Sergey Schubenkov - Životopis, Osobný život, fotografie, Novinky, Atletika, Doping, "Instagram", športovec 2021

Sergey Schubenkov je ruský sprinter, ktorého úspechy sa vypočítajú podľa výhoniek, vrátane zlatých medailí v turnajoch rôznych úrovní. Vo svojej profesionálnej biografii bolo dostatok priestoru a nadviazanie národných záznamov a obvinení na použitie dopingu.

Detstvo a mládež

Športovec sa narodil 4. októbra 1990 v Barnaul. Od začiatku veku sa chlapec zúčastnil rôznych sekcií. A to nie je prekvapujúce, pretože jeho matka Natalia Schubenkova urobila kariéru v semiodborne, zúčastnila sa olympijských hier z roku 1988 a 5 krát sa stal víťazom majstrovstiev ZSSR.

Chlapec z troch rokov vyskúšal sily v rôznych športoch. Zapojený do plávania, hral hokej, futbal a šach, šiel do sekcie Taekwondo.

V rozhovore, bežec povedal, že to bolo nasledovné - napríklad hovoril o boxe. A zajtra ma matka viedla k príslušnému trénerovi. Jeho pobyt v kruhu bol často obmedzený na mesiac a niekde sa oneskoril roky. Budúci športovec sa podarilo dokonca učiť v hudobnej škole klavíra.

Teraz z bývalých koníčkov bežec zostali hokej. Je pravda, že sám nejde do ľadu, ale so záujmom sleduje zápalky KHL a NHL. Do 10 rokov boli usporiadané priority a teenager išiel do časti atletiky. Jeho prvým trénerom bol nádejou Clevtsova. Neskôr, jej manžel Sergej Klevtsov vzal mentoring mladého rodáka Barnaul.

Mimochodom, dokonca aj pred začiatkom pravidelného tréningu, syna ex-rekordného držiteľa ZSSR ukázal dobrý potenciál. V 10 rokoch získal Subenkov Running Federal. Vážna príprava na súťaže začala vo veku 14 rokov.

Zároveň Sergej šiel dobre v škole - v jeho certifikáte, bol uvedený len jeden štyri. Študent prešiel skúškou v ruštine, získal vysoké skóre. S takýmito výsledkami bola ľahko vstúpila na University of Hometown na Právnickej fakulte.

Športovec bol zapojený do toho, ako ho vložil, "Skutočne" - navštívil všetky prednášky, starostlivo pochopiteľné právne ACES. Ale v posledných kurzoch, pretože konektory študoval "rukávy".

Atletika

Už na 16, bežec splnil štandard, dosiahol titul kandidáta na majstra športu. V rovnakej dobe, v juniorských súťažiach, majstrovstvá Ruska sa stal lídrom preteku. O rok neskôr sa stal víťazom letných mladistvých čiernych morských hier.

Najúspešnejšia lehota v kariére mladého športovca bola 2009. Na konci jar - začiatkom leta, Sergey opäť hovoril na majstrovstvách krajiny, pričom dostal letenku do Európskeho fóra v Majstrovstvách Juniorského Európy.

Sprinter vo vzdialenosti 110 m s prekážkami dostal 2. miesto, ale zároveň nastaviť rekord medzi semifinále. V tom istom roku Schubenkov splnil normu kapitána športu.

Zlatý medailista letných hier 2010 2010 debutoval na majstrovstvách sveta, kde prišla na cieľovú čiaru 25. rokov. Toto zlyhanie však len podnietilo Sergey. Už v roku 2012 sa podieľal na prvej vážnej konkurencii "na úrovni dospelých". Potom sa mladý muž vrátil domov do stavu víťaza na majstrovstvách Európy v Helsinkách.

Na 23 rokov sa športovec stal bronzovým medailom majstrovstiev sveta, ktorý sa konal v Moskve. Potom sa mu podarilo získať 1. miesto v Európe.

Vo svojej obľúbenej vzdialenosti, beh s prekážkami na 110 m, nemohol sa mladý muž podarilo ukázať na číslo storočia menej ako 13 sekúnd. V Pekingu v roku 2015 konečne nainštaloval nielen osobné, ale aj národný záznam - 12,98 sekúnd. Druhé a tretie miesta prijali Yamaic Hansl George pergamen a American Aris Merritt.

V roku 2016 bol ruský národný tím v centre pozornosti kvôli Dopingovi škandálu. Výsledkom je, že ruskí atléti neboli dovolené o olympijských hrách. Svetový šampión vyjadril ľútosť na túto záležitosť, ale rozhodol sa objaviť pod neutrálnou vlajkou. V rozhovore so Schubenkovom uviedol, že je to jeho jediná šanca pokračovať v kariére. Sergej poslal dokumenty IAAF, vyjadril pripravenosť jazdiť medzinárodné súťaže v stave neutrálneho športovca.

V takomto Amplua, v roku 2017 odišiel do majstrovstva sveta v Londýne, odkiaľ ho striebra priniesol domov. Dlho očakávaná zlatá medaila mala jamajský športovec Omar Maclesod, dokončovanie výsledkom 13,04 sekundy. Ruský Sprinter pred víťazstvom nestačilo na desatinu sekundy.

Majstrovstvá Európy v roku 2018 sa stali v profesionálnom biografii športovcov jednej z najviac vzrušujúcich. V bariére sprintu 110 m dal cestu Francúzovi Pascal Martino-Lagard len 0,002 sekundy. Znížil cieľovú čiaru, mladý muž nemohol odolať nohám, ale pred posledným, ktorý veril v víťazstvo a dokonca podala výzvu na rozhodnutie sudcov. Avšak, po pol hodine, petícia bola zamietnutá určením 1. miesto Lagard.

Strieborný medailový športovec bol prijatý na majstrovstvách sveta v Dohe v roku 2019. Tentokrát sa stal American Grant Holoway lídrom preteku.

Samozrejme, šprinter sníval o získaní titulu olympijského šampióna, ale pandémia koronravirus infekcie urobila úpravy. Pri tejto príležitosti sa Sergey hovoril v programe "Denník Olympiády, ktorý nebol ...". Self-izolácia ho predbehol do Barnaul. Športovec stále išiel na jog, hoci väčšinu času stráveného školením doma - natiahnutý na koberve.

Doping

Tajný sen na účasť na olympijských hrách pre niekoľko dôvodov bolo odložené v celej kariére bežca. Odstránenie ruského národného tímu z účasti na Medzinárodnom turnaji v roku 2016, pandémia koronravirusu - všetky tieto nepríjemné okolnosti sa stali prekážkou pre cieľ.

A začiatkom 2021 sa Schubenkov ukázal, že je zameranie ruských médií. Sieť má informácie, že športovec prešiel pozitívnu vzorku dopingu. V jeho krvi, objavili stopy "furosemide". Tento prostriedok je známy v profesionálnych kruhoch, ktoré sa používajú buď pre závodnú hmotnosť, alebo maskovať iné lieky.

Za čo Sergey schudnúť, je to nejasné - s výškou 190 cm a váži 75 kg Nie je potrebné. Samozrejme, povesti sa prehľadávali na internete, že bežec sa chystal skryť použitie ďalšieho dopingu pomocou furosemidu.

Samotný Sprinter prudko reagoval na obvinenia, zavolali na neoverené informácie o internete. Athlete zároveň nepopierala skutočnosť, že dostane list z inteligentnej integrity atletiky, ale jeho obsah odmietol odhaliť tlač.

Situácia bola povolená v lete. Vyšetrovanie bolo vykonané, v dôsledku čoho boli odstránené všetky obvinenia z hľadiska ruského športovca. Vplyv vzhľadu v tele zakázaný prípravu bežcov liekov bol jednoduchý. Faktom je, že Syn Sprinter z Konstantin bol predpísaný liekmi, Nosovanými na zozname WADA. Nie je ťažké, že častice lieku zostali v kuchyni (rodičia museli urobiť tabletky určitým spôsobom, pretože 3-mesačné dieťa ich nemohlo jednoducho prehltnúť). Náhodné zasiahnuté telo Sergej tieto mikroskopické zvyšky a spôsobilo pozitívny test.

V rozhovore, po tom, čo bol známy výsledok vyšetrovania, Sergey povedal, že celý proces spôsobil jeho veľký stres. Neustále som požiadal niektoré dokumenty, bolo veľa písmen - v prípade nebolo menej ako 100 listov. Keď bol verdikt vyjadril, Schubenkov zažil úľavu.

Osobný život

Schubenkov sa oženil v roku 2015 na dievčati, od ktorých sa stretol so študentom. Budúca manželka Anny tiež študovala na Právnickej fakulte, ale v priebehu mladšieho. Stretnutie s atlétom sa nezaujíma o športy, ale neskôr sa začal ponoriť do jemnosti, dokonca povedal manželovi o potenciálnych konkurentoch.

Zlatý výherný víťaz Svetového pohára 2015 sa dvakrát stal otcom. Firstborn, Yaroslav sa narodil v roku 2018 a v roku 2020 sa objavil Konstantin na svetlo. Nadezhda Schubenkov zdieľal v rozhovore: Jej syn po vyskúšaní úlohy svojho otca sa stal mäkším, jemným a milujúcim. V žiadnej voľnej minúte sa snaží domov do rodiny.

Runner neskrýva svoj osobný život - na svojej stránke v "Instagram" veľa fotografií s blízkymi. Athlete tiež vedie profil v Twitteri, ale táto sociálna sieť uprednostňuje posielanie informácií o svojom profesionálnom biografii.

Sergey Schubenkov teraz

Skúsený stres kvôli pozitívnemu dopingu, našťastie neovplyvnilo tréningový športovec. Na šampionáte Ruska Cunkov vo vzdialenosti 110 metrov s bariérmi vzal 1. miesto. A trochu staršie sprinter umiestniť sezónny záznam do semifinále, nastavenie času 13.24 sekúnd. - Najlepšie v Európe.

Problém s účasťou na olympijských hrách sa najviac znepokojuje bežec, pretože šesť mesiacov bol pozastavený kvôli obvineniam na používanie zakázaných liekov. Našťastie po odstránení všetkých podozrení a víťazstiev na Ruskom šampionáte sa športovec podarilo získať neutrálny stav a povolenie konať v Tokiu.