Tamara Voronin - Biografie, Știri, Life personală, Biatlon, Cupa Mondială, Foto, "Instagram" 2021

Biografie

Tamara Voronin de la vârsta tânără a fost obișnuită cu dificultăți, pentru că a ales un sport pentru ei înșiși, în care nu există loc de slăbiciune. Datorită persistenței și scopului, fata a reușit să atingă înălțimi în Biatlon și să cucerească inimile publicului.

Copilarie si tineret

Tamara Igorevna Voronina sa născut la 8 iulie 1985 în orașul rus Kamensk-Uralsky. Fata de la o vârstă fragedă a fost interesată de sport: a jucat baschet, Taekwondo a fost angajat, dar nu a fost reținut de mult timp în cercuri. Deja în clasa a 5-a, volumele de biatleți au descoperit la volum. După ce a aflat că secțiunea au participat colegii ei, școala a decis să încerce mâna și în curând a început să lucreze sub îndrumarea lui Vasily Chezov.

Pentru a deveni campion, Voronina a trebuit să treacă prin antrenament de schi, să învețe cum să tragă. După clasa a IX-a, ea a luat o decizie dificilă de a părăsi orașul natal pentru a studia în Școala Yekaterinburg din Rezervația Olimpică nr. 1. Licența cu cei dragi a fost dificilă, dar fata a continuat să viziteze părinții și primul antrenor și în Secțiunea Biatlon, a reușit să câștige prieteni credincioși care și-au împărtășit interesul în sport.

Ca și alți sportivi, Tamara se gândește să ia activitatea de coaching după finalizarea carierei competitive. A câștigat educația legată de sport. Fata a intrat în Universitatea Ural de Stat de Cultură Fizică în serviciul de specialitate în industria sportivă ".

Viata personala

La un interviu, biatlonistul se comportă modest și rareori vorbește despre o viață personală. Are un tânăr care este, de asemenea, angajat în sport. Timp liber Celebrity petrece cu prietenii, iubește să vizioneze concursuri mixte de arte marțiale.

Biatlon.

Activitățile competitive ale viitorului campion au început cu participarea la Festivalul Olimpic al Tineretului European, care a avut loc în 2013. Nu a fost posibil să se obțină rezultate ridicate pentru fată: ea a clasat pe locul 39 în sprint și pe locul 16 în rasa individuală, dar a reușit să se dovedească bine și să-și amintească publicul.

Un an mai târziu, prima victorie importantă sa întâmplat în biografia atletului. Împreună cu alți reprezentanți ai echipei naționale rusești, Lilia Davleoshina și Maria Ivanova, a reușit să câștige locul 2 în stadiul releului Campionatului Junior. Rezultatul personal a fost sub locul 34 în cursa de persecuție și Sprint, al 13-lea în cursa individuală.

Următorul sezon al lui Tom a început cu victorii. Ea sa arătat bine în timpul unei curse individuale pe rolele deținute în timpul campionatului de vară al Rusiei din Izhevsk. Conform rezultatelor coordonării lui Voronin, sa dovedit a fi pe linia de sus a tabelului de turnee. Nu mai puțin impresionant a fost apariția ei în cursa de iarnă a persecuției la Saransk, unde a câștigat din nou victoria. Mai târziu, fata a câștigat începerea masei.

Realizările au permis atletului să intre în lista biatleților care au mers la Campionatul Junior al Europei în Pokhloch. Dar călătoria nu a îndeplinit așteptările, cum ar fi Cupa Mondială din Calee Gradishte, deoarece Tamara nu a reușit niciodată să se ridice în clasamentul deasupra poziției a 15-a.

Junior Carieră Biatleți sa încheiat în timpul iernii la Universiada, care a avut loc în orașul Kazahstan Almaty. Concurentele au inclus trecerea, începerea în masă și o cursă individuală, pe care fata a reușit să intre în top 15 masa finală. Numai în timpul sprintului sa dovedit a fi la locul 16.

La scurt timp după trecerea la sportul adult, Voronin a luat locul 2 în cursa individuală la Campionatul Rusiei. De-a lungul timpului, a devenit clar că partea severă a Biatlete este acuratețea acestui fapt, de dragul acestui lucru, chiar a decis asupra unei operațiuni de îmbunătățire a viziunii. Dar, în viteză, fata este inferioară, care uneori pierde concursuri.

2018 emise pentru Voronina favorabilă. A câștigat medalia de bronz a Cupei Ibu din Khanty-Mansiysk și apoi a participat la Cupa Rusă, unde a luat primele locuri în pornirea și sprintul de masă. Un an mai târziu, fata a avut norocul să intre în echipa națională rusă care participă la Cupa Mondială.

Prima etapă a concursului, care a avut loc în Swiss Osterund, a avut succes pentru fata. Pentru prima dată în cariera sa, ea a căzut în primele 15 o astfel de concurență la scară largă, fiind pe linia a 14-a după rasa individuală. Dar Fortuna sa întors de la atlet și ea nu a îndeplinit criteriile de selecție necesare pentru a participa la etapa din ianuarie a concursului, care a avut loc deja în 2020.

În schimb, Tamara sa dus la ceașcă rusă din perspectiva de a intra în Cupa Ibu. Dar ea nu a reușit să se adune cu forțele, potrivit rezultatelor concursului, Rifle Izhevsk, Voronina, se afla pe linia a 11-a.

Tamara Voronina acum

Acum, Tamara continuă să construiască o carieră sportivă, vălând fanii cu noi realizări. În sezonul 2020/2021, Voronina reapare componența echipei naționale ruse și a mers la Cupa Mondială, care a început în noiembrie 2020 în Finlandeză Contioalachti.

Fata preferă un stil de viață închis: nu publică o fotografie într-un costum de baie, rareori actualizează pagina din "Instagram" și nu conduce un blog în Twitter. Voronina încearcă să rămână în formă bună și cu o înălțime de 169 cm cântărește 59 kg.