Daniel Serokhvostov - Biografie, Știri, Foto, Viață personală, Biatlon, Biatlonist, "Instagram", Vârsta 2021

Biografie

Daniel Sunokhvostov a fost destinat să devină o stea, pentru că a fost crescut într-o familie de sport și a început să schieze mai devreme. Biatletul rus a reușit să cucerească atenția fanilor, menționând cu victoriile luminoase în limba rusă și internațională începe.

Copilarie si tineret

Daniel Ruslanovich Serokhvostov sa născut la 4 aprilie 1999 în orașul rusesc Barnaul. Era un copil cel mai tânăr din familia antrenorilor Zarinskaya Dussh. Deja la 3 ani, băiatul a primit mai întâi schi, iar în adolescență a început să se angajeze în Biatlon. Dar lucrați cu o pușcă repede plictisit un atlet, a trebuit să petreacă mai mult timp și putere și nu și-a plăcut să tragă.

Următoarele șase luni ale lui Danya au fost angajate în schiuri, dar a fost rugat să se întoarcă la Biatlon pentru o lungă perioadă de timp pentru a ajuta echipa de pe teritoriul Altai să funcționeze cu succes la Campionatul Siberiei. Celebritățile au reușit să facă față sarcinii, după care împreună cu echipa, a mers la Campionatul Rusiei, unde a luat locul 2 și a venit la echipa Junior. De atunci, Serokhvostov și-a continuat cariera ca un biatlete.

Biatlon.

În stadiul junior, Daniel a reușit să atragă atenția asupra Sineine, demonstrând viteza mare în timpul competiției. Experții l-au comparat chiar și cu Maxim Miracle, care a câștigat porecla Rocket Rusia. Dar, în același timp, la atlet, au existat probleme cu fotografiere, adesea a recunoscut rasse care au împiedicat uneori să cucerească premii.

Deja în 2016, Serokhvostov a marcat victoria în Percept în competițiile din Biatlon din Rusia. În anii următori, a devenit în mod repetat un câștigător al acestei competiții, a câștigat medaliile de aur într-o cursă netedă și în sprintul.

Nu mai puțin luminos au fost discursurile Biatlete în campionatul junior al Rusiei. În 2018, a câștigat aur în discipline, cum ar fi sprint și curse de urmărire. Potrivit lui Daniel, el se confruntă cu emoție puternică numai înainte de primul început al sezonului, apoi dependență, iar entuziasmul se îndreaptă spre fundal. Celebritatea încearcă întotdeauna să se gândească la fiecare acțiune pentru a preveni erorile.

În sezonul 2019/2020, atletul a trecut cu succes selecția echipei de juniori din Rusia. El sa arătat lui Tchaikovsky, unde a devenit primul în Sprint și al II-lea în rasa individuală, iar în Izhevsk, Serokhvostov a câștigat în cursa Sprint. Acest lucru a permis lui Daniel să participe la concursuri internaționale majore.

Potrivit celebrității, el a fost ușor nervos în timpul Cupa Ibu printre juniori, dar a reușit să facă față emoțiilor și, în cele din urmă, a venit cele două rezultate ale rasei individuale. După aceea, biatlonistul a mers la Campionatul Mondial, care a avut loc în Lenzerheide elvețiene.

Deși atletul nu a reușit să completeze banca de porci de realizări personale, el sa arătat în timpul releului, unde partenerii săi au fost Kirill Bainz, Karim Khalili și Vadim Istampulov. Serokhvostov a condus din nou filmarea, dar a reușit să joace timpul pierdut datorită cursului, care a ajutat echipa să câștige medalii de aur.

În același an, Daniel a mers la Campionatul European Junior, dar a reușit să sărbătorească doar locul 6 din sprintul. Ultimul început al turneului a fost anulat din cauza unei infecții cu coronavirus într-o pandemie, iar biatletul a fost forțat să meargă acasă. Nu am putut participa la concursuri internaționale, care a fost foarte întristat.

A fost doar toamna de a relua formarea în zăpadă în zăpadă și la sfârșitul lunii decembrie a devenit membru al Cupa Junior a Rusiei. Celebritățile au reușit din nou să câștige aur în releu, unde partenerii săi au fost Vladimir Ivanov, Pavel Kudryashov și Nikita am auzit. După aceea a devenit cunoscut faptul că Daniel debutează la un nivel de adult.

Viata personala

Atletul preferă să nu dezvăluie informații despre viața personală, concentrându-se asupra realizărilor sportive. Acum publică fotografia de pe pagina din fotografia "Instagram", care prezintă una sau compania de prieteni.

Daniel Serokhvostov acum

2021 a început pentru celebritate cu participarea la etapele cupei IBU din Germania. Daniel a reușit să se arate în timpul unui releu mixt, în care a participat împreună cu Khalili, Anastasia Goreeva și Valeria Valenets. Biatleții ruși au terminat mai întâi o marjă de 40 de secunde și au câștigat medalii de aur.

Mai târziu, Serokhvostov a mers la Campionatul European. El a înlocuit granița dintre Eugene în cursa Sprint, care a avut loc pe 29 ianuarie, dar nu a putut rezulta rezultate ridicate. Atletul a continuat să muncească din greu pentru a mulțumi fanilor victoriilor.