Pavel Pogrebnyak - biografi, foto, jetë personale, lajme, futboll 2021

Biografi

Pavel Pogrebnyak - pronari i Kupës UEFA 2007-2008, një mjeshtër i nderuar i sportit të Rusisë, i cili filloi një karrierë profesionale në Moskën FC "Spartak". Tani përpara, i cili nuk arriti të vendosë veten jashtë vendit, pas disa viteve të shpenzuara në fabrikën e ekipeve të ndryshme evropiane, është e detyruar të jetojë qepallë e tij të futbollit në stol.

Fëmijërisë dhe të rinjve

Pavel Pogrebnyak ka lindur më 8 nëntor 1983 në qytetin e mundësive të mëdha - Moska. Nëna përpara punoi si një infermiere, dhe babai ishte një shofer. Duke qenë një tifoz i zjarrtë i klubit të Moskës "Spartak", kreu i familjes futur në sportin e tij të preferuar të të gjithë fëmijëve (sulmuesi ka vëllezërit Kirill dhe Nikolai). E gjithë shtëpia qëndronte në vesh kur Pogrebnyak - më i moshuari dhe bijtë e tij përpunuan kokën e goditjeve dhe shikonin ndeshjet së bashku.

Pavel Pogrebnyak si një fëmijë

Në zbukurim, lojtari i preferuar i futbollit të PAVL ishte Igor Shalimov, i cili luajti "spartak" në numrin tetë. Më pas, numri i tij i tetë në zenit i dedikuar atij. Nga biografia e ardhshme, dihet se babai, sapo të ishte 6 vjeç, ai ishte 6 vjeç, ai e mori atë në Shkollën Sportive të Fëmijëve-Rinisë "Spartak" dhe i kërkoi trajnerit të dorëzonte trashëgimtarin.

Futboll

Në vitin 2001, Pogrebnyak erdhi në rezervën e Moskës "Spartacus", dhe pas një viti ai luajti në zemër. Në atë sezon, Pali kaloi 23 ndeshje, duke shënuar gola në 8 takime. Në vitin 2003, atleti dha me qira klubin Kaliningrad "Baltika", si pjesë e së cilës futbollisti kaloi 40 ndeshje dhe shënoi 15 koka. Në lojërat e sezonit 2004-2005, Pasha mbajti 16 takime si pjesë e Spartakut dhe shënoi 2 gola, pas së cilës ai u mor me qira nga klubi Khimki pranë Moskës, në të cilën 6 gola u dalluan vetë.

Pavel Pogrebnyak në Spartak

Në vitin 2006, FC Tom bleu një sulmues të talentuar për 2 milionë euro. Pas sezonit, Pogrebnyak mori një ftesë për një rishikim në ekipin kombëtar rus dhe nga trajneri i Shën Petersburg Zenit. Në fund të të njëjtit vit, sulmuesi kushtoi 5 milionë euro rimbushën radhët e klubit në Neva. Si pjesë e klubit Shën Petersburg, atleti kaloi 51 ndeshje, duke shënuar gola në 28 takime.

Pavel pogrebnyak në zenit

Pas një sezoni të suksesshëm të vitit 2006, Pogrebnyak, si pjesë e FC, Pogrebnyak me ftesë të Gus Hiddinka filloi të marrë pjesë në akuzat e ekipit kryesor të vendit. Për herë të parë në ekipin kombëtar rus, Pavli doli në fushë në ndeshjen kundër Letonisë më 16 gusht 2006. Në këtë lojë, Pogrebnyak Bilyaletdinova, i cili erdhi për të zëvendësuar Bilyaletdinov në minutën e 90-të, shënoi golin e vetëm për takimin.

Në janar të vitit 2009, Zenit planifikoi një marrëveshje me gjuhën angleze "Blackburn Rovers" për shitjen e një futbolli, por pastaj klubet nuk u pajtuan për koston e transferimit. Si rezultat, në gusht të të njëjtit vit, 4.5 milionë sulmues rus bleu një "Shtutgart" gjerman për 4.5 milionë euro. Udhëheqja e klubit të ri nënshkroi me sulmuesin një kontratë trevjeçare me një pagë fikse prej 4 milion euro në vit.

Ai shënoi golin e tij të parë në "Stuttgart" më 15 gusht 2009. Në ndeshjen më 18 shtator 2010 kundër Borussia, Pogrebnyak e dalloi veten me hat-trick dhe ekipi fitoi me një rezultat prej 7: 0. Në fillim të vitit 2012, për 500 mijë euro. Sulmuesi me qira klubin anglez "Fulham". Më 11 shkurt të të njëjtit vit, Pavel shënoi një gol në ndeshjen kundër Stoke City, duke u bërë debutues më i mirë i Ligës së Kryeministrit britanik në mesin e lojtarëve të futbollit rus. Mars 4, 2012 në ndeshjen kundër "Wolverhampton" Pogrebnyak bërë ngrohje-mashtrim dhe me një rezultat prej 5: 0 klubi i tij fitoi.

Pavel pogrebnyak në fulhame

Pas marrjes me qira në Fulham dhe një kontratë me Stuttgart, Pogrebnyak u bë agjent i lirë. Në qershor të vitit 2012, atleti rimbush radhët e klubit anglez "lexim". Në gusht të të njëjtit vit, Pavli shënoi një gol dhe ndihmoi ekipin e tij për të fituar një fitore vullnetare në ndeshjen e ndeshjes së Kupës së Ligës Angleze kundër Peterborough. Një muaj më vonë, më 26 shtator, Pavli shënoi një gol fitimtar në Parkun e Parkut të Kinz Parkut. Në të njëjtin takim, ai nuk ka zbatuar një dënim.

Pavel Pogrebnyak në Dynamo

Në tetor, në ndeshjen e Kupës së Anglisë "Reding" - "Arsenal" Pogrebnyak shënoi një nga krerët e ekipit, por ende humbi fitoren. Takimi përfundoi me një rezultat prej 5: 7. Në gusht të vitit 2015, futbollisti nënshkroi një kontratë trevjeçare me Dinamonën e Moskës. Pali shënoi golin e tij të parë për Muscovites në tetor në portën e lindjes së tij "Spartak".

Jeta personale

Nga gruaja e parë dhe e vetme - Maria Shatalova - Pogrebnyak u takua në vitet e shkollës. Në kohën e mbledhjes së tyre të parë, Pavli studioi në të dhjetën dhe të zgjedhurit e tij ishte në klasën e shtatë. Jo nga vitet, zonjë e zgjuar, e bukur e re, e angazhuar në pikturën e kohës së lirë të kohës, nuk është privuar kurrë nga seksi i kundërt.

Pavel Pogrebnyak dhe Maria Pogrebnyak

Vlen të përmendet se historia e tyre e dashurisë filloi me miqësinë. Të rinjtë për disa vite kanë biseduar si të njohura të mira. Ata ecnin në mbrëmje në park dhe shpesh u përleshën me njëri-tjetrin. Nga rruga, prindërit e Shatalovës që nga fillimi ishin të kënaqur me Palin e përmbajtur, të rëndë dhe u përpoqën në çdo mënyrë të mundshme për të sjellë vajzën me burra të rinj premtues.

Sipas Maria, ajo e kuptoi se ai e do Pashën kur atleti shkoi në Yaroslavl. Bashkëshorti i sulmuesit në bisedat me përfaqësuesit e mediave në mënyrë të përsëritur tregoi se si ajo pas studimit në trenin e fundit shkoi te të dashurit në një qytet tjetër, dhe në mëngjes u kthye dhe shkoi në shkollë.

Dasma Paul dhe Mary Pogrebnyak

Në vitin 2006, Shatalova hyri në Akademinë e Financave të Moskës. Pali, nga ana tjetër, u zhvendos në Tomsk - për të luajtur për ekipin Tom. Vajza ishte e lodhur nga lidhësit e vazhdueshëm, dhe ajo, duke hedhur studimet e saj, shkoi pas një të zgjedhur. Në Tomsk, nëntëmbëdhjetëvjeçari Maria lindi bashkëshortin e saj të trashëgimtarit të Artemit, pas së cilës ata u mbajtën me ceremoninë e dasmës Paul.

Pas sezoneve të suksesshme, Pogrebnyak u ftua në Zenit, familja u zhvendos në qytet në Neva. Në Shën Petersburg, u botua fëmija i dytë - Pavli. Nga atje - përsëri, duke u zhvendosur në Gjermani, ku Sala e Alexey lindi djalin. Në vitin 2012, Maria dhe Pali me fëmijë u zhvendosën në Angli, në të cilën sulmuesi luajti si pjesë e ekipeve të Fulham, dhe pastaj "lexim".

Pavel Pogrebnyak dhe fëmijët e tij

Është periudha angleze që është bërë e ndritshme në jetën e një gruaje të një lojtari të futbollit. Në Londër, Maria Pogrebnyak filloi të angazhohet në dizajn - veshjet e para të mbrëmjes, dhe pastaj të ekonomisë rroba të klasës. Në vitin 2014, të dashuruarit pretendonin për marrëdhëniet e tyre dhe një vit më vonë, një atlet i shquar nënshkroi një kontratë trevjeçare me Dinamonën e Moskës dhe një familje miqësore që u kthye në Rusi.

Vlen të përmendet se bashkëshorti i sulmuesit gjithmonë i besoi faktit se burri i saj nuk u shfaq në shtëpi gjatë ditës, me kokën e tij duke u zhytur në punë. Masha beson të dashurin, kështu që materialet që janë botuar në shtypin e verdhë në lidhje me thesaret e Pogrebnyak, përveç qeshur, nuk shkaktojnë bjonde simpatik.

Pavel pogrebnyak tani

Në vitin 2017, përpara, emri i të cilit në sezonin 2012-2013 këndon tifozët e FC Fulham Anglisht, duke u ulur në një pagë me një pagë prej 1.8 milionë eurosh, mbron nderin e Dynamo Moskës Club. Në sezonin e kaluar, futbollisti, i cili ka skaduar në verën e vitit 2018 me Dynamo, nuk ka marrë pjesë në ndeshjet zyrtare. Drejtori Ekzekutiv Evgeny Kradov tha se udhëheqja është e gatshme të pjesës me Palin, por në këtë moment asnjë nga klubet nuk janë të interesuara për blerjen e tij.

Pavel Pogrebnyak në 2017

Është e njohur në mënyrë të besueshme se një atlet në 188 cm nuk është në "Vkontakte", as në Twitter. Në lajmet e fundit nga jeta e Pogrebnyak, tifozët do të mësojnë nga intervistat që janë publikuar periodikisht në portalet e lajmeve dhe në botimet e shtypura. Ndër të tjera, gruaja e sulmuesit në "Instagram" e tij rregullisht i vë ato me fotot e përbashkët të burrit. Pra, në qershor-gusht, në profilin e Marisë, fotografitë u botuan nga festimi i 10 vjetorit të restorantit "Swallow" dhe prezantimeve të koleksionit të ri të bashkëshortëve.