Ayrton Senna - életrajz, fotó, személyes élet, baleset, ok

Életrajz

Airton Senna a legendás brazil versenyző, amely a "Formula 1" pálya sebességéről híres. A nyilvánosság és a cím birtokosa háromszoros bajnok tragikusan elhagyta az életet a sportverseny idején, amikor 34 éves volt. Racing rajongói tárolva az ember emlékére, aki nemcsak kiváló sportolóval, hanem olyan filantropistént is híres volt, aki segített a rászorulóknak.

Gyermekkor és ifjúság

A jövő versenyző 1960. március 21-én született Brazília délkeleti részén Sao Paulo. A fiú szerencsés volt, hogy növekedjen egy biztosított családban. Az apja Milton da Silva híres üzletember volt a városában, teljes mértékben egy családot tudott biztosítani, valamint lényegesen támogatja a Fiú vágyait. Gyermekként, Airton-t hívták Becknek, rokonok emlékeire, a jövő versenyző rendkívül ügyetlen volt. Alig köti össze a lábát, és folyamatosan megbotlott a lépésről.

Ayrton Senna gyermekkorban

Ismeretes, hogy Milton Silva Senor szenvedélyesen szerette az automatikus versenyt és feláldozta a pénzt a sport fejlesztésében. Amikor a kis Beck 4 éves volt, az apja sportkocsit adott neki. Kisfiú, lenyűgözte az autó, a kerék mögött egy nagyon fiatal korban. És legyen csak egy gyermekjáték, de a jövőben igen Silva, fiatalabb az egész életének automatikus versenyzésére. A fiú törekvéseiben támogatta az apját, de ragaszkodott ahhoz, hogy Airton folytatta családi vállalkozását.

Amikor a Beck 13 éves volt, és Silva Senior, látva a fia potenciális és vágyát, bérelte őt egy személyi edzőt a Lucio Paskoal Gascon versenyző képességéről. Lucio története szerint az Airton olyan célzott személy volt, aki nem fogadja el a vereséget.

13 éves korában az Artona-i verseny debütált: először a térképeken a versenyeken beszélt. Ahogy a fickó emlékeztetett, tapasztalt résztvevők harcoltak vele, de egy vonalon feküdt az autó könnyűsége miatt.

Amikor a fiatalember 17 éves volt, Dél-Amerika bajnoka lett a térképen lévő versenyeken, és más versenyeken is részt vett.

Verseny

1981-ben az Airton elhagyja anyanyelvét, és Angliába költözik, hogy új lehetőségeket találjanak. Aztán Európában a varázslóról (Aighton beceneve) pozitívan reagáltak, ezért nyitott versenyút.

A választás a Ford "Van Diemen" egyik legjobb csapatára esett: a srác sikerült bizonyítania a Ralph Faermin tulajdonosának, a győzelem iránti vágyát, amely után Nagy-Britanniában szerepelt a részvételi szerződés. Később valaki más országában az Airton ismeretlen nyelvet kezdett tanulmányozni, és alkalmazkodni is az új utakhoz és autókhoz, hogy jól kiderült.

Ayrton Senna az ifjúságban

1981-ben a varázsló részt vett a Márkák Hatch Racing Highway-ben a megyei megyében. Azonban a srác nem verte meg a győztes címét, de az ötödik, az undertaking parancsnokok. Később az Airton egy nyereményszobát foglal el TREXTON-ban, majd ismét megpróbálja megismerni a márkák ismerős pályáját, ahol nyert. A lovas emlékei szerint az eső segített neki megverte a riválisokat. Az üledékek egyszer megakadályozták, hogy egy céltudatos srác megnyerje a versenyt, és Airton nem hagyta ezt a tényt figyelmen kívül hagyva: a hosszú távú képzés eredményeként a versenyző megtanulta, hogy magabiztosan érezte magát a felhős időben, amelyre megkapta a becenevet "eső Férfi".

Ayrton Senna a sisakban

1982 óta az Airton a Senna Maiden Name anyjával foglalkozik: ez annak köszönhető, hogy az apa vezetékneve népszerű Brazíliában. Így a srác nem akart személyes problémákat vetni a családnak.

"Forma-1"

A sportolók pályafutása az 1. Formula 1984-ben kezdődött, egy kevéssé ismert Teleman csapattal. Csapatának első pontja, a fiatalember április 7-én hozott a dél-afrikai nagydíj versenyeken. Toulmingben a versenyző nem zavarta meg az első helyet.

Miután Toleman Senna részt vett az erősebb csapatokban. Így 1985 és 1987 között a Lotus csapatban marad, majd a McLaren és Williams csapatok tagja lesz.

Az 1. képletben való részvételhez az Airton Senna 65-szer elfoglalta az első képesítések első helyeit - Ez a rekord sportolók tizenkét évig a versenyautó-vezető halála után sem tudtak verni. Család "Formula 1" Még mindig átdolgozza a húsz évvel ezelőtti videót egy sportoló részvételével.

Magánélet

Telén 1981 Senna házas régóta barátnője Lilian Igen A Konselush Souza, de házasságuk összeomlott. Ahogy a versenyzőt újságíróknak nevezték el, a Lilian házasság nagy hiba volt. Azt is elmondta, hogy a versenyek az életében a fő prioritás, ellentétben a nőkkel. De Ayrton még nem vette észre a közönséget, amelyet a hölgyek, akik megváltoztak, mint a kesztyű.

Senna leghosszabb regénye 4 évig tartott egy tizenöt éves, Adrian Yamine-vel, 1988-ban elkezdett találkozni Shushale Menegalnal.

1993-ban is kapcsolatba lépett a Férfi Magazin Csillagával Playboy Marsell Prada-val. A lány azzal érvelt, hogy az Ayrton terhes lett. Amikor Marsell lánya született, a srác örült, de az életének végéig azt mondta, hogy nincs gyermeke.

Ayrton Senna Marsell Prada-val

Ha beszélünk a karakterről, akkor a brazil volt egy perfekcionista, és megpróbált bevenni a végét. Senna létrehozta a nyugodt személy benyomását: Még a fényképeken is ritkán mutatott érzelmeket, de néha észrevette a harcokat más lovasokkal.

Az ARTON rajongói emlékeztetnek arra, hogy életében lágy és bájos ember volt. Ezenkívül Senna aktívan harcolt a szegénységgel és az éhségben az őshonos országukban. A versenyző csendes a jó cselekedeteiről, és nem osztották meg a sajtót: az adományozott pénzért a halál után tisztázott.

Halál

1994-ben Senna az egyik legjobb csapatba költözött, amely szerint szerinte ingyenesen teljesítené.

A versenyen a versenyek idején zajló komor események miatt a srác magabiztos volt a közelgő veszélyben.

Először Rubens Barrichello, aki megszakította az orrát és a bordákat, a balesetre esett, ami megszakította az orrát és a bordáit, amellett, hogy nem tudott részt venni a versenyen. A következő napon a versenyző Ausztria Roland Ratzzlgerger meghal az érkezéskor. Airton aggodalmát fejezi ki ezekért az események miatt, ezért eldöntötte a beszélgetést Rubens (erre, Senna kellett átmásznia a kórházi falon). A beszélgetés után az Ayrton rájött, hogy az 1. képletben szabályozott biztonsági rendszernek van terek. Ayrton lett a versenyzők közgyűlés kezdeményezője: a találkozó során a sportolók megvitatták a versenykompetenciák résztvevőinek biztonságának javítását.

Ayrton Senna az elmúlt években

A versenyen a San Marino nagydíja összeütközött két versenyzővel, ezért három néző szenvedett a törött töredékekből. Ezért a biztonsági készülék hívták a pályán, hogy korlátozza a sebességet sportautók, amely mögött Airton vezetett hat körökben. A hetedik körben a biztonsági autót visszavonták, és véletlenül, Senna 310 km / h sebességgel repült az útvonalon a "Tubello" sebességgel.

Monument Ayrton Senna

Amikor a közönség és a versenyek szervezői rájöttek, hogy a sportoló nem mozog, a verseny megállt. Az orvosok, akik a baleset helyére érkeztek, szörnyű képet láttak: Senna arca a vérben volt, a srác komoly agyi sérülést kapott, és megszakította az időbeli artériát is. Elsősegélyt kapott, és a tracheostómiát tették, majd az áldozatot helikopter küldte a legközelebbi kórházba, ahol a tüdő mesterséges szellőztetéséhez kapcsolódott. Később világossá vált, hogy a versenyző nem jön ki a kómából, ezért úgy döntött, hogy kikapcsolja az IVL készüléket.

Ayrton Senna emlékszik a versenyző rajongók bhaktáira, valamint az őshonos ország lakóira. A 2000-es felmérés eredményei szerint az ARTON honfitársait felajánlották, hogy felhívják őt a legjobb brazilnak. A lovas tiszteletére emlékezetes versenyek vannak elrendezve, és a sportoló sírja zarándoklatává vált.

2010-ben a "Senna" dokumentumfilmet a lovas emlékére fogják forgatni, amely megmutatja az (1) Formula-bajnok életrajzát.