Bianca Andreesque - Foto, biografi, lojtar tenisi, lajme, jetë personale, "Instagram" 2021

Biografi

Lojtari kanadez i tenisit Bianca Andreesc është i njohur mirë për të dashuruar e këtij sporti. Vajza ka pushtuar në mënyrë të përsëritur çmimet në kampionatet dhe turnetë e ndryshme dhe është anëtare e ekipit kombëtar kanadez në Kupën e Federatës. Në tenis të rritur, ata folën për të në 2017, pas turneut në Uashington, dhe pastaj u quajt një zbulim i madh i vitit, sepse ajo arriti të mundte dy reketa të parë të botës.

Fëmijërisë dhe të rinjve

Biografia Bianchi filloi në verën e vitit 2000 në provincën Ontario, Kanada. Vajza ka lindur në familjen e emigrantëve që u zhvendosën në një vend tjetër nga Rumania. Pothuajse menjëherë pas lindjes së vajzës, familja u kthye në atdheun e tyre, ku në 7 vjet Andreesk dhe filloi të kuptonte tenis Aza. Vërtetë, në këtë atleti i ardhshëm nuk u ndal, ajo gjithashtu u përpoq fuqinë e tij në not, gjimnastikë, patinazh dhe futboll.

Pas një kohe, Bianca me prindërit e tij ishte përsëri në Kanada. Në Misisic, ajo hyri në klubin e tenisit, dhe pastaj u përkthye në qendër të Federatës së Tenisit të Kanadasë në Toronto. Pastaj ajo filloi të merrte pjesë në garat midis fëmijëve dhe të pushtonte medaljen e parë.

Dëshmia e kësaj është vendi i zënë i parë në pettët e les si si turneu në Francë, dhe pastaj kampioni i titullit në garat e të rinjve portokalli. Një vit më vonë ajo përsëriti sukses në të njëjtat takime sportive, vetëm nëse për herë të parë vajza konkurroi me atletë nën moshën 16 vjeç, atëherë në vitin 2015 rivalët e saj ishin të rinj nën 18 vjeç. Në të njëjtën kohë, Bianke ende nuk është kthyer 16 vjeç në atë kohë.

Tenis

E para në karrierën e turneut Andreeskut të rritur ishte duke pritur për një lojtar tenisi në 2015, atëherë ajo vetëm u kthye 15 vjeç. Dhe pas një viti ajo luajti në garat e ciklit të ITF femra, ku ai mundi rivalët në çiftin dhe shkarkimet e vetme. Në Kampionatin e Hapur të SHBA të të njëjtit vit, Bianca arriti në gjysmëfinalet, por humbi në fitoren e Ditën e Kyle.

Nuk e vuri një vajzë për të arritur vendin e tretë në renditjen e ITF midis juniorëve. Në fillim të vitit të ardhshëm, ajo tregoi të njëjtin rezultat në Kampionatin Australian të Hapur, kur ai luajti në një shkarkesë të vetme, por në një çift me Carson Brandine u bë kampion i këtyre konkurseve.

Në shkurt të vitit 2017, Andreesque u ftua në ekipin kombëtar kanadez. Duke folur në Grupin e Federatës së Federatës I American, Bianca mundi të gjithë rivalët, dhe në lojën përfundimtare solli ekipin një pikë vendimtare në luftën kundër pjesëmarrësve të ekipit kombëtar të Kazakistanit.

Në qershor, ajo përsëri tregoi aftësitë e saj në Kampionatin e Hapur të Francës, duke u bërë një kampion i madh i kampionit më të madh të turneut të helmetës. Pastaj ajo kishte një kthesë tjetër të fitoreve, dhe sipas rezultateve të sezonit, atleti kanadez u quajt lojtari i tenisit të kodit në Kanada.

Sezoni i ardhshëm filloi për një vajzë me dy humbës në finalen e turneve të ITF. Por në vjeshtë ajo u rehabilitua nga dy fitore në një shkarkesë të vetme, dhe në të njëjtën kohë u përmirësua pozitën në renditje, duke përfunduar vitin në njëqind e dytë. 2019 filloi për të jo më pak me sukses, në Kampionatin e Hapur të Auckland Andreesca merr vendin e dytë, duke dhënë vetëm gjermanët gjermanë Juliez.

Vërtetë, në kampionatin e hapur të Australisë, ajo humbi, dhe në turneun e ardhshëm të WTA 125K, mundi Tatiana Maria në gjysmëfinalet dhe fitoi titullin kampion. Pastaj ajo ishte duke pritur për një fjalim të suksesshëm për ekipin kombëtar kanadez, lojëra në Kampionatin e Hapur Meksikë dhe turneun e Kryeministrit në Miami. Megjithatë, për shkak të lëndimit të shpatullave, të marra në pranverën e vitit 2019, ajo nuk arriti të shkonte në lojë kundër Republikës Çeke.

Jeta personale

Rreth jetës personale të atletit pak është i njohur. Për shkak të stërvitjeve të përhershme për diçka që ka një vajzë tjetër pothuajse mungon. Por kur ajo ende arrin të pushojë, ajo shkon në det, kjo dëshmohet nga fotot e saj të shumta në "Instagram", ku Bianca është kapur në plazh në një rroba banje ose vetëm duke qëndruar në një rreth të të dashurit.

Sportet dhe meditimi i rregullt ndihmon Andreeskun të mbështesë një figurë në formë, edhe pse pesha e saj është e panjohur, me një lartësi prej 170 cm, vajza duket e hollë dhe e shtrënguar.

Bianca andreesku tani

Bianca dhe tani në mënyrë aktive trenat, sepse merr pjesë rregullisht në turne dhe duke u përpjekur të jenë gjithmonë në një formë sportive.

Në vitin 2019, Andreesca për herë të parë në karrierën e tij erdhi në finale të turneut të Grand Slam. Në fillim të shtatorit të të njëjtit vit, vajza fitoi Serena Williams, duke fituar turneun e tij të parë të këtij lloji. Por për këtë, kanadezët nuk do të ndalen, dhe tani qëllimi i tij është të fitojë në kampionatin përfundimtar të WTA.