Bianca andreesque - слика, биографија, тенисер, вести, личен живот ", Instagram" 2021

Биографија

Канадскиот тенисер Bianca Andreesc е добро познат на љубителите на овој спорт. Девојката постојано ги освои наградите на разни шампионати и турнири и е член на Канадскиот национален тим во Купот на Федерацијата. Во возрасен тенис, тие зборуваа за неа во 2017 година, по турнирот во Вашингтон, а потоа беше наречен пробив на годината, бидејќи успеа да победи два поранешни први рекети на светот.

Детството и младоста

Биографија Bianchi започна во летото 2000 година во провинцијата Онтарио, Канада. Девојката е родена во семејството мигранти кои се преселиле во друга земја од Романија. Речиси веднаш по раѓањето на ќерката, семејството се вратило во својата татковина, каде што за 7 години Андреск и почнал да го сфати тенисот Аза. Навистина, на ова идниот атлетичар не запре, таа исто така ја пробаше својата сила во пливање, гимнастика, лизгање и фудбал.

По некое време, Бјанка со неговите родители беше повторно во Канада. Во Мизијаг, таа влезе во тенискиот клуб, а потоа преведен во центарот на Тениската федерација на Канада во Торонто. Потоа почнала да учествува на натпревари меѓу децата и ги освојува првите медали.

Сведочењето на ова е зафатено 1 место во Les Petits како турнир во Франција, а потоа на титулата шампион во младинските натпревари портокал сад. Една година подоцна таа го повтори успехот на истите спортски состаноци, само ако за првпат девојката се натпреваруваше со спортисти на возраст под 16 години, а потоа во 2015 година нејзините ривали беа млади мажи под 18 години. Во исто време, Bianke сè уште не се претвори во 16 во тоа време.

Тенис

Првиот во кариерата на Andreesk возрасни турнир чекаше тенисер во 2015 година, а потоа таа само се претвори во 15 години. И по една година таа настапи на натпреварите на женскиот циклус на ИТФ, каде што ги победи ривалите во пар и самохрани испуштања. На отвореното првенство во САД истата година, Бјанка стигна до полуфиналето, но загуби од победата на Денот на Кајл.

Тоа не стави девојка да стигне до 3-то место во рангирањето на ИТФ меѓу јуниори. На почетокот на следната година, таа го покажа истиот резултат на австралиското отворено првенство, кога играше во еден празнење, но во двојка со Карсон Брендин стана шампион на тие натпревари.

Во февруари 2017 година, Andreesque беше поканет на канадскиот национален тим. Говорејќи на групата на Американската федерација, Бјанка ги победи сите ривали, а во последната игра го донесе тимот одлучувачка точка во борбата против учесниците на репрезентацијата на Казахстан.

Во јуни таа повторно ја покажа својата вештина на отворено првенство во Франција, станувајќи голем шампион на Големиот шампион за турнир. Потоа таа имаше уште еден чекор на победи, и според резултатите од сезоната, канадскиот спортист беше наречен кодекс Тенисер во Канада.

Следната сезона започнала за една девојка со двајца губитници во финалето на ИТФ турнирите. Но, на есен таа беше рехабилитирана од страна на две победи во еден празнење, а во исто време ја подобри позицијата во рангирањето, завршувајќи ја годината во втората стотина. 2019 започна за неа не помалку успешно, на отворено првенство на Окленд, Андрееска го зема второто место, давајќи само германски Џулиз Германци.

Навистина, на Отворениот шампионат на Австралија, таа загуби, а во следната WTA 125K серија турнир го победи Татјана Марија во полуфиналето и го освои титулата шампион. Потоа чекаше успешен говор за канадскиот репрезент, игри на Отворениот шампионат Мексико и Премиер турнир во Мајами. Сепак, поради повреда на рамото, добиени во пролетта 2019 година, таа не успеа да стигне до играта против Чешка.

Личен живот

За личниот живот на спортистот малку е познат. Поради постојано време вежбање за нешто друго девојче речиси недостаток. Но, кога таа сè уште успева да се одмори, таа оди до морето, ова е потврдено од неговите бројни фотографии во "Instagram", каде што Bianca е заробен на плажа во костим за капење или само лепење во круг на сакани.

Редовните спортови и медитацијата им помагаат на Андреск да поддржува фигура во форма, иако неговата тежина е непозната, со висина од 170 см, девојката изгледа тенок и зајакна.

Bianca andreesku сега

Бјанка и сега активно се обучуваат, бидејќи редовно учествуваат на турнири и се обидуваат секогаш да бидат во спортска форма.

Во 2019 година, Андреекса за прв пат во својата кариера дојде до финалето на турнирот на Гренд слем. Во почетокот на септември истата година, девојчето ја освои Серена Вилијамс, освојувајќи го својот прв турнир од ваков вид. Но, на ова, канадскиот нема да застане, а сега целта е да победи на конечниот шампионат на WTA.