Lily Vasilyeva - Biografie, Știri, Foto, Viață personală, Skier, Racing de schi, Cupa Mondială 2021

Biografie

Lily Vasilyeva a început să schieze în adolescență și a petrecut ani pentru a reuși. A câștigat recunoașterea la concursurile rusești, iar în 2021 a primit mai întâi ocazia de a prezenta țara la Campionatele Mondiale.

Copilarie si tineret

Lily Leonidovna Vasilyeva a apărut la 3 mai 1994 în orașul Mozhga, Udmurtia. Fata a fost crescută într-o familie de sport, frații ei mai în vârstă au fost luptați, dar mai târziu a decis să se concentreze asupra carierei.

La schi, Lily se ridică mulțumiri prietenului său, care a luat-o cu el la baza "de primăvară". Celebritatea a rămas încântată de formare și a decis să se dedice acestui tip de sport, pe care părinții au fost susținuți. A abordat pregătirea în mod responsabil, a lucrat în fiecare zi, indiferent de condițiile meteorologice, iar acest lucru a ajutat în cele din urmă să atingă înălțimi.

Cursa de schi

Pentru prima dată, schiorul a atras atenția fanilor la sfârșitul anului 2010, când a apărut la competițiile din Rusia în rândul sportivilor de 17-18 ani în Syktyvkar. Ea a devenit un medalian de bronz într-o cursă individuală, cu un stil liber de 7,5 km. Apoi, fata a interpretat cu succes în Krasnogorsk, unde a devenit prima în cursa la 7,5 km de stil clasic și al treilea la sosirea de 5 km - gratuit. În anii următori, celebritatea ocupată în mod regulat premii în categoria de vârstă pe acest turneu.

O altă realizare semnificativă în biografia unui atlet a fost o victorie în sprintul echipei la Campionatele Ruse. În 2015, a câștigat mai întâi medalia Universiada, după ce a sosit la 5 km de stilul clasic.

În anul următor, Vasilyeva sa arătat la Campionatul Rusiei printre schiorii 21-23 de ani în Rybinsk. A reușit să câștige bronzul în rasa individuală pentru stilul clasic de 10 km și argint în stilul liber de sprint. Dar pentru a arăta cele mai bune rezultate, atletul meu ar putea doar atunci când am devenit membru al Universiadei-2017 în Kazahstan.

Turneul Lilia nu a fost pregătit ca parte a echipei naționale ruse, ci pe cont propriu, acasă în Udmurtia. În timpul etapei de calificare, ea a luat locul 4 în cursa clasică cu 15 km, dar după sosirea în Almaty, ea a mers la vârful formei și a reușit să ocolească o dată în mai multe discipline. Skierul a completat premiile Piggy Bank cu medalii de aur în releu, rasă individuală și începerea masei, precum și argintul în vopsea și stil clasic Sprint.

După aceea, Lily a devenit steaua în țara sa natală și oaspetele dorit la un interviu. Ea a recunoscut că a fost configurată să câștige, dar nu se aștepta la un astfel de premii. Părinții care o numesc aproape în fața fiecărui concurs pentru a-l susține pentru a sprijini succesul atletului.

În 2018, Vasilyeva a primit titlul de Master of Sports of Sports of Internațional, dar din nou, pentru a vă bucura de fanii cu locuri de premiere pe care le-a reușit doar un an mai târziu. Skierul a remarcat de mai multe premii la etapele cupei ruse și, de asemenea, a câștigat argint într-o cursă de schi pentru 10 km de stil clasic la competițiile ruse.

În același bogat în victoria la competițiile naționale, a fost emis anul viitor. Dar la principalele turnee internaționale, celebritățile au fost mult mai mici. Ea a ratat în mod repetat ocazia de a intra în Cupa pentru Cupa Mondială, iar ceașcă a arătat rezultate mediocre. În 2020, la această competiție, femeia rusă a luat locul 34 în începerea masei.

Viata personala

Viața personală a celebrităților sa dezvoltat cu succes, ea este fericită în relațiile cu Ravil Valiahmetov. Șeful sportivilor este, de asemenea, angajat în schi, adesea susține fata în competiții.

View this post on Instagram

A post shared by Лиля (@lilickavasilek)

La începutul anului 2019, Vasilyeva a împărtășit cu abonații din contul Instagram de către fotografia de Anul Nou, pe care a fost capturată împreună cu un iubit și un copil mic. Publicația Lily a ales să plece fără comentarii.

Crin Vasiliev acum

Începutul anului 2021 a fost remarcabil pentru sportivi de succes. În ianuarie, a devenit parte la Cupa Continental din Belarusul Raubichi, unde a intrat în cei trei câștigători din Sprint și o cursă de schi timp de 5 km. După aceea, Lily a apărut la concursurile din Rusia din Krasnogorsk, menționând locul 3 din Sprint și al 2-lea - într-o cursă individuală timp de 10 km.

Dar, mai ales, schiorul sa efectuat la Cupa Europei de Est. A devenit câștigătorul deodată în 3 discipline: în sprintul, rasa individuală și masura începe stilul liber. Curând după aceea, a devenit cunoscut faptul că celebritatea a devenit parte a echipei naționale ruse la Campionatele Mondiale din Germania Oberstdorf.

Acum Vasilyev este greu instruit să îmbunătățească indicatorii și să cucerească noi noduri. Relaxați-vă că o fată gestionează de obicei numai în luna mai. Ea preferă să-și petreacă timpul eliberat pe excursii la părinți și recreere cu familia.