HENRY SEDEUDO - fotografija, biografija, osobni život, vijesti, UFC, MMA 2021

Biografija

Američki borac borac i mješovite borilačke vještine Henry Sechudo ima jedinstvenu biografiju za takve sportaše. Osim činjenice da čovjek djeluje i pobjeđuje u natjecanjima, prvenstva i olimpijskih igara, on se također aktivno bori pod pokroviteljstvom UFC-a, a danas je uspio odmah postati prvak u dvije težine. Čini se da se Sedeudo neće prestati na njega, jer to nije problem za njega da birao ili resetirao desetak kilograma.

Djetinjstvo i mlade

Sedeudo je rođen u veljači 1987. u Kaliforniji, upravo njegova nacionalnost nije poznata. Može se pretpostaviti da je meksički, jer se u SAD-u roditelji preselili iz Meksika, tamo su se pojavili na svjetlu i rasli. Osim Henryja, njegova braća i sestre su odgojili u obitelji. Novac je neprestano nedostajao, otac gotovo nije sudjelovao u životu djece, jer je većinu vremena provedenih iza rešetaka.

Kada je Henry imao 3 godine, preselio se u grad Las Creus, Novi Meksiko zajedno sa svojom majkom i drugom djecom. Tada su imali mnogo više pokreta od države države dok se konačno naselili u Phoenixu.

Enendgelov stariji brat počeo se baviti sportom čak iu osnovnoj školi i višim razredima bio je četverostruki državni prvak u školi. Pod njegovim utjecajem, tip je otišao u slobodnu borbu. Napredak braće primijetio je, a to ih je dovelo do Centra za obuku olimpijskog treninga u Colorado Springsu. Oni ne samo marljivo trenirani tamo, već su i živjeli, a također su dobili stipendiju.

Borilačke vještine

Na profesionalnoj razini Sechudo borilačke vještine počeo je studirati 2005. godine. Tada je mlad sportaš prvi put sudjelovao na Svjetskom juniorskom prvenstvu i uzeo počasno 5. mjesto. Godinu dana kasnije, ona je pokazala sile u krugu odraslih boraca u Pan American prvenstvu i uzeo 1. mjesto, a na natjecanju među juniorima dobio je srebrnu medalju.

Godine 2008. Henry je sudjelovao na olimpijskim igrama u Pekingu. Borba za naslov najboljeg u nekoliko faza. Sehudo se borio s pola lako na težini sportašima (do 55 kg). Pobijedio je na svim sastancima i postao je prvak olimpijskih igara. Osim toga, kao što je najbolji Wolannic hrvač u Sjedinjenim Državama dobio nagradu Johna Smitha. I u 2011. godini osvojio sam srebro na memorijskom turniru, Henri Degane i Gold, kao dio Sunkist Kids International Open natjecanja.

Odluka o napuštanju freestyle borbe, prihvatio je nakon što je izgubio kvalifikacijsku konkurenciju za Olimpijske igre. Tako je 2013. godine ustudo debitirao u MMA. Prvi protivnik Henry u okviru WFF MMA bio je njegov compatrot Michael siromah, kojeg je napravio da se preda u 2. minuti 1. kruga. Ova borba postala je indikativna za Steptudo i otvorila vrata za daljnja natjecanja.

U travnju 2013. Henry se morao boriti za naslov prvaka WFF-a u najlakšijoj težini s Anthonyjem Seshshons. Istina, za njega se borba prebrzo završila. Za 30 sekundi, do kraja prvog kruga, Stekud je uzrokovao niz štrajkova, što je dovelo do tehničkog nokauta borca.

Henryjev debi u UFC održan je u prosincu 2014. protiv Dustine Kimura. Protivnik je bio jak za Steekho. Da bi pobijedila, Henry je preživio sve runde od 5 minuta i pokazao je sucu tehniku ​​šokova. Kao rezultat toga, Seheudo je dodijeljen jednoglasnom odlukom.

Sedeudo je imao kontinuirani vlak pobjeda (10 za redom), koji je bio prekinut u travnju 2016. u borbi za naslov prvaka UFC-a u laganoj težini. Suparnik Amerikanca bio je Demetrius Johnson, koji je u prvoj borbi poslao protivnika na tehničku nokautu. I još jedan gubitak čekao je Henry na sastanku u prosincu s Josephom Benavidesom. Istina, ovaj put nije bio izbačen, pobjeda Josipa dodijeljena je jednoglasna odluka sudaca.

Uzimajući se u ruci, u bitkama 2017. godine, Sedeudo je odigrao - u rujnu sam pokucao Wilson letove, a Sergio Pettis je osvojio jednoglasnu odluku u prosincu. U ljeto 2018. ponovno je pokušavao osvojiti naslov prvaka. Njegov protivnik bio je ponovno Demetrius Johnson, i dostojni 5 rundi dostojni, ali suci su imenovali pobjednika Henryja. Tako je osvojio naslov prvaka UFC-a u laganoj težini.

Osobni život

Detalji osobnog života borac ne preferira ne oglašavati. Njegov profil u "Instagramu" također govori o tome rječito, gdje čovjek polaže fotografiju uglavnom iz treninga i bitaka.

U nekim slikama, djevojka je zarobljena s njim, ovo je njegov Godlleman. Nema žena i djece na sportašu.

Henry Sekhudo sada

Sedeudo i sada nastavlja trenirati, jer naslovi koji su osvojili protivnici ne žele dati protivnike. U siječnju 2019. godine čekala je borbu protiv Jay Dillashowa, koju je izbio 32 sekunde i ostao vlasnik pojasa prvaka.

U ovome, sportaš je odlučio ne prestati, naslov u jednoj težini nije bio dovoljan za njega, i zato je ponovno postigao nestale kilograme, au lipnju 2019. pokušao je uspjeti na slobodnom pojasu u najlakšijoj težini (visina 163 cm, težina 56 kg). Da bi se pravo nazvao prvak u borbi s njim, Brazilski Marlon Moaes došao je do njega, koji je na kraju trećeg kruga primio od protivnika tehničke nokaut. Tako je Sedeudo postao vlasnik UFC pojaseva odjednom u dvije težinske kategorije. I nakon zahtijevanja povećanja naknade od promocije.