Karen Khachanov - fotografija, biografija, osobni život, vijesti, tenisač 2021

Biografija

Ruski tenisač Karen Khachanov je majstor sporta, koji je bio pobjednik natjecanja visokih kategorija i pobjednika ATP turnira. U 2019. godini ušao je u top 10 ocjena profesionalaca i pokazao dobre rezultate, odlazak na doigravanje u Pekingu i američkom gradu Indian-Wells.

Djetinjstvo i mlade

Karen Abgaarovich Khachanov rođen je 21. svibnja 1996. u obitelji predstavnika armenskog državljanstva, koje je Moskva odlučila u Moskvu. Njegov otac, potomak rezidenta u Yerevan, bio je profesionalni odbojkaš, a majka je izabrala medicinu kao profesionalnu karijeru nakon diplome.

Diverzifikacija dječaka, roditelji su ga dali teniskom sekciji i počeo se baviti sportom, jedva dostići tri godine. Treneri prvo nisu vjerovali djeci o loptima i reketama i bili su angažirani u fizičkoj pripremi koja se sastoji od zagrijavanja i releja.

Tijekom godina studija u srednjoj školi, Karen je počela shvaćati tehniku ​​igre i odlučila da će njegovo mjesto biti teniski teren. Ali zbog brzosti prirode, doživio je zbog neuspjeha i poraza i, grubo reagirao na suce i suparnike, gotovo se zatvorio u veliki sport.

Srećom, profesionalnost obrazovane majke pomogla je nositi se s histijima mladih, a do početka 2013. godine Khachanov je osvojio Europsko prvenstvo. Do tog vremena njegov je rast dosegao oznaku od 198 cm koji je s težinom 87 kg omogućio da se igra brzinom i postiže brojne nagrade za mlade.

Osobni život

Sportaš preferira da ne govori o svom osobnom životu, ali u jednom od razgovora skliznuo je podatke da je bio u braku. Nakon toga, na večernjem urgantskom programu, Karen je rekao da je s Veronicom Shklyayevom susrećem u dobi od 8 godina tijekom dječje zabave i borbe.

Sada par ne skriva odnos, iako ne nose vjenčane prstenove, fotografije tenisača povremeno su postavljene u njegovom "Instagramu". Ljubitelji provode puno vremena zajedno: oni idu u košarku i putovati, često posjećuju povijesnu domovinu Khakanove i njezina glavnog grada - Yerevan.

Tenis

U 2014. godini, nakon sudjelovanja u Davis Cup, Karen je započela profesionalnu karijeru i otišao na turnir u Istanbulu. Tamo je prvi put postao pobjednik natjecanja iz mlađe svjetske serije Challenger, a zatim je odigrao na otvorenom prvenstvu Australije i napravio put do ATP turneje.

U proljeće 2016. godine, bivši pridošlica bila je kvalifikacija ocjenjivanja u Barceloni, a slovenski sportaš osvojio je slovenskom sportašu u ime Albargea. Tijekom sljedećeg sastanka nadmašio je Roberto Bautist Aget, koji je imao u naslovima imovine i bio je na svijetu na 17. mjestu.

U nastavku treće odrasle sezone, Khachanov je osvojio još jedan "Challenger", poražeo je takve poznate suparnike, kao što su Ramin Ramires Idalgo i Farruh Dunov. Nakon toga, biti u rangiranju od 100 najboljih profesionalnih tenisača, osvojio je na Chengdu otvorenom i po prvi put u vlastitoj biografiji osvojio naslov svjetske turneje ATP.

Početkom 2017. godine, postajući 55. reketa svijeta, Karen je došao na natjecanje u gradu Auckland i Doha, ali ni u jednom od tih turnira nije prolazio na drugom krugu, žrtve poraz od LU Yansyuna i Croata Ivo Karlovič.

Zatim, na temelju ocjene, Moskvich je sudjelovao u velikoj kacigi, ali izvanredna igra nije se pokazala na uskim sudovima "Melbourne Park". I na početku novog prvenstva, dobro je govorio na Novom Zelandu i na otvorenom prvenstvu južne Francuske uspio je probiti četvrtfinale.

U jesen 2018., nastavljajući pokazati prekrasan tenis, Khachanov se pojavio na turniru u Parizu, koji je održan u prostorijama palače sporta "Beri". Tamo je uspio pobijediti Alexander Zverev i Dominic Tim, a zatim u utakmici s Novom Djokovich osvojio 4. naslov ATP-serije.

Karen Khachanov sada

U 2019. godini, nakon što je započeo govor s brojnih poraza, Karen se na kraju uspio okupiti iu indijskim bušotinama izašla je na četvrtfinale. A onda, ponavljajući rezultat na otvorenom prvenstvu Francuske, ušao je u top 10 svjetski rang i, unatoč gubitku Dominika Tim, dobio na Wimbledonu, koji je sanjao.

Najviše postignuće godine za sportaš bio je turnir u Pekingu, gdje je nadvladao jake rivijere - talijanski po imenu Fabio Famini, kao i Francuz Jeremy Shardi. No, u polufinalnoj utakmici, ponovno se susreo s austrijskim domici Timom, ruski se izgubio u dva seta i ostao bez naslova i gotovinske premije.