Matteo Berretini začal hrať tenis zo 4 rokov. Odbavenie a vytrvalosť mu pomohli stať sa hviezdou športu a zadajte top 20 ATP.

Detstvo a mládež

Matteo Berretini sa narodil 12. apríla 1996 v Ríme, Taliansku. Rastúce spolu s bratom Yakopom, ktorý sa tiež stal profesionálnym športovcom. Tam je málo o začiatku biografie šampióna. Začal študovať tenis, keď mal 4 roky starý a rýchlo dosiahol vysoké výsledky.

Osobný život

Po dlhú dobu, osobný život tenisovej tenisom zostal tajomstvom pre fanúšikov. Ale v roku 2019 sa správa Tennis Tonic objavili správy, že Berretini sa nachádza s Ayla Tomlyanovichom - bývalým dievčaťom Nick Kirozh. Pár držal spoločnú večeru v reštaurácii New York, ale športovec sa nepoznámil vzťahy.

Vo svojom voľnom čase sa mladý muž navštevuje futbalové a basketbalové zápasy. Je chorý pre Lebron James a Fiorentina Tím.

Tenis

Berrettini debutoval v roku 2013 o futures Taliansko F21, kde porazení. Už o rok neskôr sa športovec rozhodol vyskúšať si moc na turnaji Challenger v prezvičení, ale stratil na Dustin Brown. Nasledujúce roky, mladý muž strávil na školenie a zlepšovanie zručností.

V marci 2015 sa tenisový hráč objavil na futures Turecko F11, kde vyhral Miki Yankovich. Dostal k štvrťfinále, ale ustúpil na Edward Emerein v dvoch súboroch. V tom istom mesiaci sa Matteo zúčastnil na dvojitom turnaji s Filippom Baldi, s ktorým vyhrala majstrovstvá. To prinieslo športovca, aby zasiahol hodnotenie ATP, kde si vzal 1674. pozíciu.

V priebehu roka sa mladý muž zúčastnil na rôznych turnajoch úspechu, ale musel si prestávku kvôli zraneniu kolena. Len v septembri 2016 sa Berretini vrátil do súťaže a okamžite vyhral turnaj Futures Taliansko F27 v pároch s Jacopo Stephanini. Ten tenisový hráč v Brescii v Brescii, kde porazil Tommy RobRead, ale ustúpil do Luke Bath. Už na konci sezóny sa sľubný hráč vstúpil na 435. miesto v ATP.

Potom, čo Matteo dosiahol 264. líniu ratingu a vstúpil do Top 300, on urobil debut v ATP kolo, ale v prvej etape Fabio Famini stratil. Potom sa zúčastnil Challenger v San Benedetto, kde vyhral hlavnú cenu. Výsledok mu umožnil skočiť naraz niekoľko pozícií a po turnaji v Istanbule, zatvorte sezónu na 135. mieste.

Počas austrálskeho otvoreného šampionátu, ten tenisový hráč stratil v rozhodujúcom turné, ale podarilo sa dostať do hlavnej mriežky The Greater Helmet Tournament. Už v 1. kole bol vyradený spoločnosťou Adrian Mannarino. Potom sa športovec objavil na švajčiarskom šampionáte, kde prvý titul ATP po víťazstve nad Roberto Bauttoy Agut bol vyhral.

V tom istom roku Berretini urobil debut na turnaji Wimbledon, kde porazil Jack Nau, ale počas USA otvorené majstrovstvá bola porazená. Napriek strate sa športovec podarilo dokončiť sezónu na 54. mieste.

2019 priniesol tenis v druhom titule ATP v jednom absolutóriu po víťazstve nad Philip Kraminovich na otvorenom šampionáte Maďarska. Počas Medzinárodného bavorského šampionátu udelil Christian Garin.

Ďalšie víťazstvo sa uskutočnilo na Alexandra Zveru na otvorenom šampionáte Talianska. Trophy reťazec pokračoval na turnaji v Wimbledone, kde matteo prišiel na 1/8 veľkej prilby a dal víťazstvo Roger Federera. Potom vďaka víťazstvu Gael Montfis prišiel na semifinále veľkého klobúka, ale RAFAEL bol vyradený.