Născut Chorich - Fotografie, Biografie, Jucător de tenis, Știri, Viața personală, "Instagram" 2021

Biografie

Peninsula Balcanică a fost întotdeauna renumită pentru reprezentanții talentați ai diferitelor sporturi, care sunt Luke Modrich, Zoran Mikulich și Sarah Colac. Acum, tânărul jucător de tenis, născut pe Chorich, care a primit Cupa Davis și speră să câștige campionatul internațional.

Copilarie si tineret

Născut Chorich sa născut în Croația pe 14 noiembrie 1996 și împreună cu sora numită Bruna a ținut copilăria într-o pitorească Zagreb.

Au existat terenuri de tenis în care tatăl și mama, Damir și Zheleck, s-au distins de fiu la 5 ani pentru a se pregăti pentru o carieră sportivă. În curând, învățarea în liceu, băiatul a început să se angajeze într-un centru specializat, idolii lui la acel moment au fost Goran Ivanishevich și Rafael Nadal. Și la începutul anului 2010 a fost deja o stea în grupul junior și, câștigând Tineretul Open din SUA, a câștigat mai întâi medalia de aur.

În fața acestui lucru, în iarna anului 2011, născută au participat la turneele Futures FITF, câștigă treptat puncte de rating pentru a intra în turneul ATP. Realizarea cu succes a rivalilor pe calificări, el a ajuns adesea la final și apoi a debutat în rândul profesioniștilor din Iokoham pe seria prestigioasă de Challenger.

Combinarea concursurilor cu sesiuni de formare consolidată, croatul a lucrat la starea fizică și cu o creștere de 188 cm a început să cântărească 85 kg. Mușchii lui sunt vizibili în mod clar în fotografiile făcute în fața sezonului 2013, care în timp au apărut în Facebook și în contul personal în "Instagram".

Viata personala

Dintre câteva fapte despre viața personală a lui Borne, sunt alocate informații despre fata sa, al cărui nume este Valentina Miletich - uneori a apărut pe paginile ziarelor. Cu toate acestea, nu se află în fotografiile publicate în "Instagram" jucător de tenis și, prin urmare, nimeni nu știe, cuplul este acum sau nu.

Tenis

De la începutul unei biografii adulte în tenis, Chorich sa străduit pentru turnee ATP, vânătoarea de concursuri cu tehnologie în China și bătând astfel de rivali ca Jaziri's Malik. Și a reușit să intre în calificare în rândul profesioniștilor din Zagreb și apoi să participe la principalele lupte ale campionatului deschis al Croației.

Ratingul tot mai mare al unui tânăr jucător de tenis a permis să apară la meciurile internaționale și să dobândească rapid o experiență suficientă pentru a înfrânge stabil. Prima dintre seria de succese puternice a venit la turneul de acasă în Umage, unde, după victoria asupra lui Eduar Roger-Wassen, a devenit printre profesioniștii numărul 105.

În același timp, născut a fost o calificare la unul dintre turneele Grand Slam și a bătut Lukas Rosola la Campionatul Open din SUA. După câteva săptămâni, cea mai bună realizare demonstrată pe concursuri din Basel și, coping cu idolul Raphael Nadal, a ajuns în stadiul semifinalei.

Aceste rezultate au fost evaluate de experți ai Asociației Naționale de Tenis, și a fost invitat la echipa națională a Croației, și a acordat, de asemenea, titlul "Cel mai bun Newbie". În 2014, devenind un participant la concursul de echipă, născut a câștigat meciul personal, dar Ivan Dodig și alți sportivi nu au putut cuceri cupa.

La începutul următorului sezon de joc, Chorich și-a făcut debutul în semifinalele din Dubai, depășind cea de-a treia rachetă a lumii, care era Andy Murray. Și la începutul segmentului de bază, el a interpretat în playoff-urile din Estorile, iar apoi pe terenuri "Roland Garros" mulțumit de public cu un joc frumos.

Pentru prima dată în carieră, ajungând la a treia rundă a turneelor ​​Grand Slam, croatul a ieșit pe vârful formei și a câștigat o serie de victorii încrezătoare. Astfel, în ratingul final, el a ocupat locul 44, care a fost cel mai bun rezultat pentru Croația înregistrată la acel moment.

În perioada 2016-2017, născută a fost în finala Campionatului Maharashtra și apoi în cea de-a treia rundă a concursului de la Paris și a fost câștigătorul Grand Prix al II-lea, care a avut loc în orașul imperial Marrakesh. La începutul noului sezon, el a vorbit strălucit la Noverity Open, dar Elveția Roger Federer a câștigat victoria în acest turneu.

Născut Chorich acum

2019 pentru un sportiv sa dovedit a fi bogat în turnee internaționale, dintre care cel mai de succes a fost campionatul Rosmalena, desfășurat în orașul olandez Hertogenbos. Născut sa dovedit a fi bine în confruntarea cu Adrian Mannarino, dar în cele din urmă, în fiecare dintre cele trei seturi nu au înscris cantitatea potrivită de puncte.

După 2 luni, la US Open, Croatul a ajuns la cel de-al doilea cerc și a refuzat să continue concurența când Grigor Dimitrov sa ridicat în drum. Și în cădere la un turneu deschis deținut în Sankt Petersburg, Chorich a bătut Joao Souza, care a fost cel mai puternic jucător portughez.

În meciul final pentru titlul de prestigiu, croatul a căzut pe Daniel Medvedev, iar în primul set am rupt racheta, care au cedat experiențelor și emoțiilor. În comentariile după înfrângerea înfrângerii, el a spus că rusul era frică, care, în finală a campionatului deschis al Americii pe picior de egalitate, a luptat cu Raphael Nadal.