Pavel Kulizhniki: Biografie, Foto, Știri, Life personală 2021

Biografie

Pavel Kulizhnikov - Skater Rusian Profesional, câștigător al Cupei Mondiale și 2 Globuri Mici, membru al echipei naționale rusești.

Skaterul rus Kitzhezz Pavel Alexandrovich Kulizhnikov sa născut la 20 aprilie 1994 pe teritoriul Republicii Komi, în orașul glorios Vorkuta. Aici, familia Culutes a trăit până când Pavel avea 6 ani. Mai târziu sa mutat la Kolomna.

Pavel Sulikhniki în copilărie

Sulflowers a crescut copilul obișnuit. Hobby-uri, cu excepția jocurilor pe calculator, Pavel nu a fost. A fost deranjat părinții, de aceea, de îndată ce în 2006, un patinoar a apărut în Kolomna, tatăl a avut un tip la antrenor pentru mână.

Atletul viitor a tras în lumea sportului în timpul Olimpiadă, care a avut loc la Torino. Tatăl a încercat în orice mod pentru a schimba atenția de la computer și sa dovedit că a fost întotdeauna beneficiul depozitului. Pavel, în ciuda dependenței de jocuri, adesea a fugit și a sărit. În biografia oficială a atletului se spune că creșterea este de 190 cm, iar greutatea este de 94 kg.

Patinaj

În sportul de patinaj, Pavel a venit în 12 ani. Sa întâmplat în Kolomna. Antrenorul lui Rostislav Alexandrovich Podgarian a preluat educația unui tânăr skateman. A durat 5 ani, astfel încât Culutele să cadă în echipa junior a Rusiei. Dar primele medalii sportive au câștigat cu doi ani înainte de aceasta, la Campionatul de țară.

Pavel Sulips în Tineret

În 2012, lumea sportivă a aflat despre noul cuceritor al Ice Pavel Kulizhnik. Patharul a fost surprins de fanii acestui sport. A câștigat două premii - aur și argint la campionatele mondiale Junior. Dar gloria a umbrit o situație neplăcută asociată cu un test de dopaj pozitiv.

În sângele atletului a arătat urme ale unui preparat medical interzis de utilizarea patinării. A fost methhexanne. Experții au decis să-l pedepsească pe Kulizhigov și s-au descalificat pe Paul până în martie 2014. A spune că patinorul a fost supărat, înseamnă că nimic.

Livrat tipul nu intenționează. Skater-ul a continuat să se antreneze și sa întors câștigătorului pe gheață în 2014. Primele competiții majore pentru Pavel au devenit Cupa Mondială din Obihiro. Culutes a obținut victoria la o distanță de 1000 de metri, iar distanța de 500 de metri a adus atletul două medalii - argint și aur.

Pavel Kuliznikov.

A doua etapă a Cupei Mondiale a avut loc la Seul. Din nou, culutele au reușit să câștige. De data aceasta, 3 premii de demnitate superioare erau în banca lui Pavle. Trei etape ale concursurilor de brăzdare a patinatorului nu au reușit, dar în Herenven Paul a reușit să obțină un record de role și să stabilească o înregistrare neoficială a lumii pe câmpie în sprintul din toate.

În ianuarie 2015, Paul sa mutat în regiunea Krasnodar. Pavel Kulizhnikova după această decizie a fost luată la Campionatul Mondial din Sprinter, unde atletul a arătat cel mai bun rezultat, după ce a obținut o victorie pentru 3 din 4 distanțe. Rezultatul concursului a fost medalia de aur.

Pavel Sulfflowers în sporturile de patinaj

Bucuria de la victorii a durat mult. În 2016, Pavel a dezvăluit un eșantion de dopaj pozitiv, presupus un atlet folosit Meldonium. Soluția a fost categoric - îndepărtarea din competiție. Din acest motiv, Culutes ratează finala Cupei Mondiale, unde ar putea concura pentru premii. Atletul a reușit să fie imposibil: timp de 2 luni, Pavel a dovedit nevinovăția, după care tipul i sa permis să se întoarcă în lumea sportivă.

Întoarcerea la sportul sa dovedit a fi dificilă pentru Pavel. Accidentele și atacurile negative nu au contribuit la realizarea rezultatelor. În noiembrie 2017, Culuterele au început la Cupa Mondială, unde în prima zi a concursului a instalat un record de patinoar la o distanță de 1000 de metri.

Pavel Kulizhnikov și medalia lui

În ianuarie 2018, campionatul european sa încheiat, care a avut loc la Kolomna. Atletul a apreciat performanța la turneul "Firma Four". În banca Piggy, Pavel după începerea a fost 2 medalii de aur și 1 bronz. Ca parte a concursurilor Culute, au dezvăluit unele dezavantaje în cursa personală, care intenționează să lucreze în viitorul apropiat.

În Banca Piggy Pavel Kulizhnikov o mulțime de premii, inclusiv 2 globuri mici, Cupa Mondială 2015. Atletul de la Kolomna a devenit primul dintre rușii care au obținut rezultate atât de mari.

Viata personala

Pe viața personală a lui Pavel Sulites preferă să nu se răspândească. Dar fanii patinorului știu că atletul a fost mult timp îndrăgostit. Fata preferată de fiecare dată după începerea și victoriile serioase întâlnește Pavel la aeroport cu flori și sărutări.

Pavel Kulizhnikov în 2017

Potrivit lui Kulizhnikov, acest sprijin înseamnă mult. Foto cu o doamnă a inimii a lovit odată paginile ziarelor. În întreruperile dintre formare și competiții, Pavel preferă să se relaxeze, inclusiv - în cercul de prieteni.