Alison Risc - Biografie, Life personală, Foto, Știri, Tenis, Campionatul în aer liber Australia, SUA, Soțul 2021

Biografie

Jucător american de tenis Alicison riscă de la acei sportivi care iubesc să arate un joc agresiv, adesea lucrează la grila în sine. Din acest motiv, preferă acoperiri rapide. Tactica tare și abilitățile congenitale sunt fructuoase, deoarece Alison ocupa adesea locuri de prestigiu la concursuri internaționale.

Copilarie si tineret

Biografia lui Alison a început în orașul american Pittsburgh pe 3 iulie 1990. Riscul a fost crescut în familia profesorului școlar Carol și agent al serviciului special secret al Albert, care a primit ulterior poziția investigatorului FBI. Ca un copil, sora lui Sarah și fratele Dan au fost fascinați de tenis, iar Alicison la vârsta de 3 ani a luat o rachetă pentru a trece timpul în societatea rudelor și joacă doar pentru ei înșiși.

Treptat, sportul a târât fata, iar în anii de studiu la Școala secundară de Stat din Pennsylvania, riscul a căzut în echipa copiilor și a condus partenerul la victoria pe concursurile de stat amatori. Este demn de remarcat faptul că Sarah a intrat, de asemenea, la nivelul profesional al jocului, dar Alison era mult înaintea sorei sale.

În 2007, riscul într-o singură descărcare de gestiune a câștigat Colegia Națională a Colegiei Naționale, care a fost cel mai mare turneu gratuit al Americii și a adoptat selecția pentru competiția de tineret a cascasei deținute de instanțele din Centrul Național de Tenis din New York. În meciul de debut, Alison a bătut atletul român, Sienna Kyrusy și apoi a dat drumul la compatriot Julie Ditty și nu a mers la următoarea rundă.

Cu toate acestea, prima înfrângere nu a afectat cariera abia folosită, iar în lunile rămase riscul a câștigat campionatul ITA de vară Claycourt și a luat locul 2 la turneul național de pe Hard Curtea, condusă de Organizația sportivă non-profit din Usta .

Ca rezultat, prin trecerea cursului de formare la Academia de Tenis Van der Meer, Alison a clasat linia de top a clasamentului fetelor de 18 ani și a căzut în echipa de profesioniști la Fundația Cupa deținută în Statele Unite.

Tenis

În 2010, Alison a debutat în principalele concursuri ale Asociației Femeilor de Tenis, care a avut loc în aprilie în Charleston. În primul meci al acestui nivel, riscul pierdut în Angelica Kerber, dar apoi a ajuns la semifinalele din Mirage Ranch. În anotimpurile următoare, american a trecut la sferturile de finală ale turneului din Birmingham și apoi a câștigat concursuri cu un fond de premiu de 50 mii dolari.

În 2013, la a doua oară, Alison a reușit să cucerească semifinalele Birmingham în cariera sa. În timpul verii, încă o dată la Wimbledon, atletul a câștigat în cele din urmă primul meci pe turneele Grand Slam și a arătat o performanță reușită, distrusă doar în cercul de calificare al III-lea.

După aceea, un risc în vârstă de 23 de ani a căzut în top 100 de tenis mondial și la sfârșitul lunii august a jucat strălucit la cel de-al 133-lea campionat deschis al SUA. Cu vedere la câțiva rivali demni la etapele inițiale ale concursului, americanul a ajuns la cea de-a 4-a turbă după o întâlnire de succes cu Petro Kwitova, fost câștigătorul lui Wimbledon din 2011.

Sezonul 2015 a început cu participarea la Cupa Națională a Federațiilor, după care jucătorul de tenis din Tianjin a câștigat titlul WTA. În final, Alison a câștigat atletul elvețian Belindu Benchich în ambele seturi.

În perioada 2015-2016, riscul a căzut în mod regulat în semifinale și finale ale turneelor ​​mondiale și a luptat în mod adecvat cu Carolina Plishkova, Agniechka Radvan și Svetlana Kuznetsova. În anul următor, Alison a mers la cea de-a treia rundă a Australianului Open și a ajuns la locul 36 din clasamentul lumii.

Sfârșitul anului 2018 pentru Riscul de Alison a fost nereușit. Atletul a căzut în cea de-a patra ceașcă, dar a zburat în a treia rundă a campionatului deschis australian, nu a reușit să facă față lui Chineză Wang Yafan.

În 2019, Alison sa mutat de la eșecurile sezonului precedent, iar primul lucru a fost dat în finalistul campionatului deschis Shenzhen. După semifinalele cu Veronica Cuddetova și finala de la Kiki Burtes Tennis jucător au câștigat turneul de la WTA în Hertogenbosa și a mers din nou la Cucerirea Wimbledon. Cu toate acestea, în trimestrul, riscul a dat drumul la Serena Williams.

În 2020 nu poate fi numit în afara carierei Alison, care a acționat cu un succes diferit. Deci, pe 17 februarie, în Dubai, a pierdut reprezentantul lui Tunisia la Zhembers. Dar 2 zile mai târziu, într-o pereche cu compatriot Dezair (dorință), Kravchik a intrat în jurul celor 2 rezidenți din Taiwan Khaojin Zhan și Latis Zhan.

Descărcarea perechilor a avut succes și la Campionatul Open din SUA. În compania Canada Gabriely Dabrovski Risk-AMRITAJA a ajuns la 1/4 finale ale Statelor Unite.

Viata personala

În câteva interviuri pe care Alison le-a dat după victorii în competiții mari, a fost practic despre realizările carierei, fondurile de premii și premiile de onoare. Dar despre detaliile riscului de viață personală a păstrat tăcere pentru o lungă perioadă de timp.

Cu toate acestea, în 2019, în ajunul următorului turneu din suburbia din Londra, Wimbledon Press a raportat că riscul de căsătorie a fost plictisit de un fost jucător de tenis indian Stephen Amterged. Nunta a avut loc în patria mirelui în tradițiile occidentale. Adevărat, într-un costum alb, Alison se temea de motive indiene.

O surpriză pentru mirele sa dovedit a fi destul de indiană - împreună cu sora lui, noul amitrat de risc a efectuat dansul în stilul Bollywood. Talentul lui Alison și Sarah au evaluat nu numai oaspeții celebrării, ci și numeroase semnături ale sportivilor contului Instagram.

Într-o conversație cu lumea de tenis pe portal SUA, riscul-Amritaja a împărtășit că acum nu este gata să devină o mamă. Alison a discutat despre nașterea copiilor cu soțul ei și a ajuns la concluzia că mai întâi vrea să obțină înălțimi de carieră intenționate.

Alison riscă acum

În iunie 2021, riscul-amitrate a ieșit din prima rundă a turneului Wimbledon, pierzând Teresa Marttskova. Dar, în ciuda acestui fapt și alte eșecuri, Alison a chemat să reprezinte Statele Unite în Tokyo. Competiții că un titlu neoficial al "Olimpiada cea mai ciudată" a fost primită înainte de începere a fost anunțată pentru luna iulie și august 2021. Pentru echipa americană, campionatul este neobișnuit în faptul că, pentru prima dată, în mulți ani, țara a nominalizat candidaturile sirenelor sau Vinus Williams.