбу је све више говорио о плановима да заврши каријеру и посвећено породици. Победио је више и одбио да учествује на турнирима због здравствених проблема. То је утицало на одлуку тренера који нису укључивали славну личност у Норвешку репрезентацију за сезону 2020/21. Али скијаш је одлучио да води независну обуку.

Лични живот

Лични живот спортисте успешно се развио са супругом Марицом коју је упознао у својој младости.

У 2013. години, изабрани су родили Мартин Син Марцус, чија је изглед променио своје ставове о животу. У наредним годинама, породица је поново напуњена са још две деце - Мак и Магнус.

Мартин Јонсуд Сундбу сада

У фебруару 2021. године, тренер Норвешке ЕИЦ Мур Несум потврдио је учешће спортисте у појединачној трци Светског првенства у Оберстдорфу. Коментаришући ову вест, Сундбу је изјавио да је учешће у такмичењу изазов, јер је било само 6 недеља да уђе у форму и припрема.

Сада скијаш и даље тренира навијачи да удовољи новим победама. Они прате вести о њему на страницама навијача "Инстаграм", где су објављени видео и фотографије.