Vadim German - Foto, Biografie, Știri, Life personală, Sambist 2021

Biografie

Vadim Germanii - luptător profesional rus al artelor marțiale mixte, campion mondial, câștigător al concursului Sambo. Atletul acționează ca parte a concursului Bellator în categoria greutăți de greutate. Germanul nu se aplică numărului de persoane media: puțin din viața sa personală a fost cunoscută. Cu toate acestea, luptele 2019-2020 a schimbat treptat situația.

Copilarie si tineret

Vadim Nekkov sa născut la Belgorod pe 20 iunie 1992. Fratele mai mare Victor din anii tineri a fost îndrăgit de arte marțiale - Sambo și Judo. La început, Jr. German a mers, de asemenea, la antrenament. Apoi a intrat în considerare Viktor Bondarenko, un mentor care a învățat tipul de arte marțiale mixte. După ce a absolvit școala, Vadim a înțeles că a fost timpul să punem priorități. Familia lui nu sa aplicat la numărul de asiguraturi, așa că tânărul a trebuit să câștige bani sau să uite de abundența și să se dedice la sport.

Vadim a ajutat antrenorul. Ulterior, tipul a început să primească venituri independent și a putut să-și permită alte clase. În anii tineri, germanii cu un frate au vizitat adesea comisioanele din Stary Oskol, unde la întâlnit pe Vladimir Voronov și Alexander Michkov, mentori ai lui Fyodor Emelianenko. Apoi a avut loc o întâlnire cu frații Emelyanenko. Pentru un elev de liceu, a fost un vis și o mare motivație pentru a lucra la el însuși.

Alegerea unei direcții mai atractive, Vadim preferat Sambo Sambo. Tipul a intrat sub custodia antrenorului lui Vladimir Voronov. Sportivul de învățământ superior a primit la Universitatea Tehnologică de Stat din Belgorod. V. G. Shuhov.

Clasele profesionale au fost întrerupte de serviciul în armată. Datoria lui Vadim a fost dată lui Vadim într-o divizie specială. Într-un interviu, Fighterul a comentat că această etapă a biografiei sale a prezentat noi abilități, care au fost ulterior utile în octava și viața obișnuită. Fiind un serviceman, Vadim a participat la turnee de profil, dar a zburat din competiție, ajungând la etapa a 2-a sau a treia.

Viata personala

Vadim Germanii nu sunt obișnuiți să-și răspândească viața personală. Contul său în "Instagram" este o fotografie completă din formare, comisioane și concursuri. În 2019, luptător a menționat 4 ani de viață cu soția lui Catherine Nekkova. A dat un atlet de două fiice.

Odată cu sosirea victoriilor și creșterea popularității, Vadim a sporit numărul de fani, care și-au găsit paginile personale în rețelele sociale, inclusiv "Instagram" și în Vkontakte. La prima vedere, poate părea că un om este deschis în raport cu publicul, dar, în realitate, el împărtășește în mod clar o viață profesională și personală. Prin urmare, în profilurile sale rareori apar informații despre săptămânile de zi cu zi.

Familia Vadim îl sprijină în toate aspirațiile. Înțelegerea faptului că atletul trebuie să se țină în mod regulat în formă pentru o bătălie de succes, soția își ajustează abilitățile culinare sub nevoile sale. Meniul bărbaților este gândit în așa fel încât să se dovedească a fi hrănitoare și nu se plictisește.

Creșterea lui Vadim - 193 cm și greutate - 83 kg.

Arte martiale mixte

Revenind de la armată, Vadim a început să facă succesul vizibil: el a fost supus campionatului Europei și lumii, Campionatului Rusiei. MMA a oferit un contract tânăr om.

2012 a adus medalia de bronz din Nemkov a Campionatului Rusiei în Combat Sambo. Anul viitor, lupanul a devenit proprietarul aurului la Campionatul Național. Participarea la Cupa Mondială a prezentat locul 3. Vadim a efectuat în categoria luptătorilor cu o greutate de până la 100 kg. Ca parte a artelor marțiale mixte, a debutat pe 27 iunie 2013. Knockout tehnic, care a dezactivat Andrei Trufaykina, a adus o victorie germană.

În 2014, atletul a confirmat titlul de campion al Rusiei, și a cucerit, de asemenea, titlul de campion mondial în Combat Sambo. Un an mai târziu, lupanul a reușit să repete aceste realizări simultan în două competiții. În aceeași perioadă, germanii s-au alăturat promovării Rizin care luptă cu Mondial Grand Prix. O luptă cu Goran Fermoara, în care a câștigat rusul. Și următoarea luptă cu lupta lui Jiji Razkazka, cehă de naționalitate, a adus înfrângerea.

În 2016, germanii au suferit lupta cu Karl Albrektson. El a fost nereușit pentru un luptător care a pierdut decizia judecătorilor. În iunie, Vadim a intrat în Octave împotriva lui Mikolai Rosansky la turneul global de noapte. Knockout a rezolvat soarta acestei lupte, precum și lupta ulterioară cu Alison Vicente. În aceeași perioadă, Nemkov a câștigat premiul de argint al Campionatului Rusiei și a devenit campion european în Sambo.

Un an mai târziu, Vadim și-a făcut debutul la turneul Bellator, ieșind la Octave împotriva Philip Linza. El a câștigat două victorii la rând, punând nu numai acest adversar în inel, ci și fostul campion de turneu Liam McGyry. În 2017, germanii au devenit campion mondial în categoria de greutate.

În 2018, statutul a avut loc pentru bătălia sportivă - o luptă cu Phil Davis. Întâlnirea a fost finalizată în favoarea rusă. Victoria a fost acordată Vadim prin decizia judecătorilor. În anul următor a adus un nou contract cu Bellator. Prima a fost lupta cu Raphael Carvalo, în care au câștigat germanii.

Fighterul rus a demonstrat patru victorii la rând. În doar 20 de luni, atletul a câștigat luptele cu trei ex-campioni Bellator. Acest lucru la adus la liderul diviziei. În paralel, atletul a primit premii pentru participarea la turneele Sambo. 2019 a adus medalia campionului mondial meritat la Seul.

Vadim Germanii acum

Pentru luna mai 2020, a fost numită lupta lui Nekov cu Ryan Bader. Din cauza situației cu coronavirus, lupta a fost transferată la o perioadă ulterioară, deoarece evenimentele de masă din întreaga lume au fost limitate sau interzise. Sporturile au venit în numărul de evenimente care amânat în termeni mai acceptabili.

Concentrându-se pe statisticile luptelor anterioare, experții sugerează că viteza și o lovitură bună excelentă pot aduce victoria rusă. Acum, Vadim la vârful unei forme sportive, astfel încât triumful în întâlnire nu va fi pentru fanii uimitor.