Ksenia Pilov: biografi, foto, lajme, jetë personale, figura patinazhi 2021

Biografi

Shtylla e Ksenisë quhet një nga gratë më të ndritshme, më të talentuar, vamp të figurës moderne patinazhi. Zeshkane me sy të errët me një karakter të mprehtë ka një ushtri të madhe të tifozëve dhe në shesh patinazhi, dhe më gjerë.

Fëmijërisë dhe të rinjve

Mbretëresha e ardhshme e akullit ka lindur në Shën Petersburg në fillim të shkurtit 1992. Sfidat e skaters figurave u shfaqën menjëherë, në fillim kishte vallëzime dhe vizatim. Në moshën gjashtëvjeçare, mami e çoi Ksenia në shesh patinazhi. Në patinazhin e figurës, shtyllat filluan si një vijë e vetme nga trajneri i Zinaidës Ryabinina. Suksesi i parë në Ksenia erdhi në vitin 2005 - vajza u rendit e para në grupin e tij të moshës në kampionatin rus.

Ksenia Pilova

Në vitin 2006, vajza bëri një dëshirë për të shkuar në patinazh patinazhi dhe dy sezonet e mbështjellë në një çift me një Arthur Munchuk të Ukrainës.

Patinazhi figurë

Nën udhëheqjen e Lyudmilës, Shtyllat e Velikovës-Minchuk fitoi finalen e filxhit të vitit 2008. Ksenia caktoi titullin Master të Sporteve.

Në të njëjtën kohë, burri Nikolai këshilloi të mirën për të vënë në një çift të Klimov Klimov Ksenia. Rekomandimi ishte i suksesshëm, dhe karriera e shtyllës filloi të fitonte vrull. Përveç kësaj, Ksenia dhe Fyodor ishin të angazhuar në një shesh patinazhi, vetëm nga trajnerë të ndryshëm, kështu që nuk ishte e nevojshme për të luftuar kampionët e ardhshëm për një kohë të gjatë, ishte më e vështirë për të kombinuar karaktere krejtësisht të kundërta. Klimov shaka, e cila ende ka frikë nga temperamenti shpërthyes i partnerit, dhe në të ardhmen planet për të shkruar një libër për mënyrën se si ata mësuan të kuptojnë njëri-tjetrin.

Ksenia Pilova dhe Fedor Klimov

Fjala e parë e përbashkët e çiftit të ri ishte përfundimi i Grand Prix Junior. Megjithatë, atletët nuk arritën të ngriheshin mbi 7 vende, pasi ata nuk u hipën në formën më të mirë fizike. Në Kampionatin Botëror të Junior - 2010, Ksenia fitoi bronzin dhe përveç kësaj fitoi kampionatin e të rinjve në shtëpi.

Për sezonin 2010-2011, Ksenia, ende në statusin e juniorëve, suksesi i përsëritur i arit në kampionatin rus, mori një medalje argjendi në Botën Grand Prix, mori vendin e dytë në finalen e Grand Prix (duke fituar anglisht dhe austriak Fazat në të njëjtën kohë) dhe i 5-të - në turneun e të rriturve të debutimit Skate America.

Ksenia Pilov në figurën patinazh

Kampionati rus - 2012 ishte argjendi për Ksenia, por çifti shkoi në kampionatin e kontinentit si rezervë. Megjithatë, miqtë-rivalët e Yuko Kawaguti dhe Alexander Smirnov luajti nga konkurrenca, dhe debutimi debutues me Klimov në kampionatin evropian u kurorëzua me një medalje bronzi.

Në sezonin 2012-2013, Ksenia ishte duke pritur për fitoret në finalet e Kupës së Rusisë dhe në të hapur bavarez, filxhan filxhan argjendi dhe Coupe de nice, kampionatin e bronzit të Rusisë dhe Kinën e Kinës. Por garat evropiane dështuan - vetëm vendin e 6-të.

Në vitin e Olimpiadës në Soçi, një çift i kolonës-Klimov mblodhi një çmim boshe. Atletët nuk e fshehën se në shumë mënyra ndihmuan në Moskën, më të rehatshme për kushtet e trajnimit dhe trajnerin e ri - Nina Moser. Para largimit, djemtë duhej të dëgjonin shumë kujdes, veçanërisht pasi që Moser pastaj trajnuan konkurrentët kryesorë - Tatyana Volosozhar dhe Maxim Trankova. Por skaters u bënë miq, dhe Klimov jetonte së pari në Maxim.

Dhe Moser ishte e mjaftueshme për të gjithë: në Lojrat Olimpike të Ksenisë dhe Fedor u bënë kampionë në garat e ekipit dhe argjendi - në ngjarjen personale, duke humbur vetëm për miqtë e rivalëve Volosozhar dhe Trankov. Përveç kësaj, skaters fituan Universiadën e Dimrit, rimbushën bankën e derrave të medaljeve të artë të kampionatit rus dhe Kupës së Varshavës, Silver, nga Kampionatet Evropiane dhe Botën, Bronzin - me Skate America.

Në sezonin e ri, çifti i shkëlqyer u përfaqësua nga kampionati në shtëpi, si dhe filxhan rostelecom dhe trofeu francez Eric Bompard. Në kampionatin evropian dhe në finale të Grand Prix të Ksenia u ngrit në hapin e dytë të podiumit.

Sezoni 2015-2016 nuk ishte mjaft i qetë. Fitorja në finale të Grand Prix, në Kupën e Rostelecom dhe memorialin Ondrey të Nobyaki alternuar me vendet e katërt të Kupës së Botës dhe Skate America. Nga rruga, në finalet e Grand Prix e Skaters për herë të parë në histori, një kaskadë e dy trefishtë dhe një kërcim të dyfishtë u krye.

Në sezonin e ardhshëm, Ksenia fitoi medaljen e artë të kampionatit të Rusisë dhe shpërblimet e botës dhe kampionatet evropiane nuk e morën këtë kohë.

Jeta personale

Detajet e jetës personale Skater i titulluar Figura po përpiqet të mbrojë kundër të huajve, është e nevojshme të jesh i kënaqur me fakte të njohura. Faqet e atletëve në "Instagram" dhe në Vkontakte: Bukuri miniaturë (rritja e Ksenisë - 157 cm) mori llogari kohët e fundit dhe është e kufizuar në foto nga rekreacioni dhe trajnimi.

Ksenia Shtyllat dhe Dmitry Solovyov

Gjatë përgatitjes për Olimpiadën Sochi, Ksenia zhvilloi një çështje me një baltë të figurës Dancier Dmitry Solovyov. Dmitri huazoi dhuratat e tij të dashura, të rinjtë shkuan për t'u çlodhur së bashku. Në vitin 2015, raporti përfundoi - Nightingale jo të përhershme, sipas thashethemeve, kaloi në Curlgist Anna Sidorov. Dhe në Ksenia, figura italiane patinator me origjinë ruse, Ivan Bariev, tërhoqi vëmendjen (për Italinë, ai foli nën emrin Ragini). Por ky roman zgjati pak më shumë se një vit: Kur Ksenia mori një lëndim në këmbë, Ivan nuk tregoi ndonjë mbështetje, dhe vajza u shkatërrua me të.

Ksenia Pilova dhe Ivan Bariev

Gazetarët e shpërndarjes e shtynë Kseniun dhe Fedorin në krahët e njëri-tjetrit, veçanërisht nën përshtypjen e programeve të tyre. Por atletët argumentojnë se ata janë vetëm miq, gjithashtu trajneri i Nina Moser thotë gjithashtu, edhe pse ajo nuk i pëlqen të ndërhyjë në jetën personale të reparteve.

Duke iu përgjigjur pyetjeve rreth jetës pas sportit, Ksenia ka nënshkruar të gjithë biografinë e mëtejshme. Në sportet profesionale, vajza nuk e sheh veten, duke shkuar për të marrë një arsim të lartë - duke vepruar, projektuesi apo edhe për të mësuar në një psikolog.

Në kohën e lirë, Ksenia shkon në ndeshjet e hokejve ose është e angazhuar në përzgjedhjen e kostumeve për shfaqje. Në disa udhëtime, kompania Figurke është Cavalier-King Charles Spaniel nga nicking Dan. Me zgjedhjen e një qeni, skyrister Maxim Kovtun ndihmoi.

Në çmimin e parave olimpike dhe me ndihmën shtesë për guvernatorin e Ksenisë, shtyllat bënë një ëndërr - e bleva nënën time në Shën Petersburg. Ksenia jeton dhe trenat në Moskë, vjen në qytetin vendas për fundjavën.

Shtyllat e Ksenia tani

Në vjeshtën e vitit 2017, disa shtylla-Klimov nuk morën pjesë në Rentals Kontrollit të ekipit kombëtar rus për të pasur kohë për të fituar një formë në turneun e parë të sezonit olimpik. Në figurat e trofeut të Finlandia humbën çiftin kinez dhe italianët përpara.

Në fazën e Moskës të Kupës së Rostelecom, skateret u bënë të dyta. Ndërsa Ksenia pranoi, ajo kishte frikë të lejonte një gabim dhe të ndalonte në ekzekutimin e elementeve. Medalisti i argjendtë i shtyllave ishte në fazën e Grand Prix në Japoni.

Shtyllat e Ksenia në 2017

Figura e figurës është vërejtur qëllimi i tij kryesor pas triumfit në Soçi - Olimpiada 2018. Për fat të keq, për shkak të skandalit të dopingut dhe dëshmisë Rodchenkov, ekipi kombëtar rus u hoq dhe u krye nën flamurin olimpik. Në të njëjtën kohë, shtyllat e Ksenisë, në mesin e shumë rusëve, u vendos për të parandaluar në lojëra fare.

Fillimi i sezonit të ri të sportit ishte lënë në hije nga vendimi i Fedor dhe Ksenia për përfundimin e karrierës së përbashkët. Kjo konfirmoi trajnerin Nina Moser.

Në fund të verës së vitit 2018, Ksenia nxitoi të mohonte informacionin në media. Skater i figurës raportoi se ai nuk ishte në asnjë ngut për të përfunduar me sportet profesionale. Para Kupës së fundit të Botës, ajo u plagos, por partneri nuk ishte vërtet i interesuar për gjendjen dhe planet e saj, duke marrë një vendim për përfundimin e karrierës. Sipas shtyllave, ajo i shëroi plotësisht të gjitha lëndimet e tij dhe gati për sezonin e ri. Mbetet vetëm për të gjetur një partner.

Më vonë, Ksenia prezantoi tifozët me partnerin e tyre, Andrei Novoselov, i cili më parë kishte përfaqësuar ekipin francez u bë.

Dhe në fillim të 2020-të, mediat rishfaqen raporte se shtylla e përfundoi karrierën e tij. Këtë herë atleti konfirmoi informacionin: Në të vërtetë, u vendos që të largohej me patinazhin e figurës. Vajza falënderoi trajnerët dhe tifozët që vazhdimisht e mbështetën atë dhe theksoi se ai nuk do të thoshte lamtumirë, por ai thotë: "Në takim".

Çmime

• 2010,2011 - Kampion Junior në mesin e Juniors, Junior World Champion
  • 2012 - Fituesi i Argjendtë i Kampionatit të Rusisë, Medalisti i Bronzit të Kampionatit Europian
  • 2012 - Master i sportit të klasës ndërkombëtare
  • 2013 - Kampioni i Universiadës, Medalisti i Bronzit të Kampionatit Ruse
  • 2014 - Kampion i Rusisë, fitues i Universiadës së Dimrit, Fituesi i Argjendtë i Kampionatit Botëror dhe Evropës, Kampionati Olimpik i Telekomunikacionit, Fituesi i Çmimit të Argjendtë të Olimpiadës 2014 në Stacionin Personal