Matteo Berrettini - φωτογραφία, βιογραφία, προσωπική ζωή, νέα, τενίστας 2021

Βιογραφία

Ο Matteo Berrettini άρχισε να παίζει τένις από 4 χρόνια. Η εκκαθάριση και η επιμονή τον βοήθησαν να γίνει ένα αστέρι αθλημάτων και να εισάγει τα κορυφαία 20 ATP.

Παιδική ηλικία και τη νεολαία

Ο Matteo Berrettini γεννήθηκε στις 12 Απριλίου 1996 στη Ρώμη της Ιταλίας. Μεγαλύτερη μαζί με τον αδελφό Yakopo, ο οποίος επίσης έγινε επαγγελματίας αθλητής. Δεν υπάρχει τίποτα για την πρώιμη βιογραφία του πρωταθλητή. Άρχισε να μελετά το τένις όταν ήταν 4 χρονών και γρήγορα πέτυχε υψηλά αποτελέσματα.

Προσωπική ζωή

Για μεγάλο χρονικό διάστημα, η προσωπική ζωή του τενιστεού παρέμεινε μυστικό για τους οπαδούς. Αλλά το 2019, οι ειδήσεις του τονωτικού τένις εμφανίστηκαν τα νέα ότι η Berrettini βρίσκεται στο Ayla Tomlyanovich - το πρώην κορίτσι Nick Kirozh. Το ζευγάρι κατείχε ένα κοινό δείπνο στο εστιατόριο της Νέας Υόρκης, αλλά ο αθλητής δεν σχολίασε τις σχέσεις.

Στον ελεύθερο χρόνο του, ένας νεαρός επισκέπτεται ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Είναι άρρωστος για τον Lebron James και την ομάδα Fiorentina.

Τένις

Ο Berrettini έκανε το ντεμπούτο το 2013 σχετικά με την Futures Italy F21, όπου νικήσει. Ήδη ένα χρόνο αργότερα, ο αθλητής αποφάσισε να δοκιμάσει την εξουσία στο τουρνουά Challenger σε επίπεδη πλευρά, αλλά χάθηκε στο Dustin Brown. Τα επόμενα χρόνια, ο νεαρός άνδρας πέρασε εκπαίδευση και βελτίωση των δεξιοτήτων.

Τον Μάρτιο του 2015, ο τενίστας εμφανίστηκε στο Futures Turkey F11, όπου κέρδισε ο Miki Yankovich. Έφτασε στον προτεινόμενο, αλλά έδωσε τη θέση του στο Edward Emerein σε δύο σετ. Τον ίδιο μήνα, ο Matteo συμμετείχε σε ένα διπλό τουρνουά με τον Filippo Baldi, με τον οποίο κέρδισε το πρωτάθλημα. Έφερε έναν αθλητή να χτυπήσει την ΑΤΡ, όπου πήρε την 1674η θέση.

Κατά τη διάρκεια του έτους, ο νεαρός συμμετείχε σε διαφορετικά τουρνουά επιτυχίας, αλλά έπρεπε να πάρει ένα διάλειμμα λόγω τραυματισμού στο γόνατο. Μόνο τον Σεπτέμβριο του 2016, ο Berrettini επέστρεψε στον διαγωνισμό και κέρδισε αμέσως το The Futures Italy τουρνουά F27 σε ένα ζευγάρι με τον Jacopo Stephanini. Στη συνέχεια, ο παίκτης του τένις εκτελείται στον αμφισβητία στη Μπρέσια, όπου κτύπησε τον Tommy Robread, αλλά έδωσε τη θέση του στο λουτρό του Λουκά. Ήδη στο τέλος της σεζόν, ένας πολλά υποσχόμενος παίκτης αυξήθηκε στην 435η θέση στο ΑΤΡ.

Αφού το Matteo έφτασε στην 264η γραμμή της βαθμολογίας και εισήλθε στην κορυφή 300, έκανε το ντεμπούτο του στο ATP γύρο, αλλά στο πρώτο στάδιο Fabio Famini έχασε. Στη συνέχεια συμμετείχε στο Challenger στο San Benedetto, όπου κέρδισε το κύριο βραβείο. Το αποτέλεσμα του επέτρεψε να πηδήσει αμέσως λίγες θέσεις, και μετά το τουρνουά στην Κωνσταντινούπολη, κοντά στην περίοδο της 135ης θέσης.

Κατά τη διάρκεια του ανοιχτού πρωταθλήματος της Αυστραλίας, ο τενίστας έχασε την αποφασιστική περιοδεία, αλλά κατάφερε να εισέλθει στο κύριο πλέγμα του μεγαλύτερου τουρνουά κράνος. Ήδη στον 1ο γύρο, χτυπήθηκε από τον Adrian Mannarino. Μετά από αυτό, ο αθλητής εμφανίστηκε στο ελβετικό πρωτάθλημα, όπου κέρδισε ο πρώτος τίτλος του ΑΤΡ μετά τη νίκη πάνω από τον ρομπέτρο Bauttoy Agut.

Την ίδια χρονιά, ο Berrettini έκανε το ντεμπούτο του στο τουρνουά Wimbledon, όπου κτύπησε τον Jack Nau, αλλά κατά τη διάρκεια του αμερικανικού πρωταθλήματος νίκησε. Παρά την απώλεια, ο αθλητής κατάφερε να ολοκληρώσει την εποχή στην 54η θέση.

Το 2019 έφερε το τένις στον δεύτερο τίτλο ATP σε μια ενιαία απαλλαγή μετά τη νίκη πέρα ​​από τον Φίλιπ Κραμεινόβιτς στο ανοικτό πρωτάθλημα της Ουγγαρίας. Κατά τη διάρκεια του Διεθνούς Βαυαρικού Πρωταθλήματος, έδωσε τη θέση του σε χριστιανικό Garin.

Η επόμενη νίκη έλαβε χώρα στον Αλέξανδρο Zverev στο ανοικτό πρωτάθλημα της Ιταλίας. Η αλυσίδα τρόπαιο συνέχισε στο τουρνουά στο Wimbledon, όπου ο Matteo ήρθε στο 1/8 του Μεγάλου Κράτους και έδωσε στη νίκη Roger Federer. Στη συνέχεια, χάρη στη νίκη του Gael Montfis, οι Ιταλοί ήρθαν στα ημιτελικά ενός μεγάλου καπέλου, αλλά ο Rafael χτυπήθηκε.

Matteo berrettini τώρα

Τον Σεπτέμβριο του 2019, ο τενίστας επισκέφθηκε τη Ρωσία να συμμετάσχει στο ανοικτό πρωτάθλημα της Αγίας Πετρούπολης. Κτύπησε με επιτυχία τους ανταγωνιστές, αλλά τελικά έδωσε τη θέση του στον Ηράτη Γερασίμοφ. Στις 14 Οκτωβρίου του ίδιου έτους, ο Berrettini αυξήθηκε στην 11η θέση της βαθμολογίας ΑΤΡ.

Τώρα ο Matteo συνεχίζει να εκπαιδεύει. Οι οπαδοί παρακολουθούν τις επιτυχίες του στη σελίδα στο "Instagram", όπου δημοσιεύονται νέα και φωτογραφίες. Ένας νεαρός προσπαθεί να διατηρήσει μια αθλητική μορφή - με αύξηση το 196 cm ζυγίζει 90 κιλά.