Matteo Berrettini začal hrát tenis od 4 let. Odbavení a vytrvalost mu pomohla stát se hvězdou sportů a vstoupit do top 20 ATP.

Dětství a mládež

Matteo Berrettini se narodil 12. dubna 1996 v Římě, Itálie. Roste spolu s bratrem Yakopo, který se také stal profesionálním sportovcem. Je málo o časné biografii šampiona. Začal studovat tenis, když mu bylo 4 roky starý a rychle dosáhl vysokých výsledků.

Osobní život

Dlouho, osobní život tennisista zůstal tajemstvím pro fanoušky. Ale v roce 2019 se objevily zprávy o tenisu Tonic novinkou, že Berrettini se nachází s Ayla Tomlyanovich - bývalá dívka Nick Kirozh. Pár držel společnou večeři v restauraci New Yorku, ale sportovec se k vztahům neuváděl.

Ve svém volném čase mladý muž navštíví fotbalové a basketbalové zápasy. Je nemocný pro lebron James a tým Fiorentina.

Tenis

Berrettini debutoval v roce 2013 o futures Itálii F21, kde poražené. O rok později se sportovec rozhodl vyzkoušet moc na turnaji Challenger v Frotě, ale ztratil se k Dustinu Brown. Následující roky, mladý muž vynaložil na školení a zlepšování dovedností.

V březnu 2015 se tenista objevil na Futures Turecko F11, kde zvítězil Miki Yankovich. Dostal se do čtvrtfinále, ale on dal Edward Emerein ve dvou sadách. Ve stejném měsíci se Matteo zúčastnilo dvojitého turnaje s Filippo Baldi, s kým vyhrála mistrovství. Přinesl sportovec, aby zasáhl hodnocení ATP, kde vzal 1674. pozici.

V průběhu roku se mladý muž zúčastnil různých úspěšných turnajů, ale musel si vzít přestávku kvůli zranění kolena. Pouze v září 2016 se Berrettini vrátil do soutěže a okamžitě získal futures Itálie F27 turnaj ve dvojici s Jacopo Stephanini. Pak tenista hrál na Challenger v Brescii, kde porazil Tommyho RoBread, ale vydal Luke Bath. Již na konci sezóny, slibný hráč vstal na 435. místo v ATP.

Poté, co Matteo dosáhl 264. řádky ratingu a vstoupil do top 300, udělal debut v kole ATP, ale v první etapě Fabio Famini ztratil. Pak se zúčastnil Challenger v San Benedetto, kde vyhrál hlavní cenu. Výsledek mu dovolil skočit najednou několik pozic a po turnaji v Istanbulu, uzavřít sezónu na 135. místě.

Během Australian Open Championship, tenista ztracený v rozhodujícím turné, ale podařilo se mu dostat do hlavní mřížky turnaje větší helmy. Již v 1. kole byl vyřazen Adrian Mannarino. Poté se sportovec objevil na švýcarském mistrovství, kde byl vyhrál první titul ATP po vítězství nad Roberto Bauttoy Agut.

Ve stejném roce, Berrettini debutoval na turnaji Wimbledon, kde porazil Jack Nau, ale během amerického Open Championship byl poražen. Přes ztráta, sportovec se podařilo dokončit sezónu v 54. pozici.

2019 přinesl tenis ve druhém titulu ATP v jednom provedení po vítězství nad Philipem Kraminovičem na Open Championship Maďarska. Během mezinárodního mistorského bavorského mistrovství dal Christian Garin.

Další vítězství se konalo na Alexandra Zvereva na Open Championship Italy. Trofejový řetězec pokračoval na turnaji ve Wimbledonu, kde Matteo přišel do 1/8 velké helmy a dal vítězství Roger Federer. Pak, díky vítězství Gael Montfis, italský přišel do semifinále velkého klobouku, ale Rafael byl vyřazen.

Matteo Berrettini Now.

V září 2019 navštívil tenista Rusko k účasti na otevřeném mistrovství St. Petersburg. Úspěšně porazil konkurenty, ale nakonec dal Herra Gerasimově. Dne 14. října ve stejném roce Berrettini vstal do 11. pozice hodnocení ATP.

Nyní Matteo pokračuje v tréninku. Fanoušci sledují jeho úspěchy na stránce v "Instagram", kde jsou zveřejňovány zprávy a fotografie. Mladý muž se snaží udržet sportovní podobu - se zvýšením v roce 196 cm váží 90 kg.