Бианца Андреескуе - пхото, биографија, тенисер, вести, лични живот, "Инстаграм" 2021

Биографија

Канадски тенисер Бианца Андреесц је добро познат љубитељима овог спорта. Девојка је више пута освојила награде у разним првенствима и турнирима и члан је канадског репрезентације у Федералном купу. У одраслом тенису говорио су о њој 2017. године, након турнира у Вашингтону, а онда је то звао пробој у години, јер је успела да победи два бивша прве рекете света.

Детињство и омладина

Биографија Бианцхи почео је у лето 2000. године у провинцији Онтарио, Канада. Девојка је рођена у породици миграната који су се преселили у другу земљу из Румуније. Скоро одмах након рођења ћерке, породица се вратила у своју домовину, где је у 7 година Андрееск и почела да схвата аза тенис. Тачно, на овоме, будући спортиста није престао, испробала је и своју снагу у пливању, гимнастици, клизању и фудбалу.

Након неког времена, Бианца са родитељима је поново била у Канади. У Миссисогуеу је ушла у тениски клуб, а затим је превела у центар тениске федерације Канаде у Торонту. Тада је почела да учествује у такмичењима међу децом и освоји прве медаље.

Сведочење овога је заузето 1. место у Лес Петинима као што је турнир у Француској, а затим је шампион наслова у омладинском такмичењу наранџасти посуда. Годину дана касније поновио је успех на истим спортским састанцима, само ако се први пут такмичила са спортистима млађим од 16 година, а затим је у 2015. њен ривали младићи млађи од 18 година. Истовремено, Бианке још није напунило 16 година.

Тенис

Прво у каријери Андрееск турнира за одрасле чекало је тенисери у 2015. години, а затим је имала само 15 година. И након годину дана наступила је на такмичењима женског ИТФ циклуса, где је тукао ривала у пар и појединачне испуштање. На УС Опен Цхампионсхип у истој години, Бианца је стигла до полуфинала, али је изгубила победу Киле Даи-а.

Није ставио девојку да досегне 3. место у рангирању ИТФ-а међу јуниорима. Почетком следеће године показала је исти резултат у аустралијском првенству на отвореном, када је играо у једном пражњи, али у пару са Царсон Брандирин је постао шампион тих такмичења.

У фебруару 2017. године, Андреескуе је позван у канадску репрезентацију. Говорећи у групи Купа и Америчке Федерације БИАНЦА је претукао све ривале, а у финалној игри је тим довео одлучујућу тачку у борби против учесника националног тима Казахстана.

У јуну је поново показала своју вештину у отвореном првенству Француске, постајући велики шампион већег шампиона за турнир на кацигу. Тада је имала још један прелаз победе, и према резултатима сезоне, канадски спортиста називао је кодекс тенисер у Канади.

Следеће сезоне је почела са девојком са два губитника у финалу ИТФ турнира. Али на јесен је рехабилитала две победе у једном пражњи, а истовремено је побољшала положај у рангирању, завршава годину у другу стотину. 2019 је почело за њом мање успешно, у отвореном првенству у Ауцкланду Андреесца заузима 2. место, дајући само немачки Јулиез Немце.

Тачно, на отвореном првенству у Аустралији, изгубила је, а у следећој ТАТИАНА МАРИА серије ВТА 125К у полуфиналу је победила Татиана Мариа у полуфиналу и освојила шампион за титулу. Тада је чекала успешан говор за канадску репрезентацију, игре на отвореном првенству Мексико и премијер турнир у Мајамију. Међутим, због повреде рамена, добијене у пролеће 2019. године, није успела да дође до игре против Чешке.

Лични живот

О личном животу спортисте мало је познато. Због трајних вријеме вежбања за нешто што је још једна девојка готово недостајала. Али када се још увек успе да се одмори, она иде на море, ово је доказано на овоме бројне фотографије у "Инстаграму", где је Бианца заробљена на плажи у купаћим костими или само одмарајући у кругу вољених људи.

Редовни спортови и медитација помажу АНДРЕЕСК-у да подржи фигуру у облику, иако је његова тежина непозната, са висином од 170 цм, девојка изгледа танки и затегнута.

Бианца Андрееску сада

Бианца и сада активно тренира, јер редовно учествује на турнирима и покушавају увек бити у спортском облику.

У 2019. години и Андреесца први пут у каријери дошао је до финала турнира Гранд Слам-а. Почетком септембра исте године, девојка је освојила Серену Виллиамс, освојила свој први турнир ове врсте. Али на овоме, канадско неће престати, а сада је њен циљ да победи у завршном ВТА првенству.