ARND PAIFFER - biografija, novice, fotografija, osebno življenje, biathlete, žena, biatlon, "Instagram" 2021

Biografija

Arnd Paiffer je nemška biatlet, stalni udeleženec mednarodnih tekmovanj, zmagovalec olimpijskih iger v Koreji, peti-časovnega svetovnega prvaka. Danes strelec smučar še naprej osvoji nove medalje in ima mesto v prvih desetih najboljših udeležencev v reprezentanci.

Otroštvo in mladino

Arnd PayFerfer se je rodil 18. marca 1987 v mestu Wolfenbuttel, Nemčija, v družini Annette in Carsten Payfers (na drugih informacijah, oče športniškega imena je Harry Berrm Plačiffer). Ali starši imajo prihodnji športniški odnos do grške kulture - ni znan, toda sin je dal ime ARND, ki prevaja iz grščine kot "bleščeče strele". Fant raste in utemeljil ime imena.

Udeležite se športnega usposabljanja Arnd je postalo že v zavestni starosti. 10-letni fant je prvič obiskal razredi biatlona in se zaljubil v ta šport. Starši se spomnijo, da je Arnd rasel premišljen in resen otrok, celo odrasli so dosledni športniki lahko zavidali svojo predanost. V šoli je fant postal eden najboljših študentov.

Pri 15 letih je ARND sodeloval na šolskih tekmovanjih in je bil že blizu zmage, ko je opazil poleg sledi zamrznitev mladička. Mladenič, ki je žrtvoval žrtvovala zmago zaradi odrešenja živali, ki jo je ozdravil in zapustil, kliče psa srečen.

Po diplomi iz penziona s športnim pristranskostjo v letovišču Claust Charlerfeld, ki se nahaja v srcu Nemčije, se je mladenič odločil, da je poleg športa, ki ga je poleg športa zasedel še en poklic.

Prvo visokošolsko izobraževanje je mladenič na Tehnični univerzi Claustal-Clerfelda, kjer je vstopil leta 2006. Takoj ko je tekmovanje na univerzi, mladenič odšel v akademski dopust, da bi lahko dal čas za šport.

Kasneje, ko je prejela diplomo ekonomista, se je ARND spremenila in se odločila, da bo svoje življenje povezovala z javnimi organi za zaščito naročil, za katere je vstopil v lokalno policijsko akademijo, ki je konec leta 2011 prejel naziv presejalnika. In zdaj glavni profesionalni športnik meni, da je policijska služba: na ta način je ARND na svojem uradnem spletnem mestu poudaril na vprašalnik.

Biatlon.

Prva izkušnja mednarodnih tekmovanj ARND PAIFFER, prejeta decembra 2007, ko je končal 15. evropsko pokal v posamezni dirki. V Langdorf-Arebersu je januarja 2008 dosegel drugo zmago v Sprint.

Označevanje sezone za njega je bilo svetovno prvenstvo med mladimi moškimi v Ruhaldingu, kjer je osvojil 2 bronasta medalje v sprintu, ki se je umaknila Anton Shipulin in Florian Count. Na koncu sezone je mladi športnik, katerega višina je 186 cm, teža je 82 kg, prejela priložnost za izvedbo v evropskem pokalu v Cesaan-Sicario. V tekmovanju je vstopil v prvih deset, ki je končal 9. v sprintu in 7. v tekmi pri zasledovanju.

V sezoni 2008/2009 je PAIFFER postal član nemške reprezentance in se je izvajal na odprtem evropskem pokalu (IBU pokal). Že na prvi progi v IDRA, se je uvrstil na 4. mesto v Sprint Race in je lahko praznoval svojo prvo zmago.

Enak rezultat v Martelu in 4. mesto v naknadni dirki preganjanja so mu zagotovili začasno vodstvo v celotnem IBU pokalu pred Danielom BEM.

Januarja 2009 je ARND predstavil svoj prvenec kot član reprezentance Nemčije v releju na razdalji 4 × 7,5 km v Oberhofu na svetovnem prvenstvu. Kot predzadlen tekač, je vzel 3. mesto z uvajanjem Michaela se je odločil. Tony Langa kot tekač ni mogel prenesti hitrosti, ki ga je vprašal Avstrijci in ruski športniki, in vodil nemško nacionalno ekipo Mikhael Greis.

Arnd Paiffer in Dmitry Dyugov izgledata

Po rezultatih tekmovanj ARND je državna ekipa prevzela 3. mesto, kasneje pa jih je izpostavila 2., ker je bila ruska ekipa diskvalificirana zaradi dopinga v telesu biattrija Dmitry Yaroshenka.

2 dni po prvem posameznem na dirki Arnd Sprint, je postala 8. in je tako izpolnila kvalifikacijski standard svetovnega pokala. V svojem prvem govoru na svetovnem prvenstvu v Pyonchhanu je PAIFFER govoril v ekipi z Andrea Henkel, Simonova Hauswaldom in Michaelom Greisom v mešanem releju na razdalji 2 × 6 km + 2 × 7,5 km. Ta predstava je prinesla športnike iz Nemčije bronasto medaljo.

V 4 × 7,5 km rele, je Arnd končal po norveškem Ule Einar Bjorndaleni. V ekipi z Michaelom se odločim, Christoph Stefan in Michael Giris v moškem relejem Paifferju sta spet vzela 3. mesto.

In že v letu 2010 se je športnik prvič povečal na svetovni prvenstvo na podiju za dobro zasluženo zlato medaljo. Vodil je v mešanem releju v ruski Khantiy-Mansiysku, ki je pokazal svet z odličnimi fizičnimi podatki in volji do zmage.

V letu 2010 je ARND sodeloval na Olympiad, ki je potekal v Vancouverju, kjer je končal 37. v Sprint in dirko preganjanja, 17. na dirki s splošnim začetkom in 5. v releju. Naslednja sezona svetovnega prvenstva 2010/2011 Paifefer je postala ena najbolj doslednih nemških zaganjalnikov. Pridobila je očala v vsaki dirki, ki je vzel 2. mesto v sprintu in se je izkazalo, da je na petem mestu v splošnem stanju po 7. fazi svetovnega pokala.

Arnd je potrdil svojo obliko in na začetku svetovnega prvenstva 2011, ki je potekal v ruski Khanty-Mansiysku. Športnik iz Nemčije ponavlja lanski dosežek, vendar že v sprintu, spet jemal zlato na svetovnem prvenstvu. V nacionalni ekipi v mešanem releju, v katerem so bile najmočnejše biatlete sedanje sezone Andrea Henkel, Magdalena Neuner in Mikhael Greis, pred Magdalen Neuner za 20 sekund.

2 dni kasneje Paiffer je postal svetovni prvak v sprintu. Z drugo najboljšo kilometrino in samo eno napako streljanje, je bil pred Francozom Martenom Furcade in zagotovil prvi svetovni naslov v individualnem tekmovanju. V dirki preganjanja je Arnd trajala le 4. mesto.

Športnik se je uveljavil kot enega najmočnejših tekmovalcev svetovnega razreda in prejel naslov najboljšega športnika leta v Nemčiji. Na olimpijskih igrah leta 2014 v Sočiju je Paiffer prejel srebrno medaljo v releju na razdalji 4 × 7,5 km.

Vsi tekmovali za ARD se niso dobro končali. Za svojo kariero je večkrat prejel poškodbe med predstavami. Torej, dokončanje naslednjega kroga Passyat v Presc-Isle Med preganjamo dirko na 8. stopnji svetovnega pokala, biatlonist se je zrušil v drevo. Zaradi padca ni mogel nadaljevati konkurence in je bil hospitaliziran s pretresom.

Na predvečer olimpijskih iger 2018 je PAIFFER trdo delal pod občutljivim vodstvom osebnega trenerja Marka Kirchnerja, razredi pa so dali briljanten rezultat. Na zimskih olimpijskih igrah v Phenchanu Arnd je opazil kompleksne vremenske razmere, vendar, glede na to, da športnik iz Evrope ljubi hladno in sneg, je postala dodatna prednost.

11. februarja 2018 je Paiffer prejel zlato olimpijsko medaljo v Sprint na 10 km, kar je bilo presenečenje celo za športnik, po njem. Ta zmaga je prinesla prvo v svoji športni biografiji Biatlon Olympic Biatlon naslov.

Svetovna prvenstva v Ostersundu v letu 2019 se je končala za PAIFFER z več nataki. Športnik je vzel 2 srebro v releju, individualna dirka pa mu je prinesla zlato medaljo. Hkrati so njegovi kolegi v ženski ekipi - Deniz Herrman in Laura Dalmayer, ki je dopolnil Bank Nemčije zlata in 3 bronaste medalje. Leto kasneje je Arnd v Anterelvi postal lastnik tretjega mesta v ekipnem tekmovanju.

Osebno življenje

Kljub zaposlovanju športa in študija, je Arnd našel čas za osebno življenje. Biatlonist je poročen, čeprav ima identiteta žene v skrivnosti: ne določa družinskih fotografij na strani v "Instagramu" in drugih socialnih omrežjih, ki ne predstavljajo novinarjev. Edina omemba njegovega glavnega biatlonika je vzela svojo kariero na zori, ki pravi, da njegovo dekle ni športnik.

V svojem prostem času, Arnd se glasi, poslušanje glasbe, bolan za München "Bavarska". Športnik ima nenavaden hobi - piše pesmi.

Decembra 2018 je Arnd postal oče. Njegov zakonec mu je dal hčerko. Poročen par je dolgo sanjal o otrocih, in njihova želja je bila izvedena.

Arnd PayFerfer

Plačilo negativno se nanaša na odstranjevanje športnikov, v krvi, od katere se med dopinškimi vzorci odkrije eritropoetin (EPO). Po mnenju ARND, da bi diskvalificirali 4-letne biathletes iz konkurence, če so ta zdravila prisilila, da porabijo trenerje in druge uradnike, nepošteno. Takšna pavza v biatlonu je polna končnega kariere.

Paiffer se je na koncu sezone 2019/2020 načrtoval, da zapustijo velike športe. Toda od zdravja se je odločil nadaljevati svojo poklicno kariero. V intervjuju je ARND ugotovil, da je bil, medtem ko je bil zadovoljen z rezultati tekmovanja in je v odlični delovni obliki, ki omogoča in da osvojijo mesta na podstavkih.

10. februarja 2021 se je svetovno prvenstvo začelo v slovenskem Pokluku. Nemčija na natečaju je bila predstavljena 10 biatletov, od katerih so 5 vključeni v top 15 javnega pokala svetovnega pokala. Poleg ARNDA PAIFFER, Benedict Dolol, Johannes Kün, Eric Leester, Roman, vstopil v nemški ekipi. Med ženskami je dodelila Francis Prumass. Konkurenca se je izkazala za uspešnega za športnik: Zmagal je drugo mesto v individualni dirki, ki je izgubil samo norveško Sturlo Lierade.