Nikita Nagorno - fotografie, biografie, gimnast, campion mondial, știri, viață personală 2021

Biografie

Atletul rus Nikita Nagorno este un maestru al sportului de clasă internațională, precum și un campion mondial multiplu într-o serie de gimnastică sportivă. El a câștigat campionatele din Europa și a fost câștigător al Jocurilor Olimpice în Rio, efectuând elemente complexe pe bare, exerciții gratuite și salturi de susținere.

Copilarie si tineret

Nikita Vladimirovich Nagorno sa născut la 12 februarie 1997 în sudul Federației Ruse, în Rostov-on-Don.

Nu există aproape nimic de spus despre detaliile biografiei timpurii a unei gimnastări profesionale, deoarece copilăria sa a fost dedicată sportului.

Înscrieți-vă în secțiunea Athletic, iar apoi la Școala de Rezerva Olimpică, tânărul nu a avut timp să se joace în compania de prieteni. Numai ocazional a petrecut timp cu un bunic, fost angajat pe "canalul de vânătoare", așa că au mers de-a lungul malurilor lui Don, Kebabs prăjite și au fost angajați în pescuit.

View this post on Instagram

A post shared by Никита Нагорный (@nikushkarus) on

La mijlocul anilor 2000, care lucrează în topul antrenorilor locali, Nikita a început să arate rezultatele și a decis să se mute la Moscova. După ce a devenit student al lui Olga Skypureko, precum și Vladimir Fudimov și Anatolia Relain, băiatul a demonstrat abilitatea și în curând a intrat în echipa de tineret.

Primele realizări grave ale Nagornohnaya, a căror creștere a fost de 168 cm, iar greutatea datorată mușchilor lucrați a ajuns la 70 kg, a devenit medalia de bronz a Campionatului Junior al Rusiei, precum și participarea la Campionatul European, unde el Mulțumit de aproape și de mentori cu un aur și un argint.

Viata personala

În 2018, a trecut serviciul paralel din Romgvardia, Nikita a aranjat o viață personală. Soția sa și cel mai loial fan a devenit o gimnastă a lui Daria Spiridonov, care a fost de acord cu nunta, care a fost prezentată atletului o surpriză plăcută.

Acum soții se desfășoară împreună la concursuri și înainte de sfârșitul carierei profesionale nu intenționează să facă copii. Dar Nagory a început să se pregătească pentru reaprovizionarea viitoare a familiei și și-a deschis propria afacere prin aderarea la compania antreprenorilor.

Gimnastică

Cariera adulților Nikita Nagorno a început ca parte a echipei metropolitane, din care, după un discurs strălucit într-o serie de competiții, a fost invitat la echipa națională. De la mijlocul anului 2010 a început să efectueze în mod constant la nivel internațional, devenind campionul Europei și câștigătorul Cupei în mai multe tipuri de programe de concurs.

În anul 2016, datorită estimărilor gimnastului, echipa rusă a câștigat aur la campionatul continentului, iar apoi tinerii au devenit câștigători de argint ai Olimpiadei, care din 6 august și 16 august a avut loc la Rio de Janeiro.

La sfârșitul acestui productiv și de succes pentru echipa națională a sezonului Nikita, datorită unei vătămări grave, de ceva timp a scăzut din luptă. Și la mijlocul anului 2017, el a vorbit bine pe baruri și a câștigat bronzul la Campionatul European, apoi punctele recrutate în totalitate, au devenit proprietarul Cupei țării.

Campionatul Mondial a eșuat pentru Rosovanina în această perioadă de timp, de când a căzut de mai multe ori într-o rundă de calificare. Dar, restabilirea formularului la turneul internațional, unde a fost interpretat premiul după ce a fost jucat Mikhail Voronin, Nagorno sa confruntat cu tot felul de exerciții și a primit medalii de aur și argint.

În 2018, lovind primele 20 de calificări mondiale, ca parte a echipei naționale de la Campionatul Nikita Planet, a devenit a doua în comanda generală. Și în finală individuală pentru toate în jur, a luat a treia etapă a podiumului, dând drumul la Xiao Zhotan chinez și rus de Arthur Dalloyan.

Nikita Nagorno acum

2019 pentru Rosovchannina Nikita Nagornochny, precum și pentru întreaga echipă națională rusă, a devenit timpul de triumfuri și victorii. Prin apărarea titlului celui mai bun sportiv național în exercițiul pe baruri paralele, gimnasta a fost dependentă cu restul programului și a primit un bilet la Campionatul Mondial.

Reprezentanții din 16 țări au participat la primul al patrulea campionat deținut în scăderea din German Stuttgart. Datorită eforturilor lui Rosovchann, echipa a luat aur în totul, de data aceasta nimic de a renunța la japonezi sau chinezi.

În schimbul personal de Nikita a primit, de asemenea, cel mai mare premiu, originea câștigătorului de argint Arthur Dalloyan pe toate proiectilele pe tehnica și punctele, iar apoi în saltul de sprijin a devenit proprietarul aurului. O fotografie a unui sportiv fericit a fost imediat stabilită în "Instagram".