Carolina Mukhova - Biografija, osobni život, fotografija, vijesti, tenis, "instagram", trener, rast, težina, nacionalnost 2021

Carolina Mukhova je najpopularniji tenisač Češke. Talentirani vrijedni sportaš nalazi se u ženskom teniskom udruženju. Za način ponašanja na sudu, glatko stilu, milost i razne komentatore u usporedbi s tenisačem s Justinom Ann i Rogerom Federerom, a navijači su nazvali "Queen Cambaks".

Carolina Mukhova rođena je 21. kolovoza 1996. u gradu Olomoucu, koja se nalazi na istoku Češke. Otac Josef Muha je bivši nogometaš. Roditelji od djetinjstva je cijepljeno Carolinom i njezinim bratom ljubavi prema sportu. Uz tenis, djevojka se sastala u dobi od 7 godina. Možda je odlučujući faktor bio da se teniski teren nalazio u blizini kuće. U dobi od 12 godina bilo je potrebno napraviti izbor između tenisa i rukometa, a Carolina je izabrala prvi.

Do 16 godina, Mukhova je bio prilično krhki u pojasu i zbog toga je često ozlijeđen. Ali nije bilo plana, tenis je dugo postao veliki za djevojku nego samo hobi. Stoga, misli o prestaju, nisu ni nastale: Karolina se oporavila od ozljeda i ponovno počela.

Diplomirao je na prestižnu školu i fakultet u Češkoj Republici. Sam sportaš nikada nije rekao gdje je studirao, preferirajući održati svoju školsku tajnu.

Tenis

Debitant utakmicu održan je u ITF-ovom sklopu žena u listopadu 2013. godine, kada je Karolina imala 17 godina. Prvi češki turnir svirao je u Dubrovniku, gdje je stigao do drugog kruga i dobio 10 tisuća dolara naknada

I prvi naslov ITF je osvojio 2014. na turniru u Slovačkoj. Drugi naslov češkog tenisača dobio je u jednom pražnjenje na natjecanjima u Sharm El-Sheikhu. Dva tjedna kasnije osvojila je još jedan turnir, koji je tamo održan.

Godine 2017. Mukhova je izgubio u rodnom olomoucu s compatroitom tržišta Vosondrochova. Uskoro je njegov debi u glavnoj mreži turnira u Koreji, pobijediti dva igrača s niskim rejting, ali je pobjedu u prvom krugu Priscilla Hon.

S takvim talentom, tenisač je ponovno igrao gdje je trebao pobijediti. Prema sportašima, tenis se nije platio, nije bilo dovoljno novca, ali prirodna upornost i obiteljska podrška pomogla je prevladati poteškoće. Situacija se promijenila kada je Mukhova pozvao na fizioterapeut.

Točka je otišla do šape nakon američkog otvorenog prvenstva. Tu je Mukhov pronašao svoj ritam i metodički donesen iz igre ukrajinski Danyan Yastremskaya i dvostruki prvak Garbin Mugurus, gubi samo u trećem krugu Ashley Barti. Ipak, pobjeda u kvalificiranoj utakmici i dobre nagrade ubacili su povjerenje u sportaša. Carolina se preselila u Prag i dopustila je da ne samo fizioterapeut, već i iskusni treneri.

U 2019. godini Karolina Mukhova izgubila je Karolini Pliškova u prvom krugu na otvorenom prvenstvu u Australiji, ali je Katar otvoren u četvrtfinali WTA je igrao Stosur i CE Schowi u prvom i drugom krugu. U trećem krugu Elina Svitolina dala je pobjedu ukrajinskog tenisača.

Prva WTA finala pala je na J & T banku Prag, gdje je češki sportaš izgubio u oštrom dvoboju švicarskog Jil Taychmanna.

Na Wimbledon turniru 2019. godine, Mukhova je pobijedio u prva tri kruga i otišao u četvrtfinale, gdje je u svijetlom trosatnom konfrontaciji pobijedio svoj namect Plishkov s ocjenom 13:11.

U nastavku u njegovoj biografiji, američki otvoreni prvenstvo Mukhova izgubio u dva seta Serena Williamsa. Tijekom sljedećeg turnira u Australiji, Tenis Carolina je dala pobjedu američke Catherine Bellis, a zatim je odigrao Katar Open na Magde Lynettu. Međutim, drugi krug iz Kiki Burtena završio je poraz češki sportaš.

Nakon 6 mjeseci pauze zbog pandemije Carolina Mukhova došla je do grofa Cincinnati otvorena, gdje je pobijedio Ann Lee, ali je prošla pobjedu Naomi Osaka.

Godine 2021., prvenstvo u Australiji Mukhova uspio doći do polufinala, prvi je osvojio prvi reket svijeta Ashley Barti, koji je sebi dopustio previše pogrešaka. Ali u sljedećim setovima Czech je dao pobjedu Jennifer Brady. U trećem krugu otvorenog prvenstva Francuske, Carolina je dala dva sela američkim Sloan Stevens.

Na 19. Wimbledonu, Mukhov prvenstvo je ponovno izašla u finalu 1/4, uspješno pobijedila Zhang Chuai, talijansku Camil Georgie, Anastasia Pavlychenkov i Paulo Bados s ocjenom 2: 0 postavljanjem. I na kraju, u sukobu s Angelicom, Kerber je izgubio s ocjenom 6: 2, 6: 3.

Osobni život

Prekrasan talentirani sportaš nije oženjen, sve njezine težnje usredotočene su na karijeru. Carolina ne ide na datume i ne susreće se s nikim, ne oglašava činjenice osobnog života. Carolina - Češka prema nacionalnosti.

Na stranici u "Instagramu", tenisač je podijeljen s pretplatnicima s turnira, profesionalnih korisnika. Ali u životu vrijednih "kraljica kambaka" postoji mjesto i odmor: djevojka provodi vrijeme sa svojim prijateljima, fotografirao u prekrasnim kutovima svijeta, pozirajući se u kupaćem kostimu. Da bi se opustio, također pomaže igri na akustičnoj gitari.

Rast - 180 cm, težina - 75 kg.

Carolina Mukhova sada

Godine 2021. Mukhova je postala 22. reketa svijeta. Sudjelovala je na Wimbledon turniru, od pet utakmica koje je tenisač izgubio samo jednom. Carolina se održava u primjeru forme, koji pomaže da izdržava duge borbe i primijeniti snažne udarce s bilo kojeg položaja. Ali u isto vrijeme ne dijeli vlastiti trošak, govoreći:- Ja sam vrlo spor, znaš? Svaki put kad polako ubrzam na početku sezone. "

Čini se da je teniska zvijezda svjesna svojih nedostataka i nastoji nadoknaditi svoju pametnu i agresivnu igru.

Dostignuća

• 2016 - pobjednik ITF turnira u uparenom iscjedku u Deep-over-Vltavi, Češkoj (partner Jan Yablonsk)