Ayrton Senna - životopis, foto, osobný život, nehoda, príčina

Životopis

Airton Senna je legendárny brazílsky pretekár, známy svojou rýchlosťou na stopách "Formule 1". Miluje verejnosť a držiteľ hlavy trojnásobný šampión tragicky opustil život v čase športovej súťaže, keď mal 34 rokov. Fanúšikovia pretekov uložených v pamäti tohto muža, ktorý sa stal slávnymi nielen ako vynikajúci športovec, ale aj ako filantrop, ktorý pomohol tým, ktorí potrebujú.

Detstvo a mládež

Budúci pretekár sa narodil 21. marca 1960 na juhovýchode z Brazílie v Sao Paule. Chlapec mal šťastie, že rástol v zabezpečenej rodine. Jeho otec Milton da Silva bol slávnym podnikateľom v jeho meste, mohol by v plnej miere poskytnúť rodinu, rovnako ako materiálne podporovať túžby syna. Airton sa ako dieťa nazýval Beck, na spomienkach príbuzných, budúci pretekár bol extrémne neohrabaný. Sotva viaže nohy a neustále narazil na krok.

Ayrton Senna v detstve

Je známe, že Senor Milton da Silva vášnivo miloval auto závodné a obetované peniaze vo vývoji tohto športu. Keď mal malý beck 4 roky, jeho otec mu dal športové auto. Malý chlapec, ohromený autom, dostal za volantom vo veľmi mladom veku. A nech je to len detská hra, ale v budúcnosti Áno Silva, mladší venovaný, aby auto pretekal celý život. V snahe chlapec podporil svojho otca, ale trval na tom, že Airton pokračoval v jeho rodinnom podnikaní.

Keď bol beck 13 rokov, a Silva senior, videl potenciál a túžbu syna, si ho najal osobný tréner na pretekárskej zručnosti Lucio Paskoal Gascon. Podľa príbehov Lucio bol Airton cieľovou osobou, ktorá neakceptuje porážky.

Vo veku 13 rokov sa uskutočnila pretekárska debutina Artony: Najprv hovoril v pretekoch na mapách. Ako si spomínal, skúsení účastníci bojovali s ním, ale ležal na riadku kvôli jednoduchosti auta.

Keď mal mladý muž 17 rokov, stal sa majstrom Južnej Ameriky pretekov na mape, a tiež sa zúčastnil na iných súťažiach.

Závod

Airton v roku 1981 opustil svoju rodnú krajinu a presunie sa do Anglicka za nájdenie nových príležitostí. Potom v Európe o sprievodcovi (prezývka Aighton) reagovala pozitívne, takže otvoril akúkoľvek pretekársku cestu.

Voľba padla na jedného z najlepších tímov v Ford "Van Diemen": Ten chlap dokázal dokázať majiteľovi Ralph Faerin, túžbu po víťazstve, po ktorom bola v Británii podpísaná zmluva o účasti vo Formulita 1600. Neskôr v krajine niekoho iného začal Airton študovať neznámy jazyk a tiež sa prispôsobiť novým cestám a autám, ktoré sa ukázalo dobre.

Ayrton Senna v mládeži

V roku 1981 sa sprievodca zúčastnil súťaží na značkách vyliahnutých pretekárskych diaľnic v kraji. Avšak, ten chlap neviedol titul víťaza, ale prišiel piate, predbiehajúce velitelia. Neskôr Airton zaberá cenu miestnosť v TREXTON, a potom sa opäť pokúša o známy stopu značiek vyliahnutých, kde vyhrala. Podľa spomienok na jazdcovi mu dážď pomohol poraziť súperov. Sedimenty raz zabránili cieľavedlivého chlapa vyhrať preteky, a Airton neopustil túto skutočnosť bez pozornosti: V dôsledku dlhodobého vzdelávania sa pretekár naučil cítiť sebaisto aj v zamračenom počasí, pre ktoré dostal prezývku "dážď Muž".

Ayrton Senna v helme

Od roku 1982, Airton bol v pretekoch s Matkou Senna Maiden Názov: To je kvôli tomu, že priezvisko otec bolo populárne v Brazílii. Ten chlap nechcel priniesť osobné problémy rodine.

"Formula 1"

Kariéra športovec vo Formule 1 sa začala v roku 1984 s malým tímom Teleman. Prvý bod svojho tímu, mladý muž, ktorý priniesol 7. apríla na súťaže Grand Prix Južnej Afriky. V Tourming sa pretekár neobťažoval prvé miesto.

Po Toleman Senna sa zúčastnil silnejších tímov. Takže od roku 1985 do roku 1987 zostane v tíme Lotus, potom sa stáva členom McLaren a Williams tímu.

Za účasť vo Formuli 1, Airton Senna 65-krát obsadil prvé miesta v kvalifikáciách - tento rekord športovci nemohli poraziť ani po smrti ovládača pretekárskeho vozidla na dvanásť rokov. Rodina "Formula 1" stále zreviduje video pred dvadsiatimi rokmi s účasťou športovca.

Osobný život

V zime 1981 sa Senna oženil s dlhoročnou priateľkou Lilian Áno váš konself Souza, ale ich manželstvo sa zrútila. Keďže pretekár bol rozpoznaný novinárom, manželstvo Lilian bolo veľkou chybou. Povedal tiež, že preteky sú hlavnou prioritou v jeho živote, na rozdiel od žien. Ale Ayrton ešte si nevšimol publikum obklopené dámami, ktorí sa zmenili ako rukavice.

Najdlhší román zo senny trvala 4 roky s pätnásťročným dievčaťom Adrian Yamine a v roku 1988 sa začal stretávať so Šeushale Menegal.

On tiež mal vzťah s hviezdou mužského časopisu Playboy Marsell Prada v roku 1993: Dievča tvrdilo, že sa tehotná z Ayrtonu. Keď sa narodila dcéra Marsell, ten chlapík bol potešený, ale až do konca svojho života povedal, že nemal deti.

Ayrton Senna s Marsell Prada

Ak hovoríme o charaktere, potom bol brazílčan perfekcionistický a snažil sa priniesť akékoľvek podnikanie do konca. Senna vytvorila dojem pokojnej osoby: Aj na fotografiách, zriedka ukázal emócie, ale niekedy si všimol v bojoch s inými jazdcami.

Fanúšikovia Arton si pripomínajú, že v jeho živote bol mäkký a očarujúci človek. Okrem toho Senna aktívne bojovala s chudobou a hladom v ich rodnej krajine. Racer ticho o svojich dobrých skutkoch a nebol zdieľaný s tlačou: o darovaných peniazoch bolo objasnené po smrti.

Smrť

V roku 1994 sa Senna presunula do jedného z najlepších tímov Williams, pre ktoré by podľa neho fungoval zadarmo.

Kvôli pochmúrnym udalostiam, ktoré sa konali v pretekoch v čase pretekov, ten chlap bol presvedčený o hroziacom nebezpečenstve.

Spočiatku Rubens Barrichello, ktorý zlomil nos a rebrá, padala na nehodu, ktorá zlomila nos a rebrá, pretože sa nemohol zúčastniť na pretekoch. Nasledujúci deň pretekár z Rakúska Roland Rangozemberger zomrie na príchodoch. Airton bol znepokojený týmito udalosťami, takže sa rozhodol konverzáciu s ružami (pre to, Senna musela stúpať cez nemocničnú stenu). Po konverzácii Ayrton si uvedomil, že bezpečnostný systém regulovaný na Formule 1 mal medzery. Ayrton sa stal iniciátorom zhromaždenia pretekárov: Na stretnutiach športovcov diskutovali o otázke zlepšenia bezpečnosti účastníkov pretekárskych súťaží.

Ayrton Senna v posledných rokoch

V súťaži, Grand Prix San Marino zrazil dvaja jazdci, čo je dôvod, prečo trží traja diváci trpeli zlomenými fragmentmi. Preto bol bezpečnostný stroj povolaný na trati, aby sa obmedzila rýchlosť športových vozidiel, za ktorou Airton riadil šesť kruhov. V siedmom kruhu bol bezpečnostné auto stiahnuté a náhodou, Senna odletela na trase na otočení "Tubello" rýchlosťou 310 km / h.

Monument Ayrton Senna

Keď sa publikum a organizátori pretekov uvedomili, že športovec sa nepohyboval, konkurencia bola zastavená. Lekári, ktorí prišli na miesto nehody, videli hrozný obrázok: Senna tvár bola v krvi, ten chlap dostal vážne zranenie mozgu a on tiež zlomil temporálnu artériu. Dostal prvú pomoc a urobil tracheostómiu, po ktorej bola obeť poslaná vrtuľníkom do najbližšej nemocnice, kde bol napojený na umelé vetranie pľúc. Neskôr sa ukázalo, že pretekár nevychádza z kómy, takže sa rozhodlo vypnúť prístroje IVL.

Ayrton Senna si pamätá oddanosti pretekárskych fanúšikov, ako aj obyvateľov svojej rodnej krajiny. Podľa výsledkov prieskumu v roku 2000, Artonho krajan boli ponúknuté, aby mu zavolali najlepší brazílsky. Na počesť jazdca sú usporiadané nezabudnuteľné súťaže a hrobka športovec sa stala miestom púte.

V roku 2010 bude dokumentárny film "Senna" natočený v pamäti jazdec, ktorý rozpráva biografiu šampióna vzorca 1.