Martin Jonsrud Sundbu - Životopis, Novinky, Foto, Osobný život, lyžiar, "Instagram", Doping, Manželka 2021

Martin Jonsrud Sundbu Od detstva trpel zdravotnými problémami, ale nebránilo mu nedosiahnuť úspech v športe. Nórsky lyžiar sa stal slávnym pre celý svet, vďaka jasným a istým víťazstvom v medzinárodných súťažiach.

Detstvo a mládež

Martin Jonsrud Sundbu sa narodil 26. septembra 1984 v rodine Johna Erica Sundbu a Gru Jonsrud Langslet. Vyrastal v nórskom meste Oslo, kde objavil lyžovanie. Dokonca aj v prvých rokoch boli biografie budúcej hviezdy diagnostikované s astmou, ale stále má možnosť pokračovať v športovej kariére.

Lyžiarsky závod

Medzinárodná debut lyžiaru sa uskutočnila v roku 2005, ale prilákať fanúšikov fanúšikov, bol schopný len o 2 roky neskôr. Martin získal zlatú medailu počas relé v štádiu Svetového pohára v Biteoslene. Ďalšia sezóna bola označená pre športovec prvého osobného víťazstva, vyhral pretekársky klasický štýl na majstrovstvách sveta v Kuusamo. Neskôr Martin označil striebro v tej istej disciplíne v štádiu na novom mieste.

V roku 2010 Sundbu najprv vykonala na olympijských hrách. Aj keď nemohol doplniť prasiatko z osobných úspechov, lyžiar pomohol tímu, aby vzal 2. miesto počas relé. O rok neskôr sa ukázal v tej istej disciplíne na majstrovstvách sveta v Osle, kde Norgenias vyhrali zlatú medailu.

V budúcnosti bol športovec naďalej istým lídrom majstrovstiev sveta, ale sezóna 2013/14 bola vo svojej kariére obzvlášť jasná. V tomto roku, on nielen pravidelne držal ceny v pohári, ale tiež vyhral vo všetkých troch kolách súťaží: Nordic Otvorenie, Tour de Ski a Final. Okrem toho Martin získal bronzovú medailu v Skiathlon na olympijských hrách v Soči.

Ďalší vznik celebrít na majstrovstvách sveta, tentoraz strávený vo Falun, bol opäť neúspešný. Krátko pred turnajom som ochorel a podarilo sa podieľať len v pretekoch o 50 km, kde dokončila 11. Sundbu však vyhral "Tour de Ski" a stal sa lídrom celkových postavení Svetového pohára. Ale neskôr stratil tieto ocenenia kvôli škandálu, v centre toho, čo bolo.

V roku 2015 sa objavili informácie o škandáloch spojenom s dopingom. Povedali, že športovec prevýšil prípustnú dávku salbutamola, ktorá bola obsiahnutá v prípravku povolenom asthmatizáciou športovcov. FIS ignoroval správu a umožnila celebrity zúčastniť sa súťaží, ale neskôr zástupcovia WADA zasiahli. Oni sa odvolali na športový rozhodcovský súd a o výsledkoch vyšetrovania Martina diskvalifikovaných na 2 mesiace, zbavili niekoľko ocenení.

Napriek tomuto negatívnym skúsenostiam, v novej sezóne, Sundbu sa vrátil do súťaže a podarilo sa mu zopakovať jeho minulý úspech, ktorý vyhral na troch "viacdáni": Nordic Otvorenie, "Tour de Ski" a "Canadian Tour", ktorý prvýkrát. Je známe, že v blízkosti štýlu voľného štýlu v Toblah si vzal 2. miesto prostredníctvom dubbolovania - lyžovanie, kde sa propagácia vyskytuje v dôsledku odpudzovania paličkami. Dĺžka hviezdnej karty predstavovala 87,5% rastu.

S vekom lyžiaru sa podarilo zachovať zručnosť a neplodil mladších športovcov. Zostal hviezdou majstrovstiev sveta, a na olympijských hrách v Phenchhan označenom zlatými medailami v tímovom sprinte a relé, rovnako ako striebro v Skiathlon. Nebolo dosť v lyžiarskej piggy banky len zlaté majstrovstvá, ale všetko sa zmenilo v roku 2019, keď vyhral preteky 15 km v rakúskom Sefelde.

Po tom, Sundbu čoraz viac hovoril o plánoch dokončiť svoju kariéru a venovať sa rodine. Získal viac a odmietol zúčastniť sa na turnajoch kvôli zdravotným problémom. To ovplyvnilo rozhodnutie trénerov, ktoré nezahŕňali celebrity v národnom tíme Nórska pre sezónu 2020/21. Skier však rozhodol vykonávať nezávislé vzdelávanie.

Osobný život

Osobný život športovec sa úspešne vyvinul, so svojou manželkou Marica sa stretla vo svojej mladosti.

V roku 2013 sa voliteľ porodil Martinovi Synovi Marcus, ktorého vzhľad zmenil jeho názory na život. V nasledujúcich rokoch bola rodina dopĺňaná dvoma ďalšími deťmi - max a magnus.

Martin Jonsrud Sundbu teraz

Vo februári 2021, tréner Nórska EIC MUSKO potvrdil účasť športovca v individuálnom rase majstrovstiev sveta v Oberstdorfe. Komentovanie tejto správy, Sundbu uviedol, že účasť na súťaži bola výzvou, pretože to bolo len 6 týždňov, aby sa dostali do formulára a pripravila sa.

Teraz lyžiar naďalej ťažko trénovať, aby potešil fanúšikov s novými víťazstvami. Sledujú správy o ňom na stránkach fanúšikov "Instagram", kde sa zverejňujú video a fotografie.