Rafael Nadal - biografie, osobní život, foto, novinky, tenis, zápočet, tenista, Roger Federer, věk 2021

Rafael Nadal je španělský tenisový hráč, jehož sportovní biografie je velký počet ocenění a titulů. Olympijský šampion v jednotlivých a parních výboji, jeden z nejvíce s názvem vítězů turnajů Grand Slam, mezi kolegy a fanoušci obdržel přezdívku král půdy.

Dětství a mládež

Rafael Nadal Parera se narodil 3. června 1986 ve španělském městě Manakore na ostrově Mallorca v zabezpečené rodině. Otec Sebastian byl soukromý podnikatel, matka Anna-Maria byla zapojena do zvyšování dětí. Mezi příbuznými Rafael byl také sportovci, místní celebrity.

Rafael byl vážně rád fotbal, který byl vždy oblíbený sport mezi dětmi a mladými lidmi ve Španělsku. Jeho Cumier byl jeho vlastní strýc, a jeho milované kluby jsou nativní "Mallorca" a "Real Madrid". Nikdo nemá žádné pochybnosti, že Nadal učiní kariérní sportovec.

Ve 4. věku strýc Antonio, slavnější pro Tony, předstíral jeho synovce jeho první tenisová raketa. Nový sport je tak fascinován chlapcem, který začal kombinovat fotbal a velký tenis. Jeho trenér byl strýc Tonyho, který pak pracoval v dětském tenisovém klubu.

Moment přišel, když vášeň pro dvě sporty vedla ke snížení výkonu školy. Otec dal rafael stav - vyberte něco pro třídy. Ten chlap zůstal na tenisovém kurtu.

Tenis

V 8, Rafael Nadal se stal vítězem na Tenisovém regionálním šampionátu, a 12 let získal titul šampiona ve všech španělských a evropských soutěžích.

Ve věku 15 let se Nadal přesunul do profesionální ligy, kde v prvním roce dosáhla značného úspěchu. V 16, on se stal semifinalistem juniorského turnaje Wimbledona, a o 2 roky později získal vítězství pro španělský národní tým v Davis Cupu. V následujících letech se ten chlap zúčastnil všech světových turnajů, okupujících cen a rychle zlepšující statistiky.

Fenomenální vítězství na šampionátu Francie vystoupil Rafael na 3. místě v Světovém tenisovém přehrávání hráčů. A další 16 vítězství z něj učinilo číslo 2. Na konci sezóny, sportovec zranil nohu, protože to, co bylo nuceno vynechat Australian Open Championship v roce 2006 a řadu dalších soutěží. Zranění by mohlo způsobit velkou škodu sportovního úspěchu Nadalu, ale jeho trenér našel způsob obnovení lisovnosti.

View this post on Instagram

A post shared by Rafa Nadal (@rafaelnadal)

2008 se stal vrcholem tenisového hráče. Snadno vyhrál mistrovství Open France. Později se setkal s Rogerem Federerem na největším turnaji roku - Wimbledon.

Soupeři souhlasili ve finále, což trvalo celý den. V obtížném boji se Rafael stále podařilo porazit dlouhodobý soupeře a vzít první místo v turnaji a na seznamu nejlepších tenisových hráčů roku. Olympijské hry v Pekingu přinesly další velké vítězství a jeho první zlato v podobné soutěži.

Zvláště rozlišené fanoušky tenisového turnaje v Rio de Janeiro. Pozoruhodný, nebyl úspěchy Raphael, protože sportovec ztratil vítězství Fabia Famini a přítomnost horkých brazilců, kteří pracovali jako asistenti. Nebylo to odolné vůči krásám a Nadalem, díval se na atraktivní zástupce slabého pohlaví.

V roce 2017, na otevřeném šampionátu Francie, sportovec v 10. hodině se stal vítězem v jediném propuštění. Název výročí speciálně poznamenal tenisový hráč sponzor: Richard Mille Luxury Watches značka vydala nový chronometrový model, který by měl sportovec během turnaje.

Rafael postavil nejen individuální kariéru, ale také se zabývala pipem na tenis mezi mladými lidmi. Ve svém rodném Manachair, na území své vlastní tréninkové základny, hvězda Soudního dvora uspořádala tenisová akademie, kde mladí sportovci mohou kombinovat praxi s nejlepšími trenéry světa a akademického vzdělávání.

Dodatečná linka, která doplňuje rozpočet Rafael, kromě odměn za vítězství v mezinárodních turnajích, byla reklama. Sportovec má atletický obrázek (s výškou 185 cm Jeho hmotnost nepřesahuje 85 kg), což nemohlo oznámit výrobce mužů oděvů a spodního prádla.

Tenista představoval značku Nike po mnoho let. V roce 2011, Nadal hrál v nohou Emporio Armaniho spodního prádla, kde jeho partner pro rám byl Megan Fox. Později se sportovec objevil ve videozáznamu modelů automobilů značky KIA. V roce 2018 byl Babolat reklama s účastí Nadal na osobní stránce sportovce v "Instagram".

2019 začal pro Nadal s několika porážkami. Ale již v květnu, Španěl se pomstil a porazil první raketu světa - Srb Novak Djokovich v otevřeném šampionátu Itálie Tenisem. V létě, Rafael zářil na Roland Garros, kde, kvůli vítězství v finále přes Australan, Dominica Tim vyhrál svůj 12. titul. Wimbledon také předložil Tennisista: veřejnost po 3hodinovém zápase s Nickem Kirosomem strávil Nadal Dlouhý potlesk.

Rafael dostal další vítězství v srpnu na turnaji Masters 1000 v Montrealu. A v září 2019, španělský sportovec porazil ruský Daniel Medveděv ve finále amerického Open Championship v New Yorku. Šampion navrhl, že brzy by ruský tenista hlasitě prohlásil na turnaje Grand Slam. Chvála, mimochodem, o rok později, Medveděv šel kolem Nadalu v semifinále turnaje outtage ATP.

Během zápasu s Argentinejem Federico Delbonis, který se konal v rámci Australian Open, přežil Rafael podle něj nejstrašnější okamžik v celé kariéře na soudu. Narazil na dívku, která míří míč. Po incidentu se sportovec omluvil oběti a políbil ji na tvář.

Osobní život

V osobním životě Raphael Nadal se vyznačuje závidícím záviditelným stálostem. V roce 2005 se začal setkat s dívkou Maria Francesco Perello, která se setkala s sestrou Alice.

Mladí lidé se snažili skrýt romantiku od novinářů, ale časem začal tisk si všimnout matku sportovce v Mary's Company.

V roce 2015, v rozhovoru s Rafaelem a jeho dívka uvedla, že sní o vytvoření rodiny a dělají děti. Informace, že Maria se stala oficiální manželkou tenisového hráče, se objevila v tisku po 4 letech.

Svatba prošla bez novinářů, ale byla docela svěží. Mezi 350 hosty se zúčastnili Rafaelovy kolegy - sportovce a speciální hosty byl král Španělska Juan Carlos a jeho manželka Sophia.

Rafael Nadal teď

Navzdory zvýšené konkurenci z nové generace tenisových hráčů, nyní Nadal hledá bojovat a porazit ne méně než v dospívání.

Ve čtvrtfinfinálech "Masters" v Monte Carlo Rafael se setkal s Andrei Rublevem, s nimiž byl dlouho známý. Ruska v dospívání navštívil Akademii Nadal na osobní pozvání. Poté se sportovci setkali dvakrát tvrdě se zklamáním výsledku Andrey.

Setkání na půdě na jaře 2021 se však změnilo v neočekávané způsob. Španělista ztratil, ale s důstojností, uznává, že ruský tenista byl lepší.

Další jarní turnaj prošel pro Rafael mnohem lépe. Nadal Beat Stefanos Tsizizipas v finále Mistrovství světa ATP v Barceloně, kde se zúčastnil 12krát a vyhrál stejný čas.