Denis Shapovalov - foto, životopis, novinky, osobný život, tenis 2021

Denis Shapovalov - Kanadský tenista, ktorý sa podarilo prilákať pozornosť odborníkov a analytikov. Mladý športovec 18 získal prestížny pokrok "pokroku roka" a "zajtrajšia hviezda", a tiež sa stal víťazom juniorského Wimbledonu.

Detstvo a mládež

Skutočnosť, že životopis Denis je jedným alebo iným, bude súvisieť so športom, z okamihu jeho vzhľadu bolo jasné. Syn Tessa Shapovalova, viceprezidentom ZSSR v tenise, mal ísť do stopy rodičov. Chlapec je profesionálne zaoberal volejbalom. Rusi podľa národnosti sa presťahovali do Izraela. Chlapec sa narodil v Tel Aviv 15. apríla 1999.

Rodina sa presťahovala do Kanady, keď nebolo dieťa a roky. Shapovalov má starší brat Yevgeny a najprv sa rodičia viac zapojili do svojho športu. Ale keď Denis sa pripojil k tréningu, bolo jasné, že potenciál mladšieho syna je viac.

Prvýkrát na profesionálnom súde sa ocitol za 5 rokov. Jeho tréner bol matka. Tessa schválila vlastné zručnosti a vedomosti. Už 8 rokov, ona pôsobila ako mentor, vyučoval mladých ľudí rôzne techniky a techniky. Vďaka matke, chlap dokonale vlastní jednou rukou Beckead, ktorý jej odborníci nazývajú vizitku.

Osobný život

Športovec nie je ženatý a uprednostňuje sa šíriť o prítomnosť pasie a nuansy osobného života vo všeobecnosti. Denis je rád zdieľať s fanúšikmi fotografií a videí, ktoré publikujú na sociálnych sieťach. Osobný účet Guy in "Instagram" je vyplnený snímok z kurtu, relaxáciu s známymi a profesionálnymi fotografiami tenisových hráčov.

Denis miluje cestovať a tráviť čas v priateľoch. Pravidelne spolupracuje s modelovými agentúrami a rôznymi značkami ako veľvyslanec.

Rast Shapovaloveho je 185 cm a hmotnosť je 75 kg.

Tenis

Profesionálna kariéra Shapovalova začala na juniorskom nás otvorenom turnaji. Hovoril v duete s Felix Auger Allasim, mladý muž sa stal víťazom. Vstúpil do mládežníckeho tímu Kanady a vyhral DAVIS CUP. Veľa šťastia neopustili chlapa. Ďalšia sezóna, dosiahol semifinále Juniorského súťaže Roland Garros, a potom sa stal víťazom pohára v Rohamptone. Shapovalov sa tiež podarilo dobyť hlavnú cenu Junior Wimbledon a dosiahla konečnú súťaž v spoločnosti s partnerom Felix Azhez-Allasim.

V roku 2016 začalo Denis konať spolu s športovcami dospelých a neprijala výzvu na účasť na Austrálskej otvorenej juniorskej súťaži. Ten chlap si vybral schopnosť vykonávať na ITF. Z 4 turnajov, Shapovalov vyšiel s 3 víťazstvami a v tom istom roku začali hrať na turnajoch APR.

Vo Washingtone sa stratil súpera a v Toronte sa podarilo poraziť Triumph nad Nick Kirosom, ktorý bol zaradený do Top 20 v tenisovom svete. Po osvetlení v 2. kole Grigor Dimitrov, kanadský je zameraný na Challenger. Ukázalo sa, že je 2 krát v štvrťfinále a dokonca sa podarilo prelomiť do semifinále. Potom urobil debut v súťaži pre Davis Cup. Hovoriť proti súperovi z tímu Čile, Denis utrpel Fiasco.

2017 pre Shapovalov začal neúspešne. Rok začal s pokutou a technickou porážkou v zápase pre národný tím. Tenisový hráč získal prvú challenčnú kariéru. V ďalšej súťaži v Mexiku dosiahol finále, ale nedokázal sa vyrovnať s nepriateľom. Za tri mesiace sa zúčastnilo 7 turnajov a nikdy sa ukázalo byť víťazom v 1. kole. Spätná kapela skončila v Londýne, kde sa konalo 2 zápasy v rámci ATR SHOPovalov a 1. kolo, porážka z Tomash Berdish.

Z 3 vyzývateľov strávených v Kanade, ten chlap vyhral len prvý. V 3., stratil sa Alexandra Zverov. Denis tiež udelil umenie narodené Chorich. V rámci otvoreného USA získal 6 stretnutí a najprv šiel do 4. kola väčšieho turnaja helmy. A hoci ďalšie zápasy neboli pre Shapovalov obzvlášť úspešné, zavrel sezónu tým, že vstúpila do 1. sto tenisových hráčov na svete. Mladý muž vzal 51. pozíciu ratingu.

Budúci rok nebolo možné doplniť prasiatko s trofejemi. Denis odmietli zúčastniť sa futures a výziev v prospech výkonov v turnajoch APR. Počnúc Fiasko v Brisbane, Aucklande, Acapulco a Indian Wells, Shapovalov rehabilitoval, ísť do 2. kolo. Potom vyhral 6 hier v Miami a Delje-Beach. Prechod na pozemný povlak priniesol 2 porážky, ale ďalšie a 4 víťazstvá v španielskom území. Stratený športovec s dlhým oponentom, Alexandrom Zvev. A v zápase s RAFAEL NADAL.

2018 ukončil dosiahnutie 27. pozície hodnotenia. Tenisový hráč si zachoval ukazovatele, hoci ich nemohol zlepšiť. Podarilo sa mu ísť do 3. kole austrálskeho otvoreného a dokonale ukázal sa v Rotterdame, a potom v Indických Wells. Neskôr v 13 zápasoch, športovec realizoval v najlepšom spôsobe, strácal z nich 10. A na jeseň vyhral prvý Apr Trophy v turnaji v Štokholme.

V roku 2019, Denis vyhral ATR zápas, bojuje na súd s Danielom Evans. Spárované vypúšťanie, najčastejšie strávil v duet s Rohanom Bopannaya. Chlapci sa stali finalistami v Stuttgarte a dosiahli semifinále Open Championship Kanada. Na otvorenom šampionáte v USA sa športovci ocitli v 3. kole, ale odleteli zo súťaže. Zastupovanie záujmov Národného tímu Kanady, ktorý prvýkrát dosiahol konečnú svetovú skupinu na Davis Cup, Shapovalov a Avasimsim, ustúpili do španielskeho národného tímu.

Denis Shapovalov teraz

V dvojitom zápase v duete s Rokhanom, Bopan Canadian vytiahol víťazstvo z Contonna Henryho a Stroffa Yana Lennard. Odane vo februári 2020 v 2. kolle AP Chorvátko Chorvátska súťaž Marina Chilic, neskôr Denis Shapovalov stratil Alexander Bageliku v finále.

Teraz ten chlap pokračuje v školení pod začiatkom mesta Michail South a Matky, ktorý stále pôsobí ako jeho mentor. Športovec sa pripravuje na nové súťaže.