Corey Gauff - Biografija, osobni život, fotografija, vijesti, tenis, rangiranje, "Instagram", dob, utakmice, otac 2021

Biografija

Zaglavlja sportskih vijesti Portali Pedrevi s riječima o novom super-teniskom superzvijezda iz Amerike nakon trijumfa Corey Gaufa na Wimbledonu. Od djetinjstva, sportaš je već znao što želi igrati tenis. Sada Amerikanac osvaja globalne sudove, pokazujući izvrsnu opremu i dinamičnu igru.

Djetinjstvo i mlade

Dana 13. ožujka 2004. godine, buduća zvijezda globalnog tenisa rođena je u Beaching Beach. Otac, koji je također imena Corey, igrao košarku u učeniku, a zatim je otišao u sferu zdravlja. Majka Candy bio je angažiran u atletici. Sportaš ima dva mlađa brata - Cody i Cameron. Djetinjstvo djevojke koja je kasnije govorila na sudu pod imenom Coco Gauff, prošao u Atlanti. Na 4 mjeseca Corey vidio je emitiranje australskog otvorenog prvenstva, gdje je Serena Williams pobijedila. Beba je željela igrati sportove.

Roditelji su pomogli da se utvrde, odvezali kćer na sportskim dijelovima u različitim smjerovima. Do 6 godina, mali Gauff je napravio izbor u korist tenisa. Kao što je kasnije priznala u intervjuu, igra u momčadi nije za nju, duša se samostalno bori.

Da bi njezina kći trenirala profesionalno, obitelj se vratila na plažu Delje. Oba roditelja napustili su svoje karijere i okrenuli napore na razvoj talenata ospica. U dobi od 10 godina, Gauffa je počela proučavati Muratoglu u Francuskoj Akademiji, na čelu Patrick Muratoglu - Serena Williams trener. Patrick je pomogao s financiranjem mladog sportaša.

Tenis

U 2016. godini ospice su sudjelovale u prestižnom Les Petitu kao turniru i odmah stigli do polufinala. Debitirala je u juniorskom turniru Grand Slam u 2017. i ponovno zauzela 2. mjesto, izgubivši Amandu Anisimovu. Sportaš je postao najmlađi jedinstveni finalist među djevojkama u povijesti američkog otvorenog prvenstva.

Na otvorenom prvenstvu Francuske osvojila ju je prvo u karijeri juniorskog turnira Grand Slam, pobijedivši Cathy McNely compatroot u tri seta. Amerikanac je postao peti najmlađi prvak među djevojkama u povijesti Rolanda Garros.

Na 14, tenisač je sudjelovao u profesionalnim ITF turnirima. Nakon kvalificiranja američkog otvorenog prvenstva, izgubila je prvu utakmicu. Nakon kvara u kvalifikaciji, otvoreno prvenstvo u Francuskoj Gauff je mogao doći do Wimbledona. U svojoj debitnoj utakmici branila je Vinus Williams u izravnim setovima, što je od djetinjstva njezin idol.

Amerikanac je nastavio pobjedničku povorku i uzeo vrh preko Magdalene Fisherman iz Slovačke. Te su utakmice izazvale pravo uzbuđenje i postali najvidljiviji. Zbog pobjeda, ospice su postigle ozbiljne rezultate - 141. liniju svijeta rangira među kolegama.

U 2019. godini mlada zvijezda sportova osvojila je otvoreno prvenstvo u Luksemburgu u par s Katie McNEly. I u listopadu iste godine postao je najmanji vlasnik naslova WTA. Slučajna je pala na igru ​​u Linzu, zamjenjujući ozlijeđenu kolegu. Premlaćivanje Katene Kozlov iz Ukrajine i njemačkog Andrea Petkovicha, u finalu Corey susreo s Elenom Ostapenkom. Ova utakmica bila je intenzivna, ali gauff je mogao uzeti u ruci i pobijediti iskusnog suparnika.

Sljedeće godine postala je vrlo uspješna u karijeri sportaša. Dakle, na otvorenom prvenstvu Australije, Gauffa je u prvom krugu hodala Vinus Williams u prvom krugu i Chearcethea sena - u drugom. Nakon nastavka WTA natjecanja nakon pauze povezane s COVID-19, Amerikanac je bio bolji od dva igrača od 50 najboljih u Lexingtonu Challenger, prije nego što je izgubio u dva seta u nizu 49. svjetskog reketa Jennifer Brady. Zatim slijedio otvoreno prvenstvo u Italiji i Francuskoj.

Osobni život

Gauff je blizu roditelja. Na igrama, kćer, ako je moguće, prati njegov otac, podupirući nasljednicu prije ulaska u sud. Odvojeno, osobni život u biografiji ospica se ne razlikuje od života vršnjaka.

Sportaš, poput mnogih njezinih prijatelja, voli slušati hip-hop i rap, voli gledati ljepote blogera na "yutube" i komunicirati s djevojkama putem videopoziva. U "Instagramu", tenisač objavljuje fotografije i video s treninga, gdje se ocjenjuju stotine tisuća navijača. Uzgoj gasa - 176 cm, i težinu - 64 kg. Imajući vitke figure, američki rijetko obožavatelji pamrira sa slikama u kupaćim kostima.

Corey gaze sada

Godine 2021. sportaš je nastavio karijeru. Početkom godine, Corey očekuje sastanak na australskom otvorenom prvenstvu. Natjecao se s rivalima, pokazala je svijetlu i dinamičnu igru, ali nije mogla ići na polufinale. 35. liniju u jednom tjelesnom igraču za pražnjenje osigurala je sudjelovanje u prvenstvu u Dubaiju, gdje je pobijedila Ekaterina Alexandrov, Teresu Martintsov i druge.

U svibnju, Gauff je otišao na prvi polufinal na WTA 1000 turniru na otvorenom talijanskom prvenstvu zbog činjenice da je Ashley Barti, u to vrijeme tenisač br. 1, spustio se od udaljenosti zbog ozljede desne ruke u četvrtfinalna utakmica. U svjetlu tih okolnosti, Amerikanac je prvi put ušao u top 30. Tada je osvojio u jednom i par (iz McNeil) ispuštanja na otvorenom prvenstvu Emilia-Romagna u Parmi. Ona je postala najmlađi igrač koji je osvojio i samac, i stearnom naslovu na turniru, jer je Maria Sharapova to učinila u Birminghamu Classic 2004.

Dakle, Gauffa je porasla na svijetu na 25. mjesto u jednom pražnjenju i 41. - u par. Corey je postao najmanji američki automobil u prvih 25. Tenisači na otvorenom prvenstvu u Francuskoj i Wimbledonu bili su uspješni.

Corey je pozvao i sudjelovati na olimpijskim igrama od 2021. u Tokiju. Postala je druga po dobi sportaša iz Sjedinjenih Država nakon Jennifer Capriata, govoreći 16, i najmlađi olimpijski tenisač nakon Mario Annika, koji je sudjelovao na igrama 2000. godine.

Postignuća i nagrade

• 2017. - Finalist jednog juniorskog turnira velikog šešira u jednom pražnjenju (otvorite američko prvenstvo)
  • 2018. - pobjednik jednog juniorskog turnira velike kacige u jednoj kategoriji (otvoreno prvenstvo u Francuskoj)
  • 2018. - pobjednik jednog juniorskog turnira Grand Slam u dvostrukoj kategoriji (otvoren USA prvenstvo)
  • Dobitnik pet WTA turnira (njih dvoje u jednom pražnjenje)
  • Najmlađi u povijesti tenisača, koji je uspio prevladati kvalifikacije na ženskom većem turniru kaciga i najmanji igraču (i među ženama i muškarcima), koji su uspjeli prevladati kvalifikacije na Wimbledonu