Олга Николаева - Биографија, личен живот, фотографии, вести, "Танцување со ѕвездите", Дмитриј Lysenkov 2021

Биографија

Танцување и партнер е она што го прави Олга Николаев среќен. Резултатите и судиите за танчерите се секундарни по природа, бидејќи спортистот танцува првенствено за задоволството на јавноста, а турнирите се шанса да се сретнат и да разговараат со навивачите.

Детството и младоста

Олга Николаева е родена на 3 август 1990 година во градот Јарослав.

Олга почна да танцува од 6 години. Како и другите девојчиња, првично во Танц Олија привлече убави фустани, чевли, фризури. Ова беше измешано со желбата да се покаже - од самиот детски танчерка имаше потрага по публицитет. По две години часови, Олга конечно сфати дека танцувала дека би сакала да избере професија и да го поврзе животот со нив - да настапи на подот, да ги учат и да ги обучуваат другите.

Кариера во спортската сала за танцување Николаев започна во 2003 година, зборувајќи заедно со Кирил Белоров. Двојката стана победник на германскиот отворен во Латина во категоријата "Јуниорс-1".

На 13, во биографијата на спортистите, годината на живот во Литванија беше обележана, каде што разговараше со локалната танчерка Доминикас Даукшас. Од 14-годишна возраст, танчерка живее во Москва.

Олга студирал во петте школи, но тоа било тешко за една девојка во исто време во училницата и на подиумот, бидејќи часовите на танчерка дипломирале на надворешноста на 15 години.

Танцување

Во "Јуниорс-2" Олга Николаева почна да зборува со танчерка Никита Бровко. Парот обучен и изведен во класиката, а во латинските спортски програми, дури и во двоседалиште и отиде во паркет само двапати - вклучувајќи ги и светските шампиони во 10 танцување меѓу младите луѓе во Сингапур.

За 2 години постоење, Дует Николаев стана сребрен медал од светското првенство во 2005 година меѓу јуниорите во Латина и двапати - светскиот шампион во 2005 и 2006 година меѓу јуниорите и младите во стандардот. Исто така, танчерите беа шампиони на Русија во стандардот и 10 танцување во помладиот и младинскиот категорија, поразен на турнири во британскиот Блекпул, германски германски отворен, италијански Феинда италијански отворен.

Во 2009-2011 година, Николај Елизариев стана партнер на девојката.

Од 2012 година, Олга почна да зборува со Владимир Литвинов. Двојката одлучи да се концентрира на латиноамериканските танци. Меѓу љубителите на љубовта, тие станаа победници на првенства и чаши Русија, сопственикот на шампионатот за злато ЕдСФ и ИДСА, победниците на турнирот во Блекпул во категоријата "Зрачна ѕвезда", германски отворени, беа меѓу првите пет лидери на Европското првенство во Европското првенство .

Во февруари 2018 година, по двегодишна пауза, неколку Литвинова и Николаева повторно се обединија, но говорите одлучија да продолжат во категоријата професионалци. Танчерите станаа заменици-шампиони во латиноамериканската програма, а потоа финалистите на европско и светско првенство. Во ноември 2019 година, двојката го освои Отворениот WDC Светско првенство.

Личен живот

Партнер на Олга во танцот Владимир Литвинов - партнер на девојката и во неговиот личен живот. Младите се појавуваат од 2011 година. Владимир одамна сонувал да танцува со Олга, гледајќи ги нејзините настапи со други танчери, му се допаднал стилот и движењето на девојката. Од првите состаноци спортисти сфатија дека ќе танцуваат заедно, и тие никогаш не биле толку добри со другите партнери едни со други.

Владимир го карактеризира Олга како вредно, тврдоглаво девојче, отворено во емоции и желби. Самиот спортист признал дека само таков човек, како Владимир, може да се справи со таа, лав лик.

Во прилог на танцот, Олга цени во животот и едноставните радости - на пример, шанса да замине за една недела да се релаксираат на море или да одат на слободна вечер во филм или ресторан.

Спортистот верува дека социјалните мрежи се важни во смисла на промовирање на кој било производ и плаќа многу време страница во "Instagram". Танчерот објавува фотографии и видео од секој говор.

Олга Николаев сега

Во јануари 2021 година, Олга дебитираше во 12-тата сезона на шоу-каналот "Русија-1" "Танцување со ѕвездите", каде што актерот на спортистот беше актерот Дмитриј Лисенков, кој ја одигра главната улога во филмот "Танц сè" .

Во првото издание на шоуто Николаев и Лисенков изведоа бесплатен Џив, а следната недела подиумот беше привремено претворен во боксен прстен, а танцот ја претрпе публиката во атмосферата на карпестиот милитант.

По проектот, Олга планира да ја продолжи својата професионална кариера, бидејќи сега не е подготвена да ги напушти меѓународните говори, турнирите одат по ред, еден по еден. Само со таква подготовка на целата година, таа се чувствува во "пластиката".