Simon Shempp - Φωτογραφία, βιογραφία, προσωπική ζωή, νέα, Biathlon 2021

Βιογραφία

Ο Simon Shempp είναι ένας διάσημος γερμανικός Biathlete με ένα όνομα παγκόσμιου κόσμου. Στις 18, έχει ήδη εισέλθει στο διεθνές επίπεδο και σχεδόν αμέσως άρχισε να δείχνει υψηλά αποτελέσματα. Στα βραβεία της ταινίας, το πιο σημαντικό Simon θεωρεί ασημένια μετάλλια των Ολυμπιακών Αγώνων, καθώς και τέσσερα πρωτάθλημα χρυσού στον κόσμο. Σήμερα, το όνομά του παρατίθεται στους είκοσι από τους καλύτερους Bialtletes της νεωτερικότητας, παρά το γεγονός ότι ο τελευταίος αθλητής εποχής επιβραδύνθηκε λόγω τραυματισμών.

Παιδική ηλικία και τη νεολαία

Ο Simon γεννήθηκε στις 14 Νοεμβρίου 1988 στη γερμανική πόλη Mutlangen, Baden-Württemberg. Η βιογραφία του Shemppa ήδη στην πρώιμη παιδική ηλικία συνδέεται στενά με τον Biathlon. Η οικογένεια μετακόμισε στην πόλη του Wingen αμέσως μετά τη γέννηση του γιου. Κάτω από την ηγεσία του πατέρα του Rainer Shemppa, το αγόρι άρχισε να ασχολείται με τον Biathlon, αλλά επειδή δεν υπήρχε πλήρες σχολείο για παιδιά στην πόλη, ο αθλητής ταξίδεψε να εκπαιδεύσει στο κοινό.

Simon - Ektomorph. Η τυχερή σωματική διάπλαση, η έλλειψη λίπους, τα ελαφριά οστά και ο αθλητικός κορμός δίνουν ένα τεράστιο πλεονέκτημα έναντι πυκνών αθλητών. Μια μικρή μάζα σας επιτρέπει να ανεβείτε στα βουνά με λιγότερη προσπάθεια. Οι εξαγωγείς έχουν λιγότερο φορτίο στην καρδιά και προσθέτει αντοχή.

Η σωματική διάπλαση του Simon μπορεί να προσθέσει ανάπτυξη - 179 cm (ως βάρος 72 kg). Τα μακρά και ελαφριά πόδια σας επιτρέπουν να είστε γρήγορα και με λιγότερη προσπάθεια για να ξεπεράσετε τα μεγάλα φορτία. Κάνει τον ιδανικό υποψήφιο για αγώνες στο Biathlon.

Δίαυλος

Η επαγγελματική καριέρα Simon Shenp άρχισε το 2006, όταν ο αθλητής πήρε ασήμι στον αγώνα διώχυνσης. Στο Βανκούβερ, στις 11 Μαρτίου 2009, στο Παγκόσμιο Κύπελλο, ο Simon κατέλαβε την 24η θέση στην ατομική κούρσα. Κέρδισε το πρώτο πρωτάθλημα σε ένα μικτό ρελέ ενώ στο γερμανικό σούπερ σταρ. Στη συνέχεια, στις 28 Μαρτίου 2010, η Magdalena Neuner βοήθησε να πάρει νίκη στο Khanty-Mansiysk.

Μια λαμπρή ομιλία έλαβε χώρα στο Simon Shenp στην Antholz, στους διαγωνισμούς του KM, πριν από την Ολυμπιάδα στο Σότσι. Στη συνέχεια, ο γερμανός αθλητής έγινε ο πρώτος στο σπριντ και η φυλή διωγμών. Στους τρεις νικητές, συμπεριλήφθηκε ο Ρώσος Biathlete Evgeny Garanichev. Η συμμετοχή στο ρελέ έφερε τη γερμανική εθνική ομάδα 2η θέση, ενώ οι Νορβηγοί παρέμειναν οι πρώτοι. Για πρώτη φορά για την αθλητική καριέρα SHMPP, εισήλθε στους κορυφαίους δέκα κόσμους Biarthletes.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες - 2014 έφεραν μια ασήμι ανταμοιβή στην γουρουνάκι. Αλλά η Shempp δεν αναστάτωσε και ονομάζεται το αποτέλεσμα τέλειο. Την ίδια χρονιά, ο πρωταθλητής πραγματοποιήθηκε στη Μόσχα. Η Gabriela Soykalova και ο Simon Shempp συμμετείχαν σε ένα ζευγάρι σε ένα μικτό ρελέ. Η 1η θέση κέρδισε ένα ζευγάρι της Νταρίας Domrachev και του Anton Shipulin. Ο Simon με την Gabriela ήταν ικανοποιημένος με την 3η θέση, καθυστέρησαν για 24,6 δευτερόλεπτα.

Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα - 2015 στο Contiolachti, η Shempp αγωνίστηκε για το πρωτάθλημα με την κύρια αντίπαλο Anton Shipulin. Ο Simon κατόρθωσε να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο στο ρελέ 4x7,5, αλλά έχασε και πάλι την επιδίωξη του αναβράζονταν.

Δύο εποχές Ο γερμανικός Biathlete ήταν λαμπρός, κέρδισε στο Παγκόσμιο Κύπελλο στάδια συνολικά 10 χρυσά μετάλλια. Το 2016, το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε στο Holmencollen. Αυτή τη φορά, ο Simon δεν μπορούσε να πάρει χρυσό, έπρεπε να είμαι ικανοποιημένος με ασήμι. Αλλά ο αριθμός των σημείων που προσλαμβάνεται επέτρεψε στον αθλητή κοντά στην προσέγγιση των τριών κορυφαίων τριών: 2 φορές στη σειρά, το SHEMPP αποδείχθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Το 2017, ο Γερμανός κέρδισε στο Παγκόσμιο Κύπελλο στο Hochfilzen 2 χρυσά μετάλλια: το πρώτο - στη μαζική εκκίνηση, το δεύτερο - στο στάδιο του μικτού ρελέ.

Η εποχή 2017/2018 ήταν λιγότερο επιτυχημένη. Στην ομιλία στους Ολυμπιακούς Αγώνες στην Κορέα, ο αθλητής βγήκε μόνο με δύο ασημένια μετάλλια, κατάκτηση στα στάδια του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Παρ 'όλα αυτά, δεν εμπόδισε τη Shemppu δύο φορές να επισκεφθεί το Ολυμπιακό βάθρο. Επιπλέον, ο αγώνας για ένα βραβείο στη μαζική εκκίνηση, στην οποία συμμετείχαν ο Simon Shempp και ο Γάλλος Martin Fourcad, αναγνωρίστηκε ως η πιο εντυπωσιακή στιγμή των Ολυμπιακών Αγώνων.

Προσωπική ζωή

Το 2009, ο Biathlete σφίγγει με ένα θυελλώδες μυθιστόρημα με έναν υποψήφιο για τον τίτλο του Sex Symbol of German Biathlon Miriam Gessner. Το κορίτσι δεν απέκρυψε τη σχέση με τον όμορφο, και στη σκηνή του Παγκοσμίου Κυπέλλου, Shempp και Gessner εγκαταστάθηκε στο σύνολο του ξενοδοχείου με την ομάδα τους, αλλά σε ξεχωριστό διαμέρισμα.

Ο Simon Shempp και το κορίτσι του ήταν ένα από τα πιο λαμπρά και πολλά υποσχόμενα παγκοσμίως ζευγάρια Bialon, αλλά η Miriam δεν προοριζόταν να γίνει σύζυγος ενός αθλητή. Το χωρισμό τους αποθαρρύνονται τους οπαδούς τους. Οι ίδιοι οι αθλητές σε μια συνέντευξη δεν σχολίασαν τον λόγο για τη διάσπαση των σχέσεων, ο Gessner ισχυρίστηκε ότι έμεναν φίλοι.

Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, ο Simon άρχισε να επικοινωνεί περισσότερο με το πάθος της Φρανσίσας. Έχουν γνώριζε ο ένας τον άλλον χάρη στον Biathlon. Η επικοινωνία μετατράπηκε σε ένα ρομαντισμό αγάπης. Είναι ενδιαφέρον ότι με τις νέες επιλογές, η Shempp επέλεξε μια άλλη τακτική: εκπαιδεύουν μαζί, αλλά κατά τη διάρκεια των τελών ζουν σε ξεχωριστά σπίτια.

Simon shempp τώρα

Τον Φεβρουάριο του 2019, η Shempp ανακοίνωσε από τη σελίδα του "Instagram", το οποίο ολοκληρώνει νωρίς την εποχή λόγω των προβλημάτων υγείας. Ο πρωταθλητής ανέφερε στους συνδρομητές του, οι οποίοι αντιμετωπίζουν καιρό πόνο στην πλάτη, η οποία εμποδίζει την κατάρτιση και ενεργεί σε διαγωνισμούς.

Προηγουμένως, ο νικητής μετακόμισε μια σοβαρή λειτουργία στον ώμο. Ο Simon έχασε το Παγκόσμιο Κύπελλο και το Παγκόσμιο Κύπελλο. Ο εξαγόμενος αθλητής πέρασε για τουριστικές εκδρομές. Με το αγαπημένο του χώρο διακοπών, ο Shamp καλεί τις Μαλδίβες.

Τον Μάιο, ο Biathlete επέστρεψε στην κατάρτιση. Τώρα στο λογαριασμό του στο "Instagram", οι φωτογραφίες που γίνονται κατά τη διάρκεια των αθλητικών δικαστηρίων εμφανίζονται όλο και περισσότερο. Οι συνδρομητές του Simon ελπίζουν να το δουν σύντομα στο κομμάτι.