Martin Jonsud Sundbu - Biografija, Vijesti, fotografija, osobni život, skijaš, "Instagram", doping, supruga 2021

Biografija

Martin Jonsud Sundbu jer je djetinjstvo pretrpio od zdravstvenih problema, ali ga nije spriječio postizanje uspjeha u sportu. Norveški skijaš postao je poznat po cijelom svijetu, zahvaljujući svijetlim i samouvjerenim pobjedama na međunarodnim natjecanjima.

Djetinjstvo i mlade

Martin Jonsrud Sundbu rođen je 26. rujna 1984. u obitelji Johna Erića Sundbu i GRU Jonsud Langslet. Odrastao je u norveškom gradu Oslo, gdje je otkrio skijanje. Čak iu ranim godinama, biografije buduće zvijezde dijagnosticirane su astme, ali je još uvijek dobio priliku nastaviti sportsku karijeru.

Skijaška utrka

Međunarodni debi skijaš dogodio se 2005. godine, međutim, privući ljubitelje navijača, bio je u mogućnosti samo 2 godine kasnije. Martin je osvojio zlatnu medalju za vrijeme releja na pozornici Svjetskog kupa u Bitešlenu. Sljedeća sezona označena je za sportaš prve osobne pobjede, osvojio je utrku klasičnog stila na Svjetskom kupu u Kuusamu. Kasnije, Martin je označio srebro u istoj disciplini na pozornici na novom mjestu.

U 2010, Sundbu je prvo izvodio na olimpijskim igrama. Iako nije mogao napuniti piggy banku osobnih postignuća, skijaš je pomogao momčadi da zauzme drugo mjesto tijekom releja. Godinu dana kasnije, pokazao se u istoj disciplini na Svjetskom prvenstvu u Oslu, gdje su Norvežani osvojili zlatnu medalju.

U budućnosti je sportaš nastavio biti samopouzdani vođa Svjetskog kupa, ali sezona 2013/14 bila je posebno svijetla u svojoj karijeri. U toj godini, ne samo da je redovito održao nagrade u šalici, ali je također osvojio u sva tri kruga natjecanja: nordijsko otvaranje, turneju de ski i finale. Osim toga, Martin je nagrađen brončanom medaljom u Skiatlonu na Olimpijskim igrama u Sočiju.

Sljedeća pojava slavnih na Svjetskom prvenstvu, ovaj put provedeno u Falunu, ponovno je bio neuspješan. Rastao se neposredno prije turnira i uspio sudjelovati samo u utrci za 50 km, gdje je završila 11. mjesto. Ali Sundbu je osvojio "Tour de ski" i postao vođa ukupnog poretka Svjetskog kupa. Ali kasnije je izgubio ove nagrade zbog skandala, u središtu.

U 2015. pojavila se informacije o skandalu povezane s dopingom. Rekli su da je sportaš premašio dopuštenu dozu salbutamole, koja je sadržana u pripremi koju su omogućili sportaši astmatičari. FIS je ignorirao poruku i dopustio slavnu sposobnost da sudjeluje u natjecanjima, ali kasnije su intervenirali WADA. Oni su se žalili na sportsku arbitražnu sudu, a o rezultatima istrage Martina diskvalificiranog za 2 mjeseca, lišavajući nekoliko nagrada.

Ali, unatoč tom negativnom iskustvu, u novoj sezoni, Sundbu se vratio na natjecanje i uspio ponoviti svoje prošlo postignuće, nakon što je osvojio na tri "višednevna": nordijsko otvaranje, "Tour de Ski" i "Kanadska tura", koja prvi put je održan. Poznato je da je u utrci slobodnog stila u Toblahu, uzeo je drugo mjesto pomoću dubboling - skijanje, gdje se javlja promocija zbog odbijanja štapova. Duljina zvjezdica iznosila je 87,5% rasta.

S godinama skijaša uspio je sačuvati vještinu i nije doživio mlađe sportaše. Ostao je zvijezda Svjetskog kupa, a na olimpijskim igrama u Phenchhan označenim zlatnim medaljama u timu Sprint i Reley, kao i srebro u Skiatlonu. Nije bilo dovoljno u skijašci piggy banke samo zlato prvenstvo, ali sve se promijenilo 2019. godine, kada je osvojio utrku 15 km u austrijskom Sefeldu.

Nakon toga, Sundbu sve više govorio o planovima da završi karijeru i posvetiti se obitelji. Osvojio je više i odbio sudjelovati na turnirima zbog zdravstvenih problema. To je utjecalo na odluku trenera koji nisu uključivali slavnu osobu u Norveškoj reprezentaciji za sezonu 2020./21. Ali skijaš je odlučio provesti samostalnu obuku.

Osobni život

Osobni život sportaša uspješno se razvio, sa svojom suprugom Maricom susreo se u mladosti.

U 2013. godini bira je rodila Martin Son Marcusa, čiji je izgled promijenio pogled na život. U narednim godinama obitelj je nadopunjavala još dvije djece - max i Magnus.

Martin Jonsrud Sundbu sada

U veljači 2021. godine, Trener Norveška Eic Mur Nesum potvrdio je sudjelovanje sportaša u individualnoj utrci Svjetskog prvenstva u Oberstdorfu. Komentirajući ovu vijest, Sundbu je izjavio da je sudjelovanje na natjecanju bio izazov, jer je samo 6 tjedana dođe u obrazac i pripremiti.

Sada se skijaš nastavlja trenirati kako bi zadovoljili ljubitelje s novim pobjedama. Oni slijede vijesti o njemu na stranicama navijača "Instagrama", gdje se objavljuju video i fotografije.