Corey Gauff - Βιογραφία, προσωπική ζωή, φωτογραφία, νέα, τένις, κατάταξη, "Instagram", ηλικία, αγώνες, πατέρας 2021

Βιογραφία

Κεφαλίδες των αθλητικών ειδήσεων Πύλες Pedrevi με τις λέξεις για το νέο Super-Tennis Superstar από την Αμερική μετά το θρίαμβο του Corey Gauff στο Wimbledon. Από την παιδική ηλικία, ο αθλητής έχει ήδη γνωρίζει τι θέλει να παίξει τένις. Τώρα ο Αμερικανός κατακτά τα παγκόσμια δικαστήρια, επιδεικνύοντας εξαιρετικό εξοπλισμό και ένα δυναμικό παιχνίδι.

Παιδική ηλικία και τη νεολαία

Στις 13 Μαρτίου 2004, το μελλοντικό αστέρι του παγκόσμιου τένις γεννήθηκε στην παραλία Delling. Ο πατέρας, ο οποίος επίσης ονόματα Corey, έπαιξε μπάσκετ στον μαθητή και στη συνέχεια πήγε στη σφαίρα της υγείας. Η μητέρα καραμέλα ασχολείται με τον αθλητισμό. Ο αθλητής έχει δύο νεότερους αδελφούς - Cody και Cameron. Η παιδική ηλικία του κοριτσιού μιλώντας αργότερα στο γήπεδο με το όνομα Coco Gauff, πέρασε στην Ατλάντα. Σε 4 μήνες από το Corey είδε την εκπομπή του Αυστραλιανού Ανοικτού Πρωταθλήματος, όπου κέρδισε η Serena Williams. Το μωρό ήθελε να παίξει αθλήματα.

Οι γονείς βοήθησαν να καθοριστούν, οδήγησαν την κόρη σε αθλητικά τμήματα σε διαφορετικές κατευθύνσεις. Μέχρι 6 χρόνια, το Little Gauff έχει κάνει μια επιλογή υπέρ του τένις. Καθώς αργότερα ομολόγησε σε μια συνέντευξη, το παιχνίδι στην ομάδα δεν είναι γι 'αυτήν, ψυχή για να πολεμήσει ανεξάρτητα.

Προκειμένου η κόρη της να εκπαιδεύσει επαγγελματικά, η οικογένεια επέστρεψε στην παραλία Delje. Και οι δύο γονείς εγκατέλειψαν τη σταδιοδρομία τους και απενεργοποίησαν τις προσπάθειές τους στην ανάπτυξη του ταλέντου ιλαράς. Στην ηλικία των 10 ετών, άρχισε να μελετάμε τη Muratoglu στη Γαλλία Ακαδημία, η οποία κατευθύνεται από τον Patrick Muratoglu - Serena Williams Coach. Ο Πάτρικ βοήθησε τη χρηματοδότηση ενός νεαρού αθλητή.

Τένις

Το 2016, η ιλαρά έλαβε μέρος στο διάσημο Les Petit ως τουρνουά και αμέσως έφτασε στα ημιτελικά. Χτύπησε στο Junior τουρνουά του Grand Slam το 2017 και πάλι κατέλαβε τη 2η θέση, χάνοντας την Amanda Anisimova. Ο αθλητής έχει γίνει ο νεότερος ενιαίος φιναλίστ μεταξύ των κοριτσιών στην ιστορία του αμερικανικού ανοικτού πρωταθλήματος.

Στο ανοικτό πρωτάθλημα της Γαλλίας, κέρδισε την πρώτη της στην καριέρα του Junior τουρνουά του Grand Slam, νίκησε τον Cathy Mcnely Compatriot σε τρία σύνολα. Ο Αμερικανός έχει γίνει ο πέμπτος νεότερος πρωταθλητής μεταξύ των κοριτσιών στην ιστορία του Roland Garros.

Στις 14, ο τενίστας συμμετείχε σε επαγγελματικά τουρνουά ITF. Μετά την προκρίσεις του αμερικανικού ανοιχτού πρωταθλήματος, έχασε τον πρώτο αγώνα. Μετά από αποτυχία στην προκριματική, το ανοικτό πρωτάθλημα της Γαλλίας Gauff ήταν σε θέση να φτάσει στο Wimbledon. Στο ντεμπούτο του αγώνα, υπερασπίστηκε τον Vinus Williams σε άμεσα σύνολα, τα οποία από την παιδική ηλικία ήταν το είδωλο της.

Ο Αμερικανός συνέχισε τη νικηφόρα πομπή του και πήρε την κορυφή πάνω από την Magdalena Fisherman από τη Σλοβακία. Αυτοί οι αγώνες προκάλεσαν πραγματικό ενθουσιασμό και έγιναν τα πιο ορατά. Λόγω των νικών, η ιλαράς πέτυχε σοβαρά αποτελέσματα - η 141η γραμμή της παγκόσμιας κατάταξης μεταξύ των συναδέλφων.

Το 2019, το νεαρό αστέρι του αθλητισμού κέρδισε το ανοιχτό πρωτάθλημα στο Λουξεμβούργο σε ένα ζευγάρι με την Katie Mcnely. Και τον Οκτώβριο του ίδιου έτους, έγινε ο πιο νέος ιδιοκτήτης του τίτλου WTA. Έπεσε στο παιχνίδι στο Linz τυχαία, αντικαθιστώντας τον τραυματισμένο συνάδελφο. Beating Katerina Kozlov από την Ουκρανία και το Γερμανικό Andrea Petkovich, στην τελική Corey συναντήθηκε με την Έλενα Ostapenko. Αυτός ο αγώνας ήταν έντονος, αλλά το Gaff ήταν σε θέση να πάρει τον εαυτό του στο χέρι και να νικήσει έναν έμπειρο αντίπαλο.

Το επόμενο έτος έχει γίνει αρκετά επιτυχημένο στην καριέρα των αθλητών. Έτσι, στο ανοικτό πρωτάθλημα της Αυστραλίας, ο Gauffs περπάτησε τον Vinus Williams στον πρώτο γύρο και τη Senana της Circethea - στη δεύτερη. Μετά την επανάληψη των διαγωνισμών WTA μετά από μια παύση που σχετίζεται με το Covid-19, ο Αμερικανός ήταν καλύτερος από δύο παίκτες από τις κορυφαίες 50 στο Lexington Challenger, προτού χάσετε σε δύο σειρές σε μια σειρά από την 49η παγκόσμια ρακέτα Jennifer Brady. Στη συνέχεια ακολούθησε τα ανοικτά πρωταθλήματα της Ιταλίας και της Γαλλίας.

Προσωπική ζωή

Gaff είναι κοντά με τους γονείς. Στα παιχνίδια, μια κόρη, αν είναι δυνατόν, συνοδεύει τον πατέρα του, υποστηρίζοντας τον κληρονόμο πριν εισέλθει στο δικαστήριο. Ξεχωριστά, μια προσωπική ζωή στη βιογραφία της ιλαράς δεν διαφέρει από τη ζωή των συνομηλίκων.

Ένας αθλητής, όπως πολλοί από τους φίλους της, αγαπά να ακούει το hip-hop και το ραπ, αγαπά να παρακολουθεί bloggers ομορφιάς στο "Yutube" και να επικοινωνούν με φίλες μέσω τηλεφώνου. Στο "Instagram", ο τενίστας δημοσιεύει φωτογραφίες και βίντεο από την εκπαίδευση, όπου αξιολογούνται εκατοντάδες χιλιάδες οπαδούς. Καλλιέργεια Gaiff - 176 cm και βάρος - 64 kg. Έχοντας μια λεπτή φιγούρα, οι Αμερικανοί σπάνια φαντάζουν τους οπαδούς με εικόνες σε μαγιό.

Corey Gauff τώρα

Το 2021, ο αθλητής συνέχισε την καριέρα του. Στην αρχή του έτους, η Corey αναμένεται συνάντηση στο Αυστραλιανό Open Championship. Αγωνίστηκε με τους αντιπάλους, έδειξε ένα φωτεινό και δυναμικό παιχνίδι, αλλά δεν μπορούσε να πάει στα ημιτελικά. Η 35η γραμμή σε ένα μόνο παίκτη τένις απόρριψης παρείχε τη συμμετοχή στο πρωτάθλημα του Ντουμπάι, όπου νικήσει την Εκατερίνα Αλεξάνδρουφ, Teresu Martintsov και άλλους.

Τον Μάιο, το Gaff πήγε στο πρώτο ημιτελικό στο τουρνουά WTA 1000 στο ανοιχτό ιταλικό πρωτάθλημα λόγω του γεγονότος ότι ο Ashley Barti, εκείνος του χρόνου του τένις αρ. 1, κατέβηκε από την απόσταση λόγω του δεξιού τραυματισμού στο δεξί χέρι στο τρισδιάστατο αγώνα. Υπό το πρίσμα αυτών των συνθηκών, ο Αμερικανός εισήλθε για πρώτη φορά στην κορυφή 30. Στη συνέχεια κέρδισε σε ένα μόνο και ζευγάρι (από το McNeil) απορρίπτει στο ανοιχτό πρωτάθλημα της Emilia-Romagna στην Πάρμα. Έγινε ο νεότερος παίκτης που κέρδισε και ενιαία και ο τίτλος STEAR στο τουρνουά, αφού η Maria Sharapova το έκανε στο Birmingham Classic 2004.

Έτσι, το Gauffa αυξήθηκε στην παγκόσμια κατάταξη για την 25η θέση σε μία μόνο εκκένωση και το 41ο - στο ζεύγος. Ο Corey έγινε το πιο νέο αμερικανικό αυτοκίνητο στην κορυφή 25. Οι παίκτες του τένις στο ανοικτό πρωτάθλημα της Γαλλίας και του Wimbledon ήταν επιτυχείς.

Corey προσκεκλημένος και να συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2021 στο Τόκιο. Έγινε ο δεύτερος από τον αθλητή της ηλικίας από τις Ηνωμένες Πολιτείες μετά την Jennifer Capriata, μιλώντας στις 16, και ο νεότερος Ολυμπιακός τένις μετά τον Mario Anchić, ο οποίος συμμετείχε στους Αγώνες το 2000.

Επιτεύγματα και βραβεία

• 2017 - Finalist ενός Junior τουρνουά ενός μεγάλου καπέλου σε μια ενιαία απόρριψη (ανοιχτό πρωτάθλημα των ΗΠΑ)
  • 2018 - Νικητής ενός Junior τουρνουά του Μεγάλου Κράτους σε μια ενιαία κατηγορία (ανοικτό πρωτάθλημα της Γαλλίας)
  • 2018 - Ο νικητής ενός Junior τουρνουά του Grand Slam στην κατεύθυνση της διπλής κατηγορίας (Open Usa Championship)
  • Νικητής πέντε τουρνουά WTA (δύο από αυτούς σε μια ενιαία απόρριψη)
  • Ο νεότερος στην ιστορία του τενίστου, ο οποίος ήταν σε θέση να ξεπεράσει τα προσόντα για το μεγαλύτερο τουρνουά κράνος των γυναικών και τον πιο νέο παίκτη (τόσο μεταξύ γυναικών όσο και ανδρών), ο οποίος κατάφερε να ξεπεράσει τα προσόντα στο Wimbledon