Matteo Berrettini - Fotó, életrajz, személyes élet, hírek, teniszező 2021

Életrajz

Matteo Berrettini 4 évtől kezdte teniszezni. A clearance és a kitartás segített neki a sport sztárjának, és adja meg a Top 20 ATP-t.

Gyermekkor és ifjúság

Matteo Berrettini 1996. április 12-én született Rómában, Olaszországban. A Yakopo testvérével együtt, aki szintén profi sportoló lett. Kevés a bajnok korai életrajzáról. Kezdett tanulmányozni a teniszeket, amikor 4 éves volt, és gyorsan elérte a nagy eredményeket.

Magánélet

Hosszú ideig a teniszész személyes élete a rajongók titokban maradt. De 2019-ben, a hírt a tenisz Tonic megjelent a hír, hogy Berrettini megtalálható a Ayla Tomlyanovich - az előbbi lány Nick Kirozh. A pár közös vacsorát tartott a New York-i étteremben, de a sportoló nem kommentálta a kapcsolatot.

Szabadidejében egy fiatalember látogatja a labdarúgást és a kosárlabda mérkőzést. Lebron James és a Fiorentina csapatnál beteg.

Tenisz

Berrettini 2013-ban debütáltam a határidős Olaszország F21-ben, ahol legyőzött. Már egy évvel később, a sportoló úgy döntött, hogy megpróbálja a teljesítmény a Challenger tornán Friece, de elvesztette Dustin Brown. A következő években a fiatalember a képzésre és a készség javítására fordult.

2015 márciusában a teniszező megjelent a Futures Törökország F11-ben, ahol a Miki Yankovich nyert. Elérte a negyeddöntőbe, de két készletben adta Edward Edward Edward-t. Ugyanebben a hónapban Matteo részt vett egy kettős versenyen Filippo Baldi-val, akivel megnyerte a bajnokságot. Egy sportolót hozott az ATP minősítéshez, ahol az 1674. helyet vette.

Az év során a fiatalember változó sikeres versenyeken vett részt, de a térdkárosodás miatt szünetet kellett tennie. Csak 2016 szeptemberében Berrettini visszatért a versenyre, és azonnal megnyerte a határidős Olaszország F27 versenyét egy párban Jacopo Stephanini-val. Ezután a teniszező a Brescia kihívóján végzett, ahol megverte Tommy Robeadot, de a Luke fürdőbe adott. Már a szezon végén egy ígéretes játékos emelkedett az ATP 435. helyére.

Miután Matteo elérte a 264. sorban a minősítés, és belépett a top 300-ben debütált ATP körben, de az első szakaszban Fabio Famini elveszett. Aztán részt vett a Challengerben San Benedetto-ban, ahol megnyerte a fődíjat. Az eredmény lehetővé tette, hogy egyszerre ugorjon néhány pozícióba, és a verseny után Isztambulban zárja be a szezont a 135. helyen.

Az ausztrál nyitott bajnokság alatt a teniszező elveszett a döntő turnéban, de sikerült bejutnia a nagyobb sisakverseny főhálózatába. Már az 1. fordulóban Adrian Mannarino kiütötte. Ezután a sportoló megjelent a svájci bajnokságon, ahol az ATP első címe a Roberto Bauttoy Agut feletti győzelmet követően nyert.

Ugyanebben az évben Berrettini debütált a Wimbledon versenyen, ahol megverte Jack Nau-t, de az amerikai nyílt bajnokság alatt legyőzte. A veszteség ellenére az atléta sikerült befejezni a szezont az 54. helyen.

2019 teniszkedett a második címben az ATP-ben egy kisülés után a Philip Kraminovich győzelmét követően Magyarország nyitott bajnokságán. A Nemzetközi Bajorbajnokság során átadta a keresztény Garin-t.

A következő győzelem az Alexander Zvereven volt az Olaszország nyílt bajnokságán. A trófea lánc folytatódott a verseny Wimbledonban, ahol Matteo jött 1/8 Grand sisak, és átadta a győzelmet Roger Federer. Aztán Gael Montfis győztesnek köszönhetően az olasz egy nagy kalap elődöntőjébe került, de Rafaelt kiütötte.

Matteo Berrettini most

2019 szeptemberében a teniszező meglátogatta Oroszországot, hogy részt vegyen a St. Petersburg nyílt bajnokságában. Sikeresen megverte a versenytársakat, de végül adta utat Herra Gerasimovnak. Október 14-én ugyanabban az évben Berrettini az ATP minősítés 11. helyére emelkedett.

Most Matteo továbbra is vonat. A rajongók az "Instagram" oldalon találják sikereit, ahol híreket és fotókat tesz közzé. Egy fiatalember megpróbál fenntartani a sportformát - 196 cm-es növekedéssel 90 kg súlyú.