Martin Jonsrud Sundbu - Biografija, Novice, Photo, Osebno življenje, Smučar, "Instagram", Doping, Žena 2021

Biografija

Martin Jonsrud Sundbu Ker je otroštvo trpelo zaradi zdravstvenih težav, vendar mu ni preprečilo doseganje uspeha v športu. Norveški smučar je postal znan po vsem svetu, zahvaljujoč svetlim in samozavestnim zmagam na mednarodnih tekmovanjih.

Otroštvo in mladino

Martin Jonsrud Sundbu se je rodil 26. september 1984 v družini Johna Eric Sundbu in Gru Jonsrud LangSlet. Odrasel je v norveškem mestu Oslo, kjer je odkril smučanje. Tudi v zgodnjih letih so bile biografije prihodnje zvezde diagnosticirane z astmo, vendar je še vedno dobil priložnost, da nadaljuje športno kariero.

Smučarska dirka

Mednarodni nastop smučarja je potekal leta 2005, da bi pritegnil navijače ventilatorjev, je bil sposoben le 2 leti kasneje. Martin je osvojil zlato medaljo med relejem na oder svetovnega pokala v LiateSlenju. Naslednja sezona je bila zaznamovana za športnik prve osebne zmage, je zmagal na dirki klasični slog na svetovnem prvenstvu v Kuusamou. Kasneje je Martin v isti disciplini označil srebro na odru na novem mestu.

V letu 2010 je Sundbu prvič nastopil na olimpijskih igrah. Čeprav ni mogel obnoviti prašičeve banke osebnih dosežkov, je smučar pomagal ekipi, da vzame 2. mesto med relejem. Leto kasneje se je v istem disciplini pokazal na svetovnem prvenstvu v Oslu, kjer so Norvežani osvojili zlato medaljo.

V prihodnosti je športnik še naprej samozavesten vodja svetovnih pokalov, vendar je bila sezona 2013/14 še posebej svetla v svoji karieri. V tem letu, ne le redno opravljajo nagrade v skodelici, ampak tudi v vseh treh krogih tekmovanj: Nordic Odpiranje, Tour de Ski in Final. Poleg tega je Martin prejel bronasto medaljo v Skiatlonu na olimpijskih igrah v Sochiju.

Naslednji pojav znanih osebnosti na svetovnem prvenstvu, tokrat, ki je bil porabljen v Falun, je bil spet neuspešen. Bil je kmalu pred turnirjem in uspel sodelovati le na dirki za 50 km, kjer je končala 11. mesto. Toda sundbu je osvojil "Tour de Ski" in postal vodja splošnega položaja svetovnega pokala. Toda kasneje je izgubil te nagrade zaradi škandala, v središču, od tega.

V letu 2015 so se pojavile informacije o škandalu, povezane z dopingom. Rekli so, da je športnik presegel dovoljeni odmerek Salbutamole, ki je bil vsebovan v pripravi astmatičnih športnikov. FIS ni upošteval sporočila in omogočil, da je slaven sodeloval na tekmovanjih, vendar so kasneje posredovali predstavniki WADA. Pozivili so se na športno arbitražno sodišče, in na rezultate preiskave Martin diskvalificirane za 2 meseca, prikrajšajo več nagrad.

Toda, kljub temu negativnemu izkušenju, v novi sezoni, se je Sundbu vrnil na tekmovanje in uspel ponoviti svoj pretekli dosežek, ki je zmagal na treh "večdnevnih": nordijskih odpiranju, "Tour de Ski" in "kanadski turneji", ki prvič. Znano je, da je v dirki prosti slog v Tolah, je vzel 2. mesto s pomočjo Dubboling - smučanje, kjer se promocija pojavlja zaradi odbijanja s palicami. Dolžina Star Stick je znašala 87,5% rasti.

S starostjo smučarja je uspelo ohraniti spretnost in ni bil vnetljiv mlajši športniki. Ostal je zvezda svetovnih pokalov, na olimpijskih igrah v Phenchanu, označenih z zlatimi medaljami v ekipi Sprint in Rele, kot tudi srebro v Skiatlonu. Ni bilo dovolj v smučarskemu piggy banki samo zlato prvenstvo, vendar se je vse spremenilo v letu 2019, ko je zmagal na dirki 15 km v avstrijskem Sefeldu.

Po tem je Sundbu vse bolj govoril o načrtih, da dokonča svojo kariero in se posveti družini. Zmagal je več in zavrnil sodelovanje na turnirjih zaradi zdravstvenih težav. To je vplivalo na odločitev trenerjev, ki niso vključevali slave v Norveško nacionalno ekipo za sezono 2020/21. Toda smučar se je odločil za neodvisno usposabljanje.

Osebno življenje

Osebno življenje športnika se je uspešno razvilo, s svojo ženo Marijo pa se je srečal v svoji mladosti.

V letu 2013 je izvoljen rodil Martin Sin Marcus, katerega videz je spremenil svoje poglede na življenje. V naslednjih letih je bila družina napolnjena z dvema otrokoma - Max in Magnus.

Martin Jonsrud Sundbu zdaj

Februarja 2021 je Norway Coach EIC Mur Nezum potrdil sodelovanje športnika v individualni dirki svetovnega prvenstva v Oberstdorfu. Komentiranje te novice, SunDBU je izjavil, da je sodelovanje na tekmovanju izziv, ker je bilo le 6 tednov, da pridejo v obliko in pripravo.

Sedaj smučar še naprej trenira, da zadovolji navijače z novimi zmagami. Sledijo novic o njem na straneh oboževalca "Instagram", kjer so objavljeni video in fotografije.