Andrei Esiipenko - Biografija, osobni život, fotografije, vijesti, šahist, fide rejting, "Instagram" 2021

Biografija

O fenomenu mladog šahara Andrei Esipenko sada govori gotovo diljem svijeta. Početkom 2021. ruski je nadmašio eminentne i pod nazivom suparnici na glavnom međunarodnom turniru. Pobjednik titule Velike želi postati prvak planete. Prvi korak prema postizanju cilja bio je pogoditi simbolički elitni klub Mihail Verina, pobjede u mladenačkim i odraslim prvenstvu, kao i zlatnu medalju interaktivne olimpijada, koja je donijela visoko mjesto u RSF-u i fide ocjene.

Djetinjstvo i mlade

Andrei Evgenievich Esipenko rođen je u gradu Novocherkask. Biografija mladog upoznavanja započela je 2002. godine. Roditelji koji su voljeli intelektualne igre platili su mnogo vremena za podizanje svog sina. Od djetinjstva, dječak je bio naviknut na disciplinu i odvrnuti posao.

Otac, koji je bio šahist napredne razine, u nekom trenutku počeo je nedostajati suparnici. Odlučio je podučavati Andrei da razmisli o pješačima, konju ili francuskom. Na petogodišnjem djetetu prvo je vidjelo crno-bijelo ime. Krajem 2000-ih nitko od voljenih nije mislio da će plemenit sport biti njegova sudbina.

Kada je bilo vrijeme da odem u srednju školu, Esipenko je igrao šah na par s odraslima. Nestao je bez poteškoća nad ocem, odlikuje agresivnim stilom mentalne borbe. Zahvaljujući otkrivenom talentu, prvi razgovor je počeo sudjelovati na turnirima za obuku. Zaštita od viših drugova, osvojio je nagrade.

Gledajući uspjeh djeteta, roditelji su se složili s mentorima dječje sportske škole mladih. Andrei admiralizirali su iskustva autora posebnog udžbenika Natalia Petrushine i trenera Uzborophilic centra "Mentor" Edward Chryna tijekom posjeta Rostovu-On-Don.

Profesional visoke razine bio je angažiran kod kuće s šahom wunderkind. Alexey Kornukov osvojio je prestižna natjecanja i ponekad je radio kao sudac. Učitelj je pokazao Kladicu i neočekivane kombinacije, u praksi, znanje je korišteno u bitkama s vršnjacima i članovima lokalnih klubova vezanim za dobi.

Početak 2012. smatrao se prekretnicom u karijeri Andrei. 10-godišnji dječak uzeo je velemasmu pod skrbništvom, novinar i autor knjiga o povijesti šaha Dmitry Vadimovich Kryjavavkin. Međunarodni majstor je postigao da je Esipenko nagrađen na ruskom prvenstvu i pogodio Europsko prvenstvo mladih.

Andrew je unaprijed nastupio na natjecanjima u kojima su sudjelovali sveučilišni studenti. Uzeo je zlato u Spartakiad studenata juga Rusije, mnogo iznenađujućih članova organizacije RSF-a. Prije finale, suci nisu dugo riješili kako bi mladiću omogućili odlučujuću borbu: prema protokolu odobren od strane Ministarstva sporta, bio je previše neiskusan i Yun.

Stav prema šahu promijenjen je nakon konzultantske tvrtke "DAN DZO" trom troškove sponzorske troškove. Ispred Andrei otvorio su se vrata na natjecanjima u stranim gradovima. Obitelj je podržala talentirano dijete i pažljivo slijedio napredak, a ne ometao trenere koji govore u prvim ulogama.

Šah

U 2014. godini osvojio je 8 pobjeda na 9 sastanaka, Esipenko je osvojio glavni prvenstvo zemlje među mladićima i djevojčicama u skupini sudionika u 13. dobi. Dodatna nagrada bila je ulaznica na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi. U to vrijeme, tinejdžer je postigao veliki broj bodova na Elo ocjenama i mogao izdržati iskusne suparnike, koristeći znanje i snagu vlastitog uma.

2016. donijela je pobjedu Andrei na europskom turniru i srebrnom medalju juniorskog globalnog šahovskog natjecanja. Osvojiti planet prvenstvo u 2017. godini. Zlato doneseno iz Montevideo postalo je vrijednije od postojećih nagrada.

Zahvaljujući takvim rezultatima, Rusi su uključeni u nacionalnu ekipu svijeta i pozvali u mileniju utakmicu u St. Louisu, gdje su se igrači različitih nacionalnosti protivili timu iz Sjedinjenih Država. Osim toga, rodom u Novocherkasci primio je status naslov Velike. Stranka u brzoj kategoriji s Sergej Karyakinom, najmlađim sudionikom u tutornoj kandidata koji su pali u Guinnessovu knjigu zapisa, ušle u udžbenike na šahovsku taktiku zbog nevjerojatne "kaskade žrtava".

U 2018. godini mladi Yuzhanin je djelovao kao dio nacionalnog tima na Europskom prvenstvu, ali nije došao do nagradske nasuprot. Kompenziranje neuspjeha, u aktivnom šahu, osvojio je niz uvjerljivih pobjeda.

Na međunarodnoj ocjeni turnira TATA STEEM - 2019, pozornost stručnjaka privukla je zbog prisutnosti indijskog nuggeta po imenu Rameshbab Pragnandha, Andrei nadmašio su pored suparnika. Prvo mjesto skočio je na horizon, ali Vladislav Kovalev - šahist iz Bjelorusije - pokazao je čuda strategije i više bodova.

Novi krug profesionalnog rasta pao je sredinom 2019. godine. Esipenko je izabran za Europsko prvenstvo i Svjetsko prvenstvo, a također je pokazao sjajnu razinu obuke na turniru Nutcrackera iu međunarodnoj utakmici između Rusije i Kine.

Ruslan Poonomarev, koji je bio svjetski prvak fide i zasluženi majstor sportova Ukrajine, nije se mogao nositi s rodom u Novocherkaska. Jedina neodoljiva prepreka u ovoj fazi bio je Peter Svidler - višestruki pobjednik šah olimpijada.

Godine 2020., Andrei se istaknuo na centru Gibraltar Chess Festivalu, ali na tai pauzu izgubljen do velemastera David babyne i nije dobio ocjene. No, u imovini je postojala zlatna medalja online olimpijada - turnir, koji je tijekom pandemije koronavirusne infekcije organizirao međunarodni šah federacije. Ljubitelji intelektualnih sportova odmah se sjetili pobjede Esipenko preko Sanana Sugirova, Sergej Rublevskog, Raufa Mamedov i Vasily Ivanchuk.

Osobni život

Sada mladić, upija u igri šaha, ne razmišlja o svom osobnom životu. U prekidima između turnira jedva ima vremena za razgovor sa svojom obitelji.

Sudeći po fotografiji objavljenom na tematskim mjestima, kao iu "Instagram" profilima, posvećenim međunarodnim turnirima, Andrei ima atraktivan izgled i karizmu. Najvjerojatnije će s vremenom steći djevojku ili legitimnu ženu.

Andrei Esipenko sada

Početkom 2021. godine, sportska izdanja ponosno su navela da Ruski Veliki Anrei Esipenko na Međunarodnom tata čeličnom majstoru turniru u Nizozemskoj u dramatičnom dvoboju pobijedila je trenutni svjetski prvak u šahu Magnusa Karlsena. U intervjuu ruskom, koji je došao na popis nenadmašnih intelektualnih sportaša, rekao je da ne može shvatiti što se dogodilo čak i nakon nekoliko dana.

U Twitter računima ruskih novinarskih publikacija, senzacionalna poruka pojavila se na pobjedi rodnog Novocherkasska preko pod nazivom Norveška. Mladić je postao najmlađi šahist koji je vodio prestižnu elo ocjenu. Status nacionalne sportske zvijezde ojačao je pobjedu nad Antonom Giharrom u dvorani koja se nalazi u gradu Weik-An-Zey, kao i želju da osvoji svoj naslov najboljeg šahovskog igrača planeta.