Bianca Andreesque - fotografie, biografie, tenis, știri, viață personală, "Instagram" 2021

Biografie

Jucătorul de tenis canadian Bianca Andreessc este bine cunoscut iubitorilor acestui sport. Fata a cucerit în mod repetat premii în diferite campionate și turnee și este membru al echipei naționale canadiene din Cupa Federației. În tenisul adult, au vorbit despre ea în 2017, după turneul de la Washington și apoi a fost numit o descoperire a anului, pentru că a reușit să bată două rachete ex-primele lumii.

Copilarie si tineret

Biografia Bianchi a început în vara anului 2000 în provincia Ontario, Canada. Fata sa născut în familia migranților care s-au mutat într-o altă țară din România. Aproape imediat după nașterea fiicei, familia sa întors în patria lor, unde în 7 ani Andreesk și a început să înțeleagă tenisul Aza. Adevărat, în acest viitor atletul nu sa oprit, ea și-a încercat și puterea în înot, gimnastică, patinaj și fotbal.

După ceva timp, Bianca cu părinții săi a fost din nou în Canada. În Mississguge, a intrat în clubul de tenis și apoi a fost tradus în centrul Federației de tenis din Canada din Toronto. Apoi a început să participe la concursuri între copii și să cucerească primele medalii.

Mărturia acestuia este locul 1 ocupat în Les Petits, ca și turneul din Franța, iar apoi campionul de titlu în competițiile de tineret Orange Bowl. Un an mai târziu a repetat succesul în aceleași întâlniri sportive, numai dacă, pentru prima dată, fata a concurat cu sportivi sub vârsta de 16 ani, atunci în 2015 rivalii ei erau tineri sub 18 ani. În același timp, Bianke nu a împlinit încă 16 ani în acel moment.

Tenis

Primul în cariera turneului Andreesk Adult a așteptat un jucător de tenis în 2015, apoi a împlinit doar 15 ani. Și după un an, ea a interpretat în competițiile ciclului ITF feminin, unde a bătut rivalii în perechi și descărcări unice. La Campionatul Open din SUA din același an, Bianca a atins semifinalele, dar a pierdut victoria lui Kyle.

Nu a pus o fată să ajungă la locul 3 în clasamentul ITF printre juniori. La începutul anului următor, ea a arătat același rezultat în campionatul australian deschis, când a jucat într-o singură descărcare, dar într-un cuplu cu Carson Brandine a devenit campionul acestor competiții.

În februarie 2017, Andreesque a fost invitat la echipa națională canadiană. Vorbind la grupul american American Cup, Bianca a bătut toți rivalii, iar în ultimul joc a adus echipa un punct decisiv în lupta împotriva participanților echipei naționale din Kazahstan.

În iunie, ea și-a arătat din nou abilitățile în campionatul deschis al Franței, devenind un campion mare al campionului de turneu de casca mai mare. Apoi a avut o altă întoarcere de victorii și, conform rezultatelor sezonului, atlet-ul canadian a fost numit jucător de tenis de cod din Canada.

Următorul sezon a început pentru o fată cu doi perdanți în finala turneelor ​​ITF. Dar, în toamnă, ea a fost reabilitată de două victorii într-o singură descărcare și, în același timp, a îmbunătățit poziția în clasament, terminând anul în a doua sută. 2019 a început pentru ea nu mai puțin cu succes, în campionatul deschis al Auckland Andreesca ia locul 2, dând doar germani germani Juliez.

Adevărat, la campionatul deschis al Australiei, a pierdut, iar în următorul turneu din seria WTA 125K a bătut Tatiana Maria în semifinale și a câștigat campionul de titlu. Apoi aștepta un discurs de succes pentru echipa națională canadiană, jocuri la Campionatul Open Mexic și turneul Premier din Miami. Cu toate acestea, datorită vătămării umărului, obținută în primăvara anului 2019, ea nu a reușit să ajungă la joc împotriva Republicii Cehe.

Viata personala

Despre viața personală a atletului mic este cunoscut. Datorită antrenamentelor de timp permanent pentru ceva ce o altă fată aproape lipsesc. Dar când mai reușește să se odihnească, ea merge la mare, acest lucru este evidențiat de numeroasele sale fotografii din "Instagram", unde Bianca este capturat pe plajă într-un costum de baie sau doar odihnă într-un cerc de iubiți.

Sporturile și meditația obișnuită îi ajută pe Andreesk să susțină o figură sub formă, deși greutatea sa este necunoscută, cu o înălțime de 170 cm, fata arată subțire și strânsă.

Bianca Andreesku acum

Bianca și acum trenuri active, pentru că participă în mod regulat la turnee și încearcă să se afle întotdeauna într-o formă sportivă.

În 2019, Andreesca pentru prima dată în cariera sa a venit la finală a turneului Grand Slam. La începutul lunii septembrie a aceluiași an, fata a câștigat Serena Williams, câștigând primul său turneu de acest fel. Dar, în acest sens, canadianul nu se va opri, iar acum scopul său este de a câștiga în campionatul final WTA.