Elena Ostapenko - Biografija, osobni život, fotografija, vijesti, tenis, "Instagram", u kupaćem kostimu, "Roland Garros" 2021

Biografija

Za svoju relativno kratko-živu biografiju, Elena Ostapenko osvojio je mnoge naslove, a danas je to poznati latvijski tenisač. Čvrsti desničar prepoznaje "dvoručni backhand" ključni element njegove igre.

Djetinjstvo i mlade

Ostapenko Elena Evgenievna rođena je 8. lipnja 1997. u gradu Rigi. On je državljanin Latvije, ali Elenini roditelji imaju ukrajinsko podrijetlo. Otac je bivši profesionalni nogometaša iz Zaporizhia, igrao se za Metallurg tim. Majka Elena Yakovleva odigrala je tenis na razini savrativosti, a kasnije je nastavio karijeru kao trener kćeri. Sportaš ima konsolidirani brat koji živi u SAD-u.

Ostapenko je bio angažiran u tenisu od 6 godina. U isto vrijeme, djevojka je voljela ples. U dobi od 12 godina odlučio sam se usredotočiti na tenisku karijeru, oslanjajući se na dobru koordinaciju koju je razvila plesna obuka.

Što se tiče karijere u Latviji, sportaš je poznat kao Alena Ostapenko. Kad se rodila, djevojka je htjela nazvati Aleni, ali ovo ime nije bilo u kalendaru na latinskom, pa je Ostapenko primio ime majke - Elenu. Kasnije su vlasti Latvije objasnile da nema ograničenja koja vam ne bi omogućila da registrirate željeno ime. Najvjerojatnije su se pojavili neki nesporazumi.

Tenis

Napori roditelja i marljivosti kćeri brzo su dali dobre rezultate. Natrag u dječje turnire, djevojka se postupno počela igrati na razini najjače zemlje, a kasnije Europe. U dobi od 13 godina Elena je pobijedila u prestižnom Les Petits kao turnir, razbiti Belindu Buckchich u polufinalu. Ipak, debi u višim juniorskim serijama bio je malo ranije: Ostapenko je osvojio dom G5 u Jurmali u jednom pražnjenje.

Postupno poboljšava vještinu, latvijski sportaš podigao je rezultate, sudjelujući u statusnim natjecanjima. Tako je u padu 2011. godine u par s Katenom Synyakovom dosegla polufinala elitnog turnira G1 u Breidenu. U siječnju 2012. debitirao je na juniorskoj utakmici velike kacige.

Da bi stabilizirali rezultate i postigli novu razinu konkurentnosti, trebalo je dvije sezone. U 2013. godini, Ostapenko je prvi put došao do četvrtfinalu u turnirima Grand Slam. LED u nekoliko G1 natjecanja, a već u 2014. godini bio je u prvih 10 ocjena, po prvi put osvojio u povijesti latvijskog ženskog tenisa, juniorskog turnira Grand Slam na Wimbledonu.

Iste godine sportaš je sudjelovao u teniskom turniru II Olimpijskih igara mladih. Parabe s vodonosnim parazitanom Ostapenko osvojio je broncu. Povećani rezultati podigli su Elena na treći položaj klasifikacije s trećim položajem u njezinoj karijeri.

Debi utakmice u odrasloj turneji Elena proveo zimi 2012. godine, nakon što sudjeluje u nekoliko malih turnira u Estoniji. Rastuća vještina dopuštala je slobodno osvojiti male turnire i osvojiti prve naslove. U to vrijeme Elena je pokušala svoju snagu u kvalifikacijama WTA turnira u Moskvi.

Akumulirano iskustvo omogućilo nam je da se postupno uspinjete klasifikacijama ocjenjivanja. U jednom pražnjenjem, Elena je dugo bila ograničena na pobjede na 10 tisuća, ali u 2013. godini tenisač je uspio osvojiti dvije 25 tisuća. Jedan od njih - u Estoniji, u par s Anneti Annette.

Na kraju 2014. godine, rezultati sportaša čelika na razini gore. U Taškentu, Ostapenko je tukao u prvom krugu Shahara Peer. Nakon nekoliko tjedana, četvrtfinal od 50 tisuća dodana je rezultat u Zhue-le-turneji, finale na 25 tisuća u Poljskoj i polufinalu od 100 tisuća u poitiers. Serijska uspjeha dopuštena je Elena prevladati granicu u top 200, tenisač je uzeo 165. liniju.

Poseban poziv na osnovu Wimbledona ispostavilo se usput. U prvom krugu Elena je pogodila Carlo Suarez Navarro. Latvijski sportaš iskoristio je krizu suparnika i dala nekoliko igrača po utakmici. Ravnoteža ljetne sezone donijela je dvostruku finala na 75 tisuća u njihovoj vrsti i polufinalu na parnom turniru u gradu Vancouveru. Tamo, latvijski tenisač pokušao je snagu u Savezu iz Kiki Burtensa.

Opet na US Open je bio potreba za igranjem kvalifikacija, ovaj put Elena je uspješno prolazila pozornicu i "napravio svoj put" u drugom krugu. Ali tamo sam dao pravo da odem u sljedeći krug Sare Errani.

U svibnju 2017. godine, Ana Kanyukh je izgubila Elenu Ostapenko - sportaš je osvojio voljnu pobjedu. U utakmici s Carolinom Wozniakky u lipnju 2017. Ostapenko je osvojio, odlazak na polufinale "Roland Garros". U finalu, Elena Ostapenko je neočekivano porazio jedan od kandidata za šalicu Simona Halep, postajući prvi predstavnik Latvije, koji je uspio ući u finale Grand Slam i postati prvak u jednom pražnjenju.

Nekoliko kasnije, u rujnu iste godine Ostapenko je osvojio drugi u karijeri jednog WTA naslova u Seulu, pobijedivši brazilski Beatris AddAD Maya.

U svibnju 2018., operativni prvak Roland Garros u prvom krugu ispao je iz turnira, dajući pobjedu ukrajinske Katene Kozlova. Ostapenko je izgubio pravo na obranu prvaka za naslov.

U istom mjesecu dogodio se još jedna spektakularna utakmica: Elena je igrala s Marijom Sharapovom. Prije toga djevojke nikada nisu se susrele na sudu. Sportaši su se borili za 3 sata i 10 minuta, prognoze su bile različite, ali Maria je pobijedila u napetoj borbi.

Unatoč nizu pobjeda na "umbildon-2018", Ostapenko nije ušao u finale, uzimajući poraz od njemačke Angelice Kerbera. Godinu dana kasnije, isti turnir Elena ispao u prvom krugu pojedinačnih natjecanja.

Sretno se nasmiješila djevojci u Luksemburgu. Tenisač je postao prvak turnira u 2019. godini, čiji nagradni fond prelazi 225 tisuća dolara, za sat vremena premlaćivanja u finalu medicinske sestre Julia gerges s ocjenom 6: 4, 6: 1.

Osobni život

U početnom razdoblju Elena je karijera u intervjuu bila oko rasprave o osobnom životu. Majka je podržala koncentraciju na sportu. S obzirom na stalno zaposlenje i prenošenje, vrijeme na dečkama koje su upravo nedostajale.

U 2017. godini tenisač je dodijelio čin "Rigana godine" i potvrdu o čast za sportske dostignuća i popularizaciju Rige. Doprinos naslovu može svaka osoba koja je dostigla 18 godina, bez obzira na državljanstvo i nacionalnost.

Dana 8. srpnja 2018. sportaš s opsegom proslavio je zapadnu većinu - 21 godinu. Oleg Miami bio je poseban gost na odmoru, sudionik "glasa" show, posjećujući Rigi samo da bi pjevala i čestitala Eleni. Fotografije iz ovog događaja objavljuju se na službenoj stranici Ostapenko u društvenoj mreži "Instagram", koji je ustrijebljen raznim slikama sportaša s obuke i turnira i kupaći kostim s odmorom.

Odatle su navijači naučili o prvim odnosima Elene s poznatim nogometom igraču Artur Karasauskas. U proljeće 2020. prva zglobna fotografija pojavila se u računu tenisača. Međutim, šest mjeseci prije toga, par je već vidio zajedno na sportskim natjecanjima.

Iste godine, otac slavne osobe iznenada je umro. Šok nije utjecao na sudjelovanje Elene na turnirima - prema njoj, bilo je još teže ostati kod kuće.

Elena Ostapenko sada

Sada je tenisač tvrdoglavo obučen, stavljajući ambiciozne ciljeve i prelazak na njihovu provedbu.

Početak 2021. donio je Ostapenko emocionalno prskanje, uglavnom je obojen negativno. Na turniru u Melbourneu Elenu privukla je pozornost, tražeći svog trenera da se povuče iz Tribunea. Nakon toga osvojila je Sarah Errani - talijansku nacionalnost.

Dio krivnje u njegovom gubitku Ukrajinski Elina Svitolina na istom tenisaču na turniru stavljen na nepravedan rad sustava sokolskog oka koji popravlja loptu ulazi u sud.

U proljeće, Elena je sudjelovala u Miami Openu, gdje se borio s vođem Svjetskog rangiranja, Australian Ashley Barti. Igra je trajala 1 sat 9 minuta, Ostapenko je izgubio rival, zarađivao 65 ocjena.