Даниел Серохостов - Биографија, вести, слика, личен живот, биатлон, биатлонист ", Инстаграм", возраст 2021

Биографија

Даниел Сунховостов беше предодреден да стане ѕвезда, бидејќи тој беше воспитан во спортско семејство и почна да скијам рано. Рускиот биатлетен успеа да го освои вниманието на навивачите, истакнувајќи со светли победи на руски и меѓународни станици.

Детството и младоста

Даниел Русланович Севервостов е роден на 4 април 1999 година во рускиот град Барнаул. Тој беше најмладо дете во семејството на тренери Zarinskaya Dussh. Веќе на возраст од 3 години, момчето прво се скија, а во адолесценцијата почна да се ангажира во биатлон. Но, работата со пушка брзо досадно спортист, мораше да помине повеќе време и сила, а тој, исто така, не сакаше да пука.

Следните шест месеци Данија беше ангажирано во скии, но тој беше замолен да се врати во Биатлон долго време за да му помогне на тимот на Алтајскиот територија успешно да настапи на шампионатот Сибир. Познати личности успеале да се справат со задачата, по што тој, заедно со тимот, отиде на првенството на Русија, каде што го зеде второто место и дојде во помлад тим. Оттогаш, Сероховостов ја продолжи својата кариера како биатлет.

Биатлон

Во помладата фаза, Даниел успеа да го привлече вниманието кон себе, демонстрирајќи голема брзина за време на натпреварот. Експертите дури го споредија со Максим Чудо, кој ја освои прекарот Руската ракета. Но, во исто време на спортистот имаше проблеми со снимањето, тој често призна дека промаши што понекогаш спречиле да ги освојат наградите.

Веќе во 2016 година, Сероховостов ја означи победата во перцепција во сите руски натпревари за биатлон. Во наредните години, тој постојано стана добитник на овој натпревар, ги освои златните медали во мазна трка и во спринт.

Не помалку светли беа говорите на Биатлет на Јуниор првенство на Русија. Во 2018 година, тој освои злато во дисциплини како што се Спринт и трки за извршување. Според Даниел, тој доживува силна возбуда само пред првиот почеток на сезоната, а потоа зависност, а возбудата оди во позадина. Познатиот секогаш се обидува да размислува за секоја акција за спречување на грешките.

Во сезоната 2019/2020, спортистот успешно го усвои изборот во јунискиот тим на Русија. Тој се покажал на Чајковски, каде што станал 1-ви во Спринт и 2 во индивидуалната раса, а во Ижевск, Сероховосток победил во спринт. Ова му овозможи на Даниел да учествува на големите меѓународни натпревари.

Според славната личност, тој беше малку нервозен за време на Купот на Ибу меѓу јуниорите, но успеа да се справи со емоциите и на крајот дојде на 2-ри резултати од индивидуалната трка. После тоа, биатлонистот отиде на Светското првенство, кој се одржа во швајцарскиот Лензерхеј.

Иако спортистот не успеа да ја надополни свинското банка на лични достигнувања, тој се покажа себеси за време на релето, каде што неговите партнери беа Кирил Бенц, Карим Калили и Вадим Истамлолов. Serokhvostov повторно водеше снимање, но тој успеа да го игра пропуштеното време поради курсот, кој му помогна на тимот да освои златни медали.

Во истата година, Даниел отиде на Европското јуниорско првенство, но успеа да го прослави само 6-тото место во Спринт. Последниот почеток на турнирот беше откажан поради коронавирусна инфекција во пандемија, а бијатлетот беше принуден да си оди дома. Не можев да учествувам на меѓународни натпревари, што беше многу тажен.

Тоа беше само есен за продолжување на обуката во снегот во снегот, и на крајот на декември стана член на Јуниор Купот на Русија. Познати личности Уште еднаш успеа да освои злато во релето, каде што неговите партнери беа Владимир Иванов, Павел Кудришов и Никита Слушам. Потоа стана познато дека Даниел дебитира на ниво на возрасни.

Личен живот

Спортистот претпочита да не открива информации за личниот живот, фокусирајќи се на спортски достигнувања. Сега тој ја објавува фотографијата на страницата на фотографијата "Instagram", која претставува една или во друштво на пријатели.

Даниел Serokhvostov сега

2021 започна за славна личност со учество во фазите на IBU во Германија. Даниел успеа да се покаже за време на мешано реле, во кој учествуваше заедно со Калили, Анастасија Гререва и Валерија Валенец. Руските биатлети завршија прво со маргина од 40 секунди и освоија златни медали.

Подоцна, Сероховостов отиде на Европското првенство. Тој ја замени границата на Јуџин во трката Спринт, кој се одржа на 29 јануари, но не можеше да покаже високи резултати. Спортистот продолжи да работи напорно за да ги задоволи навивачите на победи.