Сидоно Уно-Биографија, вести, слика, личен живот, фигура, Јудзуру Кан, Висина 2021

Биографија

SYOM UNO е јапонски фигура, говорејќи на национални и меѓународни турнири во еден машки празнење. Во текот на годините спортска кариера, тој освои голем број престижни награди. Сега во средството на ученикот на извонредни тренери, постојат шампионатни медали од четири континенти, млади и возрасни Олимпијади, како и Светското првенство. За фрлање на флип во четири вртења, пополнети на официјалниот турнир, азиски, кој паднал во рејтингот на Соклобкобен, добил потврда за евиденција на Гинисовата книга за записи.

Детството и младоста

Биографијата на Сима Уно започна во јапонски град наречен Нагоја во декември 1997 година. На раѓање, момчето беше многу слабо, тежеше помалку од 1 кг, па родителите се загрижени за здравјето, прво не го оставија за момент.

Во интервјуто, членовите на семејството - татко, мајка и помлад брат на Yuttsuki - рече дека во детството, селото постојано се хоспитализирало поради егзацербациите на хроничната астма и алергии до ултравиолетово зрачење. Лекарите ги советуваа спортот при постигнувањето од 3-4 години.

Претставниците на постарата генерација ги следеа препораките на специјалистите и беа истакнати од Синот во палатата на мразот, кој се наоѓа во близина на куќата. Момчето се обиде како лизгач и хокеј играч, и покрај нестабилното благосостојба, hoodoobu и низок раст.

Со текот на времето, менторите од Спортскиот центар Нагоја, како и победникот на меѓународните турнири Мао Асад, кој се обучуваше таму, понуди Оно за да земе уметничко лизгање. Во лекциите, младиот спортист се сретна со Канупа Мураками, на кој подоцна почнал да се третира како подобар пријател и сестра.

Отпрвин, синома, сериозно занесена од вежбање, очајно кога нешто не функционира. Во секојдневниот живот, тој, исто така, го мразеше секој бизнис кој не беше така. Човекот се тресеше од гнев, губејќи врсници и постари момци. За да го надмине братот ангажиран во пинг-понг, роден Нагоја научи да биде управуван со рекет и постави пикадо паралелно.

На патот кон првите детски турнири - Националниот шампионат, Слика Skater посвети многу месеци за да се израмни со чекорите и песните. Едно време станува победник и сопственикот на третото место со поддршка на тренерот на Мато Јамада Унаан, почна сериозно да се обиде да ги разбере сложеноста на перформансите на скокови.

Уметничко лизгање

Целосна професионална кариера на јапонската фигура започна со деби на меѓународни натпревари во втората половина на 2011 година. Уно го освои чесното право да ја претставува земјата на 1-ви зима младинска олимпијада во австрискиот град Инсбрук и успеа да освои злато и сребро во тимот и лични работи.

На бран на успех во следната сезона, Syoma почна да ги вози фазите на купот. Паралелно, тој го освои националниот шампионат во својата возрасна категорија и финалето на Гранд При.

Еднаш на локалниот турнир за возрасни во 2015 година, спортистот го освои второто место, Федерацијата на Кокцчецев одлучи да испрати успорено на Светското јуниорско првенство и професионалниот турнир на четири континенти во главниот град на Јужна Кореја, градот Сеул.

Човекот ги оправдува надежите и постигна пристоен износ на поени во кратки и произволни програми. На скалата на планетата, тој освои злато, заобиколувајќи го сонародниот СОТУ Јамамото и Џин Бојана, која ја претставуваше Кина.

Во обид да ги подобри спортските достигнувања, во сезоната 2016-2017, која се сметаше за претроди, јапонската единствена партија учествуваше на голем број меѓународни натпревари. Тој го освои Купот на Ломбардија, Гран-при Америка и Националниот шампионат.

На крајниот турнир, Соја го скрши својот рекорд на поени во произволна програма и заврши на третото место, резултатот беше повторен на континенталното првенство, што се одржа во градот Кан. Следната победа дојде до азиските игри одржани во 2017 година во Сапоро, по овој триумф на Светското првенство во Хелсинки, спортистот добил сребрен медал.

Во годината кога зимските олимписки игри ја зедоа Јужна Кореја, Уо заеднички со кореографи Стефан Ламбиел и Михо Хигути направија нови програми за музика на класични и модерни автори и, со спроведена серија успешна ГП, придонесе за зголемување на квота на јапонскиот тим на меѓународни натпревари.

Во Pyonchhan, мајчин мајчин со мали дупки извалка кратка програма, но и покрај тоа, беше награден насловот на заменик-шампион. Единствениот кој го надмина резултатот од 306,90 поени на Олимпијадата - 2018 година беше двократен светски шампион, тренерот на мозокот Брајан Орсер Јуџуру Кани.

Во пресрет на шампионатот на планетата во Миланскиот сима добила светлина повреда. Откако се справи со непријатност, тој вложи максимално напори за да стигне до пиедесталот. Последователно, недостатокот на задоволителни резултати доведе до промена на тренинг составот. Откако работеше со рускиот специјалист Итар Тутберидзе, Јапонците одбија да им помогнат на поединечните ментори и одржаа претплата на Академијата Стефан Ламбиел во Швајцарија, заедно со консултант за скокање на Хонда.

Личен живот

Ништо не е познато за личниот живот на слојот Интемните односи со пријателите и саканите јапонски претпочитаат да не ги изложуваат кандидатите.

По заеднички демонстративни претстави со Алина Загитова, гласините се шпекулираа за романтичните односи меѓу претставниците на различни националности. Слика Skater не коментираше за фотографиите и видеата од отворањето на мразот шоу, потпирајќи се во тематските инструкции на "Instagram" и други социјални мрежи.

Syom Uno сега

Во 2020 година, повеќето меѓународни турнири беа откажани поради коронавирусна инфекција во пандемија, па спортистите имаа време да се вклучат за 2021 година.

По спроведувањето на принудени празници со корист, UNU постигна оптимална форма. Единствениот елемент што не му го дал на професионалецот кој го зел второто место на Јапонското првенство било четворно.

На шампионатот на планетата во Стокхолм, Симхома изјави за тројна Аксел и го зазеде шестото место во кратката програма. По арбитрарен танц, единствениот конечно ги загуби шансите на пиедесталот, оставајќи ги очилата со шампионот неуонат Чен, како и сребрениот и бронзениот медал на Мум Камена и Јуџуру Кани.