Daniel Serokhvostov - Biografia, Lajme, Foto, Jeta personale, Biatlon, Biatlonist, "Instagram", Mosha 2021

Biografi

Daniel Sunokhvostov ishte i destinuar të bëhej një yll, sepse ai u rrit në një familje sportive dhe filloi të skive në fillim. Biathlete ruse arriti të pushtonte vëmendjen e tifozëve, duke vënë në dukje me fitoret e ndritshme në fillimet ruse dhe ndërkombëtare.

Fëmijërisë dhe të rinjve

Daniel Ruslanovich Serokhvostov ka lindur më 4 prill 1999 në qytetin rus të Barnul. Ai ishte një fëmijë më i ri në familjen e trajnerëve zarinskaya dushsh. Tashmë në moshën 3 vjeçare, djali fillimisht mori ski, dhe në adoleshencë ai filloi të angazhohej në biatlon. Por punoni me një pushkë shpejt mërzitur një atlet, duhej të kalonte më shumë kohë dhe forcë, dhe ai gjithashtu nuk i pëlqente të xhironte.

Gjashtë muajt e ardhshëm të Danyës u angazhuan në ski, por iu kërkua të kthehej në Biatlon për një kohë të gjatë për të ndihmuar ekipin e territorit të Altai të kryejë me sukses në Kampionatin e Siberisë. Celebrities arritën të përballen me detyrën, pas së cilës ai, së bashku me ekipin, shkoi në kampionatin e Rusisë, ku mori vendin e dytë dhe erdhi në ekipin e vogël. Që atëherë, Serokhvostov ka vazhduar karrierën e tij si një biatlete.

Biatlon

Në fazën e vogël, Danieli arriti të tërheqë vëmendjen ndaj vetes, duke demonstruar shpejtësi të lartë gjatë konkurrencës. Ekspertët madje e krahasuan atë me Maxim Miracle, i cili fitoi raketën ruse të pseudonimit. Por në të njëjtën kohë në atlet, kishte probleme me të shtënat, ai shpesh pranoi mungesa që ndonjëherë penguan të pushtonin çmimet.

Tashmë në vitin 2016, Serokhvostov shënoi fitoren në percept në garat biatlon të gjitha-ruse. Në vitet e mëvonshme, ai në mënyrë të përsëritur u bë një fitues i çmimeve të këtij konkursi, fitoi medaljen e artë në një garë të qetë dhe në sprint.

Jo më pak të ndritshme ishin fjalimet e Biathlete në Kampionatin e Junior të Rusisë. Në vitin 2018, ai fitoi arin në disiplina të tilla si sprint dhe gara ndjekje. Sipas Danielit, ai po përjeton eksitim të fortë vetëm para fillimit të parë të sezonit, dhe pastaj të varur, dhe eksitim shkon në sfond. Celebrity gjithmonë përpiqet të mendojë për çdo veprim për të parandaluar gabimet.

Në sezonin 2019/2020, atleti kaloi me sukses përzgjedhjen në ekipin e vogël të Rusisë. Ai tregoi veten në Tchaikovsky, ku ai u bë i pari në sprint dhe i dyti në garën individuale, dhe në Izhevsk, Serokhvostov fitoi në garën Sprint. Kjo lejoi Danielin të marrë pjesë në garat kryesore ndërkombëtare.

Sipas të famshëm, ai ishte pak nervoz gjatë filxhit të IBU në mesin e Juniors, por arriti të përballonte emocionet dhe përfundimisht erdhi rezultatet e dyta të racës individuale. Pas kësaj, biatlonisti shkoi në Kampionatin Botëror, i cili u mbajt në Lenzerheid zviceran.

Megjithëse atleti nuk arriti të plotësonte bankën e derrave të arritjeve personale, ai tregoi veten gjatë rele, ku partnerët e tij ishin Kirill Bainz, Karim Khalili dhe Vadim Istampulov. Serokhvostov përsëri udhëhoqi të shtënat, por ai arriti të luante kohën e humbur për shkak të kursit, gjë që ndihmoi ekipin të fitonte medalje të artë.

Në të njëjtin vit, Danieli shkoi në Kampionatin e Junior Evropian, por arriti të festonte vetëm vendin e 6-të në Sprint. Fillimi i fundit i turneut u anulua për shkak të një infeksioni koronavirus në një pandemi, dhe biatlete u detyrua të shkonte në shtëpi. Unë nuk mund të merrja pjesë në garat ndërkombëtare, e cila ishte shumë e pikëlluar.

Ishte vetëm vjeshta për të rifilluar trajnimin në dëborë në dëborë, dhe në fund të dhjetorit ai u bë anëtar i Kupës së Rusisë. Celebrities edhe një herë arritën të fitojnë arin në rele, ku partnerët e tij ishin Vladimir Ivanov, Pavel Kudryashov dhe Nikita që dëgjoj. Pas kësaj u bë e ditur se Daniel debuton në një nivel të rritur.

Jeta personale

Atleti preferon të mos zbulojë informacionin rreth jetës personale, duke u fokusuar në arritjet sportive. Tani ai publikon foton në faqen në "Instagram", i cili paraqet një ose në shoqërinë e miqve.

Daniel Serokhvostov tani

2021 filloi për të famshëm me pjesëmarrjen në fazat e Kupës së IBU në Gjermani. Daniel arriti të tregonte gjatë një rele të përzier, në të cilën ai mori pjesë së bashku me Khalili, Anastasia Goreeva dhe Valeria Valenets. Biatletat ruse përfunduan së pari me një diferencë prej 40 sekondash dhe fituan medalje të artë.

Më vonë, Serokhvostov shkoi në Kampionatin Evropian. Ai zëvendësoi kufirin eugene në garën Sprint, e cila u zhvillua më 29 janar, por nuk mund të tregonte rezultate të larta. Atleti vazhdoi të punonte shumë për të kënaqur tifozët e fitoreve.