Simon shempp - fotografie, biografie, viață personală, știri, biatlon 2021

Biografie

Simon Shempp este un faimos Biatle German cu nume mondial. La 18 ani, el a intrat deja la nivel internațional și a început aproape imediat să arate rezultate ridicate. În premiile de film, cel mai important Simon ia în considerare medaliile de argint ale Jocurilor Olimpice, precum și patru campionate de aur din lume. Astăzi, numele său este listat în cei douăzeci dintre cei mai buni dintre cei mai buni dintre modernitate, în ciuda faptului că ultimul sportiv a încetinit din cauza rănilor.

Copilarie si tineret

Simon sa născut la 14 noiembrie 1988 în orașul german Mutlangen, Baden-Württemberg. Biografia lui Shemppa deja în copilăria timpurie a fost strâns legată de Biatlon. Familia sa mutat în orașul Wingen imediat după nașterea fiului. Sub conducerea tatălui lui Rainer Shemppa, băiatul a început să se angajeze în Biatlon, dar din moment ce nu exista o școală cu drepturi deplină pentru copiii din oraș, atletul a călătorit să se antreneze în public.

Simon - ektomorf. Lucky fizic, lipsa de grăsime, oasele ușoare și torsul de sport dau un avantaj imens față de sportivii densi. O mică masă vă permite să urcați pe munți cu mai puțin efort. Extractorii au o încărcătură mai mică pe inimă și adaugă rezistență.

Fizia lui Simon poate adăuga o creștere - 179 cm (ca cântărind 72 kg). Picioarele lungi și ușoare vă permit să faceți rapid și cu mai puțin efort pentru a depăși încărcăturile mari. Ea face ca candidatul ideal să curse în Biatlon.

Biatlon.

Cariera profesională Simon TRAMP a început în 2006, când atletul a luat argint în cursa de persecuție. În Vancouver, la 11 martie 2009, la Cupa Mondială, Simon a clasat pe locul 24 în cursa individuală. El a câștigat primul campionat într-un releu mixt, în timp ce în echipa germană Superstar. Apoi, pe 28 martie 2010, Magdalena Neuner a ajutat la victoria în Khanty-Mansiysk.

Un discurs strălucit a avut loc la Simon Shovi la Antholz, pe concursurile km, precedând olimpiada în Sochi. Atunci atletul german a devenit primul în sprintul și rasa de persecuție. În cei trei câștigători, de fiecare dată când a fost inclusă Biatletul Rusiei Evgeny Garanichev. Participarea la releu a adus echipa națională germană, locul 2, în timp ce norvegienii au rămas primul. Pentru prima dată pentru cariera sportivă ShMPP, el a intrat în primii zece bocite din lume.

Jocurile Olimpice - 2014 a adus o recompensă de argint la banca de porci. Dar Shempp nu a deranjat și a chemat acest rezultat perfect. În același an, cursa campionilor a avut loc la Moscova. Gabriela Soykalova și Simon Shempp au participat la o pereche într-un releu mixt. Locul 1 a câștigat un cuplu de Daria Domrachev și Anton Shipulin. Simon cu Gabriela a fost mulțumit de locul 3, au întârziat timp de 24,6 secunde.

La Campionatele Mondiale - 2015, în Contiolachti, Shempp sa luptat pentru campionatul cu principalul rival Anton Shipulin. Simon a reușit să cucerească medalia de aur în releul de 4x7.5, dar a pierdut din nou urmărirea efervescentă.

Două sezoane Biatletul german a fost strălucit, câștigat la etapele cupei mondiale, un total de 10 medalii de aur. În 2016, campionatul mondial a avut loc la Holmencollen. De data aceasta, Simon nu putea să ia aur, trebuia să fiu mulțumit de argint. Dar numărul de puncte recrutate a permis atletului aproape să se apropie de primele trei: de 2 ori la rând, Shempp sa dovedit a fi pe locul 4 al ratingului.

În 2017, germanul a câștigat pe Cupa Mondială în Hochfilzen 2 medalii de aur: primul - în masă, al doilea - în stadiul releului mixt.

Sezonul 2017/2018 a fost mai puțin de succes. La discursul de la Jocurile Olimpice din Coreea, atletul a ieșit doar cu două medalii de argint, cucerite la etapele Cupei Mondiale. Cu toate acestea, nu a împiedicat-o pe ShempPU de două ori pentru a vizita podiumul olimpic. Mai mult decât atât, lupta pentru o cameră de premiere în masă, în care au participat Simon Shempp și francezul Martin Fourcad, a fost recunoscut ca cel mai spectaculos moment al Jocurilor Olimpice.

Viata personala

În 2009, Biarthlete a fost strâns cu un roman furtunos cu un concurent pentru titlul de simbol al sexului german Biatlon Miriam Gessner. Fata nu a ascuns relația cu frumosul și în stadiul Cupa Mondială, Shempp și Gessner s-au stabilit în totalul hotelului cu echipa lor, ci într-un apartament separat.

Simon Shempp și fata lui erau una dintre cele mai strălucite și promițătoare perechi de perechi de biatlon din lume, dar Miriam nu a fost destinat să devină soția unui sportiv. Despărțitorii lor au descurajat fanii. Atleții înșiși într-un interviu nu au comentat motivul pentru ruperea relațiilor, Gessner a susținut că au rămas prieteni.

După ceva timp, Simon a început să comunice mai mult cu pasiunea Francisa. Ei și-au cunoscut mult timp mulțumită lui Biatlon. Comunicarea sa transformat într-o poveste de dragoste. Interesant, cu noile alegeri, Shempp a ales o altă tactică: se antrenează împreună, dar în timpul comisioanelor pe care le trăiesc în case separate.

Simon Shempp acum

În februarie 2019, Shempp a anunțat din pagina "Instagram", care completează devreme sezonul din cauza problemelor de sănătate. Campionul a raportat abonaților săi, care a suferit mult timp dureri de spate, care împiedică formarea și acționează la concursuri.

Anterior, câștigătorul a mutat o operație serioasă pe umăr. Simon a ratat Cupa Mondială și Cupa Mondială. Atletul exportat petrecut pe excursii turistice. Cu locul său de vacanță preferat, Shamp numește Maldive.

În luna mai, Biatletul sa întors la antrenament. Acum, în contul său, în "Instagram", fotografiile făcute în timpul instanțelor sportive sunt din ce în ce mai mult. Abonații lui Simon speră să o vadă în curând pe pistă.