Denis Shapovalova - fotografija, biografija, vijesti, osobni život, tenis 2021

Biografija

Denis Shapovalova - kanadski tenisač koji je uspio privući pozornost stručnjaka i analitičara. Mladi sportaš do 18 osvojio je prestižnu napredak "napretka godine" i "sutrašnje zvijezde", a također je postao pobjednik juniorskog Wimbledona.

Djetinjstvo i mlade

Činjenica da je biografija Denisa je jedan ili drugi način povezan s sportom, bio je jasan od trenutka njegovog izgleda. Sin Tessa Shapovalova, vice-prvak u SSSR-u u tenisu, trebao je otići u stope roditelja. Dječakov otac se profesionalno bavio odbojkom. Rusi prema nacionalnosti, preselili su se u Izrael. Dječak je rođen u Tel Avivu 15. travnja 1999. godine.

Obitelj se preselila u Kanadu, kada nije bilo djeteta i godina. Shapovalov ima stariji brat Yevgeniy, a prvi su roditelji bili više angažirani u svom sportskom razvoju. Ali kad se Denis pridružio treningu, postalo je jasno da je potencijal mlađeg sina više.

Prvi put na stručnom sudu našao se za 5 godina. Njegov trener bio je majka. Tessa je prošla vlastite vještine i znanje. Za 8 godina, ona je djelovala kao mentor, podučava mlade različite tehnike i tehnike. Zahvaljujući majci, tip savršeno posjeduje jednoručni Beckhead, koji je stručnjaci nazivaju posjetnicom.

Osobni život

Sportaš nije oženjen i preferira se ne širenja o prisutnosti Pasia i nijansima osobnog života općenito. Denis je sretan što dijeli s ljubiteljima fotografija i videozapisa, koji objavljuje društvene mreže. Personal Račun Guy u "Instagramu" je prepun snimaka s dvora, opuštajući se s poznatim i profesionalnim fotografijama tenisača.

Denis voli putovati i provesti vrijeme u prijateljima. Povremeno surađuje s agencijama za modeliranje i raznim brandovima kao ambasadora.

Rast shapovalova je 185 cm, a težina je 75 kg.

Tenis

Profesionalna karijera Shapovalala počela je u juniorskom američkom otvorenom turniru. Govoreći u duetu s Felix Auger Allasimom, mladić je postao pobjednik. Ušao je u mladost nacionalni tim Kanade i osvojio Davis Cup. Sretno nije ostavila čovjeka. Sljedeće sezone stigao je do polufinala juniorskog natjecanja Roland Garros, a onda je postao pobjednik šalice u Rohamptonu. Shapovalova je također uspio osvojiti glavnu nagradu juniorskog Wimbledona i dostigla finale natjecanja u tvrtki s partnerom Felix Azhez-Allasim.

U 2016. godini Denis je počeo djelovati zajedno s odraslim sportašima i nije prihvatio poziv za sudjelovanje na australskom otvorenom juniorskom natjecanju. Tip je izabrao sposobnost izvođenja na ITF-u. Od 4 turnira, Shapovalova je izašao s 3 pobjede, a iste godine počeo se igrati na turnirima travanj.

U Washingtonu je izgubio protivnika, a u Torontu je uspio pobijediti trijumf preko Nicka Kirosom, koji je bio uključen u top 20 u teniskom svijetu. Nakon što je osvijetljen u drugom krugu Grigora Dimitrova, kanadski se usredotočio na izazov. Pokazalo se da je 2 puta u četvrtfinalu i čak se uspio provaliti u polufinale. Zatim je debitirao u natjecanju za Davis Cup. Govoreći protiv protivnika iz Chilea, Denis je pretrpio fijasko.

2017 za Shapovalov je počeo neuspješno. Godina je počela s finim i tehničkim poraz u utakmici za reprezentaciju. Zatim je tenisač osvojio prvu sportsku karijeru izazivača. U sljedećem natjecanju u Meksiku, stigao je do finala, ali se nije nosio s neprijateljem. U samo 3 mjeseca sudjelovalo je na 7 turnira i nikada se nije pokazalo da je pobjednik u 1. krugu. Band neuspjeha završio u Londonu, gdje je 2 utakmice osvojila u okviru ATR Shapovalova, a prvi krug održan je, poraz od GAMASH Berdish.

Od 3 izazivača provedenih u Kanadi, tip je osvojio samo prvi. U 3. godini izgubio je Alexander Zverev. Denis je također ustupio mjesto umjetnosti Rođen Chorich. Kao dio US Open, osvojio je 6 sastanaka i prvi put otišao do četvrtog kruga većeg turnira kaciga. I premda daljnje utakmice nisu bile posebno uspješne, zatvorio sezonu ulaskom u 1. stotinu tenisača na svijetu. Mladić je uzeo 51. mjesto ocjenjivanja.

Sljedeće godine nije bilo moguće napuniti piggy banku s trofejima. Denis je odbio sudjelovati u budućnosti i izazovima u korist nastupa na turnirima travanj. Počevši od fijaska u Brisbane, Auckland, Acapulco i Indian Wells, Shapovalov je rehabilitirao, ulazi u drugi krug. Zatim je osvojio 6 utakmica u Miamiju i Delni-plaži. Prijelaz na zemlju premaz donio je 2 poraza, ali sljedećih i 4 pobjede na španjolskom području. Izgubljeni sportaš s dugom protivnikom, Alexander Zverev. Osvijetljena i u utakmici s Rafaelom Nadalom.

2018. završio je postizanje 27. mjesto ocjenjivanja. Tenisač zadržao je pokazatelje, iako ih nije mogao poboljšati. Uspio je otići u treći krug na Australian Open i savršeno se pokazati u Rotterdamu, a zatim u indijskim bušotinama. Kasnije u 13 utakmica, sportaš je na najbolji način izvodio od njih 10. i u jesen osvojio prvi travanj trofej na turniru u Stockholmu.

U 2019. godini Denis je osvojio ATR utakmicu, boreći se na sud s Danielom Evans. Upareni ispusti, najčešće se proveo u duetu s Rohan Bopannaya. Dečki su postali finalisti u Stuttgartu i došli su do polufinala otvorenog prvenstva Kanade. Na otvorenom prvenstvu u SAD-u, sportaši se našli u trećem krugu, ali su odletjeli iz natjecanja. Koji predstavljaju interese nacionalnog tima Kanade, koji je po prvi put došao do finala svjetske grupe u Davis Cupu, Shapovalav i Avasimsim, ustupio je mjesto španjolskoj nacionalnoj ekipi.

Denis shapovalova sada

U dvostrukoj utakmici u duetu s Rokhanom, Bopan Kanadian izvukao je pobjedu iz kontinena Henryja i Stroffa Yana Lennarda. Odan u veljači 2020. u drugom krugu AP hrvatskog hrvatskog natjecanja Marina Chilic, kasnije Denis Shapovalovalov izgubio je Alexander Bagelik u finalu.

Sada je tip nastavlja trening pod početkom Mihaila juga i majke, koji još uvijek djeluje kao njegov mentor. Sportaš se priprema za nova natjecanja.