Matteo Berrettini - fotografija, biografija, osobni život, vijesti, tenisač 2021

Biografija

Matteo Berrittini je počeo svirati tenis od 4 godine. Pročišćavanje i ustrajnost mu je pomogla da postane sportovi zvijezde i ući u 20 ATP.

Djetinjstvo i mlade

Matteo Berrettini rođen je 12. travnja 1996. u Rimu, Italija. Uzgoj zajedno s bratom Yakopom, koji je također postao profesionalni sportaš. Malo je o ranoj biografiji prvaka. Počeo je proučavati tenis kada je imao 4 godine i brzo je postigao visoke rezultate.

Osobni život

Dugo vremena osobni život tenizista ostao je tajna za navijače. No, u 2019. vijesti o teniskom toniku pojavili su se vijestima da se Berrettini nalazi s Ayla Tomlyanovich - bivšem djevojkom Nick Kirozh. Par je održao zajedničku večeru u restoranu u New Yorku, ali sportaš nije komentirao odnose.

U slobodno vrijeme mladić posjećuje nogometne i košarkaške utakmice. Bolestan je za Lebron Jamesa i tima Fiorentine.

Tenis

Berrettini debitirao je u 2013. o futures Italiji F21, gdje je poražen. Već godinu dana kasnije, sportaš je odlučio probati moć na Challenger turniru u vici, ali izgubio je za Dustin Brown. Sljedeće godine mladić je proveo na obuku i poboljšanje vještine.

U ožujku 2015. tenisač se pojavio na futures Turskoj F11, gdje je pobijedio Miki Yankovich. Stigao je do četvrtfinal, ali je ustupio mjesto Edwardu Emereinu u dva seta. U istom mjesecu Matteo je sudjelovao na dvostrukom turniru s Filippom Baldijem, s kojim je osvojila prvenstvo. Donijela je sportaš da pogodi ATP ocjenu, gdje je uzeo 1674. mjesto.

Tijekom godine mladić je sudjelovao u različitim turnirima uspjeha, ali je morao odmoriti zbog ozljede koljena. Samo u rujnu 2016. Berrettini se vratio na natjecanje i odmah osvojio turnir u Italiji F27 u par s Jacopom Stephanini. Tada je tenisač nastupio na Challenger u Brescia, gdje je pobijedila Tommyja Robread, ali je ustupio mjesto Luke kupke. Već na kraju sezone, obećavajući igrač porastao na 435. mjesto u ATP-u.

Nakon što je Matteo stigao do 264. linije od ocjene i ušao u top 300, napravio je debi u ATP krugu, ali u prvoj fazi Fabio Famini izgubio. Tada je sudjelovao u izazivanju u San Benedettu, gdje je osvojio glavnu nagradu. Rezultat mu je omogućio da skoči odjednom nekoliko mjesta, a nakon turnira u Istanbulu, zatvorite sezonu na 135. mjestu.

Tijekom australskog otvorenog prvenstva, tenisač je izgubio u odlučujućoj turneji, ali je uspio ući u glavnu rešetku većeg turnira na kacinu. Već u prvom krugu, on je izbio Adrian Mannarino. Nakon toga, sportaš se pojavio na švicarskom prvenstvu, gdje je osvojio prvi naslov ATP-a nakon pobjede nad Roberto Bauttoyom Agutom.

Iste godine, Berrettini je debitirao na Wimbledon turniru, gdje je pobijedio Jacka Nau, ali za vrijeme američkog otvorenog prvenstva poraženo je. Unatoč gubitku, sportaš je uspio dovršiti sezonu na 54. mjestu.

2019. donio je tenis u drugom naslovu ATP u jednom pražnjenje nakon pobjede nad Philipom Kraminovichom na otvorenom prvenstvu Mađarske. Tijekom međunarodnog bavarskog prvenstva ustupio je mjesto kršćanskom garinu.

Sljedeća pobjeda održana je na Aleksandru Zverevu na otvorenom prvenstvu u Italiji. Trofejski lanac nastavio je na turniru u Wimbledonu, gdje je Matteo došao na 1/8 velike kacige i dao pobjedu Roger Federeru. Zatim, zahvaljujući pobjedi Gael Montfis, talijanski je došao do polufinala velikog šešira, ali Rafael je izbio.

Matteo Berrettini sada

U rujnu 2019. tenisač je posjetio Rusiju da sudjeluje na otvorenom prvenstvu sv. Petersburga. Uspješno je pobijedio natjecatelje, ali na kraju je ustupio mjesto do Herre Gerasimov. 14. listopada iste godine, Berrettini je porastao na 11. mjesto ATP ocjene.

Sada Matteo i dalje trenira. Navijači gledaju svoje uspjehe na stranici u "Instagramu", gdje se objavljuju vijesti i fotografije. Mladić pokušava održati sportski oblik - s povećanjem 196 cm teži 90 kg.