Martin Jonsrud Sundbu - biografie, zprávy, fotografie, osobní život, lyžař, "Instagram", doping, manželka 2021

Martin Jonsrud Sundbu, protože dětství trpělo zdravotními problémy, ale nebrání mu, že mu nedosáhli úspěchu ve sportu. Norský lyžař se proslavil celým světem, díky jasným a sebejistým vítězstvími v mezinárodních soutěžích.

Dětství a mládež

Martin Jonsrud Sundbu se narodil 26. září 1984 v rodině Johna Eric Sundbu a Gru Jonsrud Langslet. Vyrůstal v norském městě Osla, kde objevil lyžování. I v raných letech byly životopisy budoucí hvězdy diagnostikovány astmatem, ale stále dostal příležitost pokračovat ve sportovní kariéře.

Lyžařský závod

Mezinárodní debut lyžařů se konal v roce 2005, nicméně, aby přilákal fanoušky fanoušků, byl schopen jen o 2 roky později. Martin získal zlatou medaili během relé na fázi Světového poháru v Biteslen. Příští sezóna byla označena pro sportovec prvního osobního vítězství, vyhrál závod klasického stylu na Světovém poháru v Kuusamo. Později Martin označil stříbro ve stejné disciplíně ve fázi na novém místě.

V roce 2010 se Sundbu poprvé provedl na olympijských hrách. I když nemohl doplnit prasátko osobních úspěchů, lyžař pomohl týmu, aby během relé vezme druhé místo. O rok později se ukázal ve stejné disciplíně na mistrovství světa v Oslu, kde Norwegové vyhráli zlatou medaili.

V budoucnu pokračoval sportovec jistý vůdce světových pohárů, ale sezóna 2013/14 byla obzvláště jasná ve své kariéře. V tomto roce nejen pravidelně pořádal ceny v poháru, ale také vyhrál ve všech třech kolech soutěží: severský otevření, turné na lyžích a finále. Kromě toho Martin získal bronzovou medaili v Skiatlonu na olympijských hrách v Soči.

Další vznik osobností na mistrovství světa, tentokrát strávený ve Falunu, byl opět neúspěšný. Krátce před turnajem padl a podařilo se podílet pouze v závodě o 50 km, kde skončila 11. místo. Ale Sundbu vyhrál "Tour de lyže" a stal se lídrem celkových pořadů světového poháru. Později však tyto ocenění ztratil kvůli skandálu, ve kterém bylo.

V roce 2015 se objevily informace o skandálu spojeném s dopingem. Řekli, že sportovec překročil přípustnou dávku Salbutamoly, která byla obsažena v přípravě povolené sportovci astmatiky. FIS zprávu ignorovala a umožnila se celebritě účastnit soutěží, ale později zasáhli zástupci Wada. Ozvali k sportovním rozhodčímu soudu a o výsledcích vyšetřování Martina diskvalifikovaných po dobu 2 měsíců, zbavuje několik ocenění.

Navzdory tomu, i přes toto negativní zkušenosti, v nové sezóně, Sundbu se vrátil do soutěže a podařilo se mu zopakovat jeho minulý úspěch, který vyhrál na tři "vícedenní": severský otevření, "Tour de Ski" a "Canadian Tour" se konal poprvé. Je známo, že ve stylu volného závodu v Toblah, vzal 2. místo pomocí dubbolingu - lyžování, kde se propagace dochází v důsledku odporování hole. Hvězdná hůlová délka činila 87,5% růstu.

S věkem lyžaře se podařilo zachovat dovednost a nevrátil mladší sportovce. Zůstal hvězdou světových pohárů a na olympijských hrách v Phenhhovi označené zlatými medailemi v týmu Sprint a relé, stejně jako stříbro v Skiathlonu. To nestačilo v lyžařově prasátko pouze zlaté mistrovství, ale všechno se změnilo v roce 2019, kdy on vyhrál závod 15 km v rakouském Sefeld.

Poté se Sundbu stále více hovořil o plánech dokončit svou kariéru a věnovat se rodině. Vyhrál více a odmítl se účastnit turnajů kvůli zdravotním problémům. To ovlivnilo rozhodnutí trenérů, které nezahrnují celebritu v národním týmu Norsko pro sezónu 2020/21. Ale lyžař rozhodl provádět nezávislé školení.

Osobní život

Osobní život sportovce se úspěšně rozvinul, s manželkou Marica se setkal v mládí.

V roce 2013 se rozhodl porodil Martin Son Marcus, jehož vzhled změnil své názory na život. V následujících letech byla rodina doplněna dvěma dětmi - max a Magnusem.

Martin Jonsrud Sundbu

V únoru 2021, Norway Coach Eic Mur Nesum potvrdil účast sportovce v individuálním závodě mistrovství světa v Oberstdorfu. Komentář k této zprávě, Sundbu uvedl, že účast v soutěži byla výzvou, protože to bylo jen 6 týdnů do formy a připravit se.

Nyní lyžař stále trénuje, aby potěšil fanoušky s novými vítězstvími. Sledují novinky o něm na stránkách fanoušků "Instagram", kde jsou publikovány video a fotografie.