Lily Vasilyeva - Βιογραφία, ειδήσεις, φωτογραφία, προσωπική ζωή, σκιέρ, σκι αγωνιστικά, Παγκόσμιο Κύπελλο 2021

Βιογραφία

Η Lily Vasilyeva άρχισε να σκι στην εφηβεία και πέρασε χρόνια για να πετύχει. Κέρδισε αναγνώριση σε ρωσικούς διαγωνισμούς και το 2021 έλαβε για πρώτη φορά την ευκαιρία να παρουσιάσει τη χώρα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Παιδική ηλικία και τη νεολαία

Η Lily Leonidovna Vasilyeva εμφανίστηκε στις 3 Μαΐου 1994 στην πόλη Mozhga, Udmurtia. Το κορίτσι ανατράπηκε σε μια αθλητική οικογένεια, οι ηλικιωμένοι αδελφοί της αγωνίστηκαν, αλλά αργότερα αποφάσισαν να επικεντρωθούν στην καριέρα.

Στο σκι, το Lily στάθηκε χάρη στον φίλο του, η οποία την πήρε μαζί του στην "άνοιξη" βάση. Η διασημότητα παρέμεινε χαρούμενη με την κατάρτιση και αποφάσισε να αφιερώσει τον εαυτό του σε αυτόν τον τύπο του αθλητισμού, τον οποίο υποστηρίχθηκαν οι γονείς. Έχει πλησίασε την προετοιμασία υπεύθυνη, εργάστηκε καθημερινά, ανεξάρτητα από τις καιρικές συνθήκες και αυτό τελικά βοήθησε να επιτύχει ύψη.

Σκι αγώνα

Για πρώτη φορά, ο σκιέρ επέστησε την προσοχή των οπαδών στα τέλη του 2010, όταν εμφανίστηκε στους old-ρώσους διαγωνισμούς μεταξύ των αθλητών 17-18 ετών στο Syktyvkar. Έγινε ένας χάλκινος μετάλλιο σε έναν ατομικό αγωνιστικό με ένα ελεύθερο στυλ 7,5 χλμ. Στη συνέχεια, το κορίτσι πραγματοποίησε επιτυχώς στο Krasnogorsk, όπου έγινε 1ος στον αγώνα σε 7,5χλμ. Από το κλασικό στυλ και το 3ο κατά την άφιξη 5 χλμ. Στα επόμενα χρόνια, η διασημότητα κατέλαβε τακτικά βραβεία στην ηλικιακή της κατηγορία σε αυτό το τουρνουά.

Ένα άλλο σημαντικό επίτευγμα στη βιογραφία ενός αθλητή ήταν μια νίκη στην ομάδα Sprint στα ρωσικά πρωταθλήματα. Το 2015, κέρδισε για πρώτη φορά το μετάλλιο της Universiade, μετά την 3η έφτασε 5χλμ. Από το κλασικό στυλ.

Το επόμενο έτος, ο Βασιλείο έδειξε στον ρωσικό πρωτάθλημα μεταξύ των σκιέρ 21-23 ετών στο Rybinsk. Κατάφερε να κερδίσει το χάλκινο στον ατομικό αγώνα για 10 χλμ κλασικό στυλ και ασήμι στο ελεύθερο στιλ Sprint. Αλλά για να δείξω τα καλύτερα αποτελέσματα του αθλητή θα μπορούσε μόνο όταν έγινα μέλος του Universiade-2017 στο Καζακστάν.

Το τουρνουά Lilia δεν προετοιμάστηκε ως μέρος της ρωσικής εθνικής ομάδας, αλλά από μόνος του, στο σπίτι στο Udmurtia. Κατά τη διάρκεια του προκριματικού σταδίου, πήρε την 4η θέση στον κλασικό αγώνα κατά 15 χλμ., Αλλά μετά την άφιξη στο Almaty, πήγε στην κορυφή της μορφής και κατάφερε να παρακάμψει τους αντιπάλους ταυτόχρονα σε αρκετούς κλάδους. Ο σκιέρ αναπλήρωσε τα βραβεία γουρουνάκι με χρυσά μετάλλια στο ρελέ, μεμονωμένη αγώνα και μαζική εκκίνηση, καθώς και ασήμι σε χρώμα και κλασικό στυλ σπριντ και σπριντ.

Μετά από αυτό, η Lily έγινε το αστέρι στην πατρίδα του και τον επιθυμητό επισκέπτη σε μια συνέντευξη. Έγραψε ότι είχε ρυθμιστεί να κερδίσει, αλλά δεν περίμενε ένα τέτοιο αριθμό βραβείων. Οι γονείς που το αποκαλούν σχεδόν πριν από κάθε διαγωνισμό για να το υποστηρίξουν για να υποστηρίξουν την επιτυχία του αθλητή.

Το 2018, ο Vasilyeva απονεμήθηκε ο τίτλος του Master of Sports of International Class, αλλά και πάλι για να ευχαριστήσουν τους οπαδούς με τα χρηματιστήρια που ήταν σε θέση να μόλις ένα χρόνο αργότερα. Ο σκιέρ που σημειώθηκε από πολλά βραβεία στα στάδια του ρωσικού κυπέλλου, και κέρδισε επίσης το ασήμι σε αγώνα σκι για 10 χλμ. Με κλασικό στυλ σε όλους τους ρώσους διαγωνισμούς.

Στο ίδιο πλούσιο σε νίκη για τους εθνικούς διαγωνισμούς, το επόμενο έτος εκδόθηκε. Αλλά σε μεγάλα διεθνή τουρνουά, οι διασημότητες ήταν πολύ μικρότερες. Έχασε επανειλημμένα την ευκαιρία να μπει στο κύπελλο για το Παγκόσμιο Κύπελλο και το κύπελλο έδειξε μέτριο αποτελέσματα. Το 2020, σε αυτόν τον διαγωνισμό, η ρωσική γυναίκα πήρε την 34η θέση στη μαζική εκκίνηση.

Προσωπική ζωή

Η προσωπική ζωή των διασημοτήτων έχει αναπτυχθεί με επιτυχία, είναι ευτυχισμένη στις σχέσεις με το Ravil Valiahmetov. Ο αρχηγός των αθλητών ασχολείται επίσης με το σκι, συχνά υποστηρίζει το κορίτσι σε διαγωνισμούς.

View this post on Instagram

A post shared by Лиля (@lilickavasilek)

Στις αρχές του 2019, ο Vasilyeva μοιράστηκε με τους συνδρομητές του λογαριασμού Instagram από τη φωτογραφία της Πρωτοχρονιάς, στην οποία καταγράφηκε μαζί με ένα αγαπημένο και ένα μικρό παιδί. Δημοσίευση κρίνος επέλεξε να φύγει χωρίς σχόλιο.

Lily Vasiliev τώρα

Η αρχή του 2021 ήταν εξαιρετική για τους αθλητές επιτυχείς. Τον Ιανουάριο, έγινε κόμμα στο Continental Cup στη Λευκορωσική Raubichi, όπου εισήλθε στους τρεις νικητές στο Sprint και ένα αγώνα σκι για 5χλμ. Μετά από αυτό, το Lily εμφανίστηκε στους old-ρώσους διαγωνισμούς στο Krasnogorsk, σημειώνοντας την 3η θέση στο σπριντ και το 2ο - σε μια μεμονωμένη κούρσα για 10 χλμ.

Αλλά ιδιαίτερα έντονα ο σκιέρ που εκτελείται στο Κύπελλο της Ανατολικής Ευρώπης. Έγινε ο νικητής ταυτόχρονα σε 3 κλάδους: στο σπριντ, μεμονωμένη κούρσα και το μάζα εκκίνησης ελεύθερο στυλ. Λίγο μετά, έγινε γνωστό ότι η διασημότητα έγινε μέρος της ρωσικής εθνικής ομάδας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο γερμανικό Oberstdorf.

Τώρα ο Vasilyev είναι σχεδόν εκπαιδευμένος για να βελτιώσει τους δείκτες και να κατακτήσει νέες κορυφές. Χαλαρώστε ένα κορίτσι συνήθως διαχειρίζεται μόνο τον Μάιο. Προτιμά να περάσει την απελευθερωμένη ώρα σε ταξίδια στους γονείς και την αναψυχή με την οικογένεια.